Auto meni hämärän aikaan hiljaisesti pikkutietä metsään ottakaa rekisteriin ylös kirjaan saa tiedon sitten
kuusi varkkaita nähty
21
477
Vastaukset
- Saha mukaan?
Anna tänäkin vuonna koordinaatit missä niitä hoidettuja joulukuusia olisi haettavissa.
- Palvelua kaipaava
Nyt on vähän kiireitä, voisitko samalla toimittaa tien reunaan valmiiksi, sellainen kapea ja tuuhea n 2,3 m korkea serbiankuusi, kiitos.
- kaunis puu
Vähikkälästä hain kuusen tänään
- vai mitä vaksi?
Laitoitoitko valmiiksi muille? Pääsen töistä kohta ja luvattiin et siinä risteyksessä,tänä vuonna on kuuseja haetttavaksi.
- kuusijouluksi
Olis Taas Se aika vuodesta kun pitäisi kuusi hakea vähikkälästä. Muutama hyvännäkönen kuusi tullut vastaan, saha mukaan pimeällä ja kuusen kaatoon.
- Palvelua-kaipaava
Nyt on vähän kiireitä, voisitko samalla toimittaa tien reunaan valmiiksi, sellainen kapea ja tuuhea n 2,3 m korkea serbiankuusi, kiitos.
Oletko jo sahannut kuuseni? Tänäkin vuonna onneksi työkiireitä. Milloin sen voin noutaa? Jos sataa lunta, ravisteletko kuuseni puhtaaksi?
Hyvää joulua sinulle ja KIITOS - tyhmäätouhua
Eikös Tokmannilta saa halvalla hyviä kuusia? Pensarahalla. Tarvi kenenkään varkaisiin mennä johoni korpeen rämpimään. Vai onko rosvoaminen enempi jo elämäntapa?
- Kuusivarasonyhdyssana
Miten voi vatkata kuriin? Oliko niitä varkaita varmasti kuusi? Ettei vaan viisi, tai seitsemän?
- Joulupukki12
Joo itsekki näin auton joka ajoi kuoppaista metsätietä hiljaa!! Varmasti oli kuusivarkaissa!! Eihän siellä ny herran jumala muuten hiljaa ajella! EI JUMALAUTA NYT VITTU SAATANAN KYLÄPOLIISIT TARKOTTAAKO SE METSÄTIELLÄ HILJAA AJAMINEN VITTU SITÄ ETTÄ HETI OLLAAN VARKAISSA!! Voi jumalauta mihi tää maailma on menossa.. Ja vittuako ketää se haittaa jos joku jonkun kuusen resun sieltä jonkun mettästä hakee?? Eiköhä vittu suomessa oo sen verran mettää että ei se yhen puun hakeminen koko maailmaa kaada :D ja että pitää johonkin suomi24 kirjottaa asiasta ni saa pikkasen oikeesti olla tylsä elämä XD tähän sopisi tää kuuluisa kuusi/viisi sanonta
- Fillaritakas
Kiipulan polkupyörävarkaista on tullut kuusivarkaita. Vajakkia toimintaa kumpikin.
- veikkaanettäseitsemän
juu, pyydä joulupukilta uus fillari...nyt puheenaiheena oli että oliko varkaita viisi kuusi vai seitsemän..
- nim.kok.on
käyppä poeka raijaa tai satua polkasemas ni pyörävarkaus ei enää harmita.. kyllä niit kelpaa polkee ;)
- Palveluakaipaava
Eipä näkynyt minun kuusta joku pentele pöllinyt sen. No hyvää joulua silti joakaiselle.
- Kuusiatarvitaan
löytyykö vähikkälän tien varresta tänä vuonna hyviä joulukuusia???
- Joulupukki7789
Löytyy! Itse kävin hakemassa sieltä kuusen taloon ja ai että kun onkin komia kuusi! Otin muutaman ylimääräisen myös olisiko joku innokas ostamaan?
- AntamisenAikaa
Olen menossa viikonloppuna Vähikkälään.
Sahaan muutaman kuusen valmiiksi, niin muiden ei tarvitse kuin poimia parhaat päältä pois.- Noutopalvelu
Onko kapeaksi leikattua omorikaa? Laita koordinaatit.
- Temtation
Onhan se ihan kauheeta jos joltain ökymaajussilta kuusi viedään. Täytyy siihenkin joku tuki keksiä.
Kyllä veronmaksajat maksaa. - Jokujärki
Enemmän ihmetyttää se, että nää "maajussit" myy polttopuita ohi verottajan satoja motteja vuodessa ja verottajaa ei kiinnosta se ollenkaan. Sen sijaan mummujen kutomat villasukat ja tienpientareilta kerätyt tölkit ovat "kuumaa kamaa" verottajan mielestä.
- järkijoku
Tervakoskella ei "maajussit" voi klapeja tehdä, kun paperiliittolaiset varastaa jo metriset halotkin suoraan pinosta. Yhtiön ajoilta peritty tapa.
Pitkät rangatkin kelpaavat. - ilmaiset.kuusetjouluksi
En ole ikinä maksanut joulukuusesta, pientä joulun jännitystä kuusen haku reissulla olla pitää. On muitakin samassa metsikössä jännitystä hakevia ollut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot8217075Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss329884Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen284821Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2333855Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333123Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142810Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1102761Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.232641"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita482460Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling752460