Onko kellään tietoa mikä on vika, kun ajotietokone ilmoittaa jarrua painaessa, että tarkista jarruvalot. Silloin kun ilmoitus tulee, niin kumpikaan jarruvalo ei pala, vaan ainoastaan takalasin valo palaa.
S60 jarruvalot
8
7383
Vastaukset
- neherjaa
onko ledi.lamppuja takana?
- nyt tai kohta
mahdollisesti takaparkki poksahtamassa kohta, se haistaa jos jännitteet muuttuu.
- Tomppelisimppeli
Tarkista sulake ja lamput.
- hfgfgfj
Jos en väärin muista, niin ainakin vanhemmissa S60 oli tupla polttimot jarruvaloissa ja jos toinen menee rikki, niin ilmoitus polttimosta tulee.
- Anonyymi
Vittu tää sivusto on nykyää niin täynnä mainoksia ja pugeja että aukeamista täytyy odotella iäisyys, -aivan kuin Nettiautokin. Vika volvon jarruvaloihin löytyy tod.näk. releistä 5 ja 6. Löytyy takakontista vasemmalta puolelta, verhoilun alla takalokarissa.
- Anonyymi
Ainakin sulla aukeaa sivut tosi hitaasti. Alkuperäinen kysymys on vuodelta 2014 ja viimeisin vastaus vuodelta 2015.
Ettei vaan syynä ole, että joku polttimo on viimeisillään ja kannattaa vaihtaa kaikki kerralla uusiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin sulla aukeaa sivut tosi hitaasti. Alkuperäinen kysymys on vuodelta 2014 ja viimeisin vastaus vuodelta 2015.
Ettei vaan syynä ole, että joku polttimo on viimeisillään ja kannattaa vaihtaa kaikki kerralla uusiin.kiitos nyt sain valot toimimaan terv. aloittaja vuodelta 2014
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kiitos nyt sain valot toimimaan terv. aloittaja vuodelta 2014
Volvo S 60 2,4 -02. Tavaratilassa on kaksi sulaketta,
3 =15 amp ja 14=7,5 amp , tämä oli palanut. Viat häipy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265149Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1372052
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää57895Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.308857Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa137684