S60 jarruvalot

J Mela

Onko kellään tietoa mikä on vika, kun ajotietokone ilmoittaa jarrua painaessa, että tarkista jarruvalot. Silloin kun ilmoitus tulee, niin kumpikaan jarruvalo ei pala, vaan ainoastaan takalasin valo palaa.

8

7353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neherjaa

      onko ledi.lamppuja takana?

    • nyt tai kohta

      mahdollisesti takaparkki poksahtamassa kohta, se haistaa jos jännitteet muuttuu.

    • Tomppelisimppeli

      Tarkista sulake ja lamput.

    • hfgfgfj

      Jos en väärin muista, niin ainakin vanhemmissa S60 oli tupla polttimot jarruvaloissa ja jos toinen menee rikki, niin ilmoitus polttimosta tulee.

    • Anonyymi

      Vittu tää sivusto on nykyää niin täynnä mainoksia ja pugeja että aukeamista täytyy odotella iäisyys, -aivan kuin Nettiautokin. Vika volvon jarruvaloihin löytyy tod.näk. releistä 5 ja 6. Löytyy takakontista vasemmalta puolelta, verhoilun alla takalokarissa.

      • Anonyymi

        Ainakin sulla aukeaa sivut tosi hitaasti. Alkuperäinen kysymys on vuodelta 2014 ja viimeisin vastaus vuodelta 2015.
        Ettei vaan syynä ole, että joku polttimo on viimeisillään ja kannattaa vaihtaa kaikki kerralla uusiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ainakin sulla aukeaa sivut tosi hitaasti. Alkuperäinen kysymys on vuodelta 2014 ja viimeisin vastaus vuodelta 2015.
        Ettei vaan syynä ole, että joku polttimo on viimeisillään ja kannattaa vaihtaa kaikki kerralla uusiin.

        kiitos nyt sain valot toimimaan terv. aloittaja vuodelta 2014


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kiitos nyt sain valot toimimaan terv. aloittaja vuodelta 2014

        Volvo S 60 2,4 -02. Tavaratilassa on kaksi sulaketta,
        3 =15 amp ja 14=7,5 amp , tämä oli palanut. Viat häipy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      312
      8205
    2. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      34
      3783
    3. Hotelli Kainuu konkurssiin

      Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin
      Kuhmo
      155
      3606
    4. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      87
      2965
    5. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      13
      2901
    6. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      136
      2554
    7. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      27
      2412
    8. Huomentaaaa

      Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil
      Ikävä
      38
      2222
    9. Ainutlaatuiselle naiselle.

      Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee
      Ikävä
      37
      1766
    10. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      24
      1740
    Aihe