Mitä lääkettä tai luontaistuotetta voi ottaa nukahtamisvaikeuksiin ja unettomuuteen?
Vauva 2,5kk ja täysimetys.
lääke unettomuuteen
3
111
Vastaukset
- Surku85
Eipä oikein mitään. Se on mentävä lääkärissä käymään
- Nukkumatti79
Imettäessä ei voi käyttää juuri mitään unilääkkeitä. Imetys täytyy lopettaa mikäli tarvitset lääkitystä. Vauva pärjää tuossa iässä jo hyvin pelkällä korvikkeella. Varaa aika lääkäriin.
- wesfa
Minä kärsin esikoisen kohdalla unettomuudesta koko sen ajan, kun imetin lasta (7kk). Laitoksella oli imetyspropaganda, jonka mukaan ne hormonit tekee sen, että äiti nukahtaa nopeasti ja sikeästi vauvan tahtiin, ja paskat! Olin aivan kuoleman väsynyt. Jos seuraavan kohdalla sama juttu, niin en aio enää kärsiä unettomuudesta, vaan lopettaa imetyksen, kun koko perhe kärsi tosta mun unettomuudesta. Imetys ei todellakaan ollut mun kohdalla helpompaa kuin pulloruokinta, koska silloinhan se mieskin olisi voinut syötttää, enkä olisi ollut niin sekaisin unettomuudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302826Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007