Onko joku josta voi ilmoittaa vai onko joku jo ilmoittanut?
Mitä kautta voi ilmoittaa Sofian työstä Usassa ja ei työlupaa?
Kakka Kkakaka
26307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Voithan laittaa USA:n Helsingin suurlähetystöön sähköpostia mainiten faktat!
"Onko joku josta voi ilmoittaa"
Tarvitsetko vielä jonkun muunkin kuin Sofian? Menisi kätevästi samalla vasikalla. :)
Hieno piirre, että suomalainen suojelee amerikkalaisia työläisiä. :)
Olen samaa mieltä, että hienoa kun suomalainen suojelee amerikkalaista työläistä. Jokaista pitää kunniottaa ja arvostaa toisen työtä, maasta riippumatta.
Vaikka tätä tuskin tarkoitit.
Ei ole mitenkään hyväksyttävää, että suomalaiset ulosottovelkaiset menevät toiseen maahan laittomasti töitä tekemään, rikkomaan lakia ja viemään heidän oman kansalaisen työ .
Pitäkööt joka maa omat pumminsa.
Sofia siellä hermostuksissaan, todella törkeää tehdä töitä ilman työviisumia! Se on Sofia RIKOS! Ettet häpeä ! Eiköhän Hymy ole jo ottanut noihin tahoihin yhteyttä ja moni muu!!!
Voineeko tuon sivuston alalaidassa olevan anonyymin chatin kautta ilmoittaa?
http://www.ustraveldocs.com/fi/fi-main-contactus.asp
Luulisin että luvat on kunnossa. Ja jos ei ole, niin kyllä se on sitten jo tyhmyyttä. Toisten asiat eivät minulle kuulu, mutta minä kerrassaan inhoan, tätä ylimielistä pariskuntaa ja toivon todella, että joku heidät käräyttäisi. Sittenpähän saisivat sitä, mitä ovat tilanneetkin. Porttikielto jenkkeihin todella pitkäksi aikaa...
Kun tämä kaksikko ilmoitti menevänsä "asumaan" Jenkkeihin ja tulevat loppuvuodesta takaisin Suomeen (alle 90pv reissu) niin tyhmäkin sen ymmärtää ettei heillä mitään työlupia todellakaan ole. Tuo 90pv on se maksimiaika jonka suomalainen voi olla maassa TURISTINA. Turistina EI SAA tehdä röitä tai edes kysellä röitä Jenkeissä. Ja tää akkahan on hehkuttanut että elävät oikeaa seurapiirielämää :D Vuokrasivat Santa Monicasta (sama paikka missä Kielinainen asuu) kämpän. Sofia on tehnyt TÖITÄ nimellä Sofia Jessica (Ei käytä oikeaa sukunimeään koska hänellä ei ole työlupaa), juuri Iltapaskassa oli "uutinen" jossa hän emännöi Chris Brownin klubikeikkaa.. Ja toisaalta luin että Soulja Boy tarjosi Ruusilalle roolia musiikkivideosta mutta Ruusila nauraen kieltäytyi :D Ja sanoivat että ei siitä SEN ENEMPÄÄ hmh.
Niskapers'-otteella molemmat ulos maasta. Ällöttää ja kuvottaa tuollainen persaukisten "jetset-elämä" Hollywoodissa. Oikea seurapiirikaunotar :D Wannabe Kardashian.
If you would like to report illegal aliens, please call Immigration and Customs Enforcement (ICE) at 1-866-DHS-2ICE (347-2423). They will need to know names, locations (either work place or residence) and any other specific information you can provide. Visit www.ice.gov for more information.
Tonne kannattaa soittaa!
No ei todellakaan voi olla kunnossa koska alle kaksi vkoa sitten nämä pöljät ilmoittivat Seiskassa, joku heidän yhteyshlö on nyt luvannut tehdä kaikkensa jotta saadaan työluvat. Jos silloin joku laittanut jotku hakemukset alkuun, niissä menee kuukausia ja lähes varmaa ettei silloinkaan työlupaa tule
Ei taida Sofia olla ihan penaalin terävin kynä. Aiemmin huudellut, että kaikki tulot eivät näy verotuksessa :-D
Mitä tämä asia kateellisille kuuluu. Aloittaja, tutki oma pesäsi ensin.
Koita sinä idari olla keuhkoomatta julkkisjuorupalstalla asioista jotka ei sulle kuulu ja pyydä Sofiaa poistumaan juorujulkisuudesta jos ei halua laittoman työntekemisen tulevan ilmi Jenkeissä koska tottakai se ilmi tulee äly hoi kun asiasta veuhtaa jo Hymy ja sadat ellei tuhannet juorupalstan lukijat. Kenenkään ei tarvitse enää ilmoitella mitään sinne, sinne on mennyt jo kymmeniä ilmiantoja tästä, se on varma.
Miksi olla kateellinen ihmisille, jotka eivät pysty itseään elättämään. Ovat mielestäni vain lahjattomia ja laiskoja työnvieroksujia. Onko niillä edes omaa asuntoa tai autoa. Lapsista puhumattakaan. Nikokin jo vanha mies. Kovasti yritetään esittää menestyvää ja varakasta. Rekkakuskillakin on enempi pätäkkää.;)
Jotainhan se Sofia ja Niko ovat tehneet kun heistä ei pidetä. Ja siitä syystä ollaan vahingoniloisia kun heillä hommat eivät luista.
Jos haluaa staraksi, pitää olla karismaa, jotain josta ihmiset pitävät. Näissä ylimielisissä tyrkyissä sitä ei ole. Olen tavannut Sofian ja sain välittömästi hyvin kylmän ja egoistisen kuvan. Hänessä ei ollut minkäänasteista lämpöä, eikä sitä jotain. Päinvastoin
"Olen tavannut Sofian ja sain välittömästi hyvin kylmän ja egoistisen kuvan. Hänessä ei ollut minkäänasteista lämpöä, eikä sitä jotain. Päinvastoin."
Tämä kylmyys ja sisäinen tyhjyys välittyvät myös kuvista. Jopa pinnallisessa jenkkilässä vähissä vaatteissa keikistelevillä "promo"-tyttösillä on oltava sitä jotain, ja Sofialla sitä ei ole.
Olen myös tavannut ja nähnyt Sofian useamman kerran. Kauniista ja näyttävästä ulkonäöstä huolimatta ujon ja epävarman oloinen tyttö. Sääli, oikeasti. :(
Pidin ennen tästä pariskunnasta. Nikon leijuminen ja uhoaminen on kuitenkin pikkuhiljaa alkanut ottaa pannuun. Nyt kun Sofiaa on nähnyt useammin videolta (Tavallista Elämää, Seiskan haastattelut jne.), niin olen pannut merkille miten tyttö esittää AINA. Huomasitteko Seiskan tuoreessa haastattelussa miten olevinaan ja ylimielisen oloisena tallusteli? Aitoutta arvostan kenessä tahansa, sen vaan huomaa jos joku filmaa kameralle.
Jännä muuten se, että mistähän Sofian epävarmuus kumpuaa? Soisin myös hänelle sen, että hyväksyisi ja rakastaisi itseään. Sellaisena kuin on.
Vain taysi idiootti lahtee julkisesti tekemaan jenkkeihin toita ILMAN TYOLUPAA :)
Jos tieto tyolupien uupumisesta saavuttaa tyoluvista paattavat henkilot Suomen USA:n suurlahetystossa niin seurauksena on pidatys USA:ssa ja kotiutus seuraavalla Suomeen lahtevalla lennolla. Poliisi saattelee passintarkastukseen ja jopa koneeseen saakka varmistaen, etta ilman tyolupaa toita tehnyt todella poistuu maasta. Paalle rapsahtaa myos muutaman vuoden maahantulokielto, eli ilman tyolupaa maassa tyoskennellyt ei voi palata pariin kolmeen vuoteen maahan edes turistina.
Lahettakaa sahkopostia tai soittakaa ja pyytakaa kirjaamaan ylos tieto siita, etta haluatte ilmiantaa ilman tyolupaa tyoskentelevan henkilon.
Jos englanninkieli hoituu ja saldoa riittaa puhelimessa niin voitte myos soittaa suoraan USA:n maahanmuuttovirastoon.
Niin noloa maailmanvalloitusta voi morjens..
uppp
Minkä ihmeen takia haluatte tuon kumiankan käräyttää? Sehän tarkottaa sitä etteivät sitten pääse sinne takas ja kyllä on jokasen kannalta parempi, että häärivät siellä eivätkä suomessa.
Varmaan siksi että ei heistä pääse eroon vaikka ovatkin usassa kun joka lehdessä sitä turpavärkkiään esittelevät vaikka ovatkin usassa. Ei siis mitään eroa. Lisäksi kyseisillä tyypeillä on sellainen kuva päässään että saavat tehdä mitä haluavat ja tehdä se sitten vaikka ilman työlupaa. Eikö sellaiset pidä palauttaa maan pinnalle ja samalle viivalla kuin muutkin?
Herätkää jo hölmöt, antakaa niiden idioottien olla siellä Amerikassa ja tehdä mitä haluavat.
Hyvä kun ovat poissa suomesta.
Sofia huomaa nopeasti että Niko on vaan turha painolasti siellä ja hyppää jonkun jenkki ukon matkaan ja jää sille tielleen. Niko palaa suomeen ja on hiljainen luuseri.
Sitten kaikki hyvin Kateellisten PELLEJEN VALTAKUNNASSA.
Kateuskortti :))
ennemminkin luulen että nää host keikkailmotukset on photoshopatut, eli ettei hän ole oikeasti tehnyt niitä, vaan on halunnut jostain syystä antaa sellaisen kuvan seuraajilleen/faneilleen jossain instagraminssa.
joku vaan sanoi että ne kaikki kuvat on feikkeijä ja photoshopattuja.......tiedä sitten.
Tulee mielenkiintoinen keissi....jos myöntää photoshoppauksen, on Suomen suurin naurunaihe, jos ei myönnä, USA laittaa kengänkuvan persuuksiin....
"Onko joku josta voi ilmoittaa"
Tekisi kauheasti ilmoittaa joku, mutta et vielä tiedä kenet?