S60 jarruvalot

J Mela

Onko kellään tietoa mikä on vika, kun ajotietokone ilmoittaa jarrua painaessa, että tarkista jarruvalot. Silloin kun ilmoitus tulee, niin kumpikaan jarruvalo ei pala, vaan ainoastaan takalasin valo palaa.

8

6336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neherjaa

      onko ledi.lamppuja takana?

    • nyt tai kohta

      mahdollisesti takaparkki poksahtamassa kohta, se haistaa jos jännitteet muuttuu.

    • Tomppelisimppeli

      Tarkista sulake ja lamput.

    • hfgfgfj

      Jos en väärin muista, niin ainakin vanhemmissa S60 oli tupla polttimot jarruvaloissa ja jos toinen menee rikki, niin ilmoitus polttimosta tulee.

    • Anonyymi

      Vittu tää sivusto on nykyää niin täynnä mainoksia ja pugeja että aukeamista täytyy odotella iäisyys, -aivan kuin Nettiautokin. Vika volvon jarruvaloihin löytyy tod.näk. releistä 5 ja 6. Löytyy takakontista vasemmalta puolelta, verhoilun alla takalokarissa.

      • Anonyymi

        Ainakin sulla aukeaa sivut tosi hitaasti. Alkuperäinen kysymys on vuodelta 2014 ja viimeisin vastaus vuodelta 2015.
        Ettei vaan syynä ole, että joku polttimo on viimeisillään ja kannattaa vaihtaa kaikki kerralla uusiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ainakin sulla aukeaa sivut tosi hitaasti. Alkuperäinen kysymys on vuodelta 2014 ja viimeisin vastaus vuodelta 2015.
        Ettei vaan syynä ole, että joku polttimo on viimeisillään ja kannattaa vaihtaa kaikki kerralla uusiin.

        kiitos nyt sain valot toimimaan terv. aloittaja vuodelta 2014


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kiitos nyt sain valot toimimaan terv. aloittaja vuodelta 2014

        Volvo S 60 2,4 -02. Tavaratilassa on kaksi sulaketta,
        3 =15 amp ja 14=7,5 amp , tämä oli palanut. Viat häipy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2206
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      350
      1478
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      97
      1473
    4. 202
      1405
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1121
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      988
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      960
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      949
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      28
      885
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      859
    Aihe