Kylää lähttöö. Ei yhttää nasttoo taija olla kumiloissa jälellä ennee. Kipunoita lenteli takapiästä, ois pitäny siästtee uuveksvuojeks. Voihan tuota osttoo uuvet nastakumit. Sain aaton niin halavalla jotta voep hommata kumija. Kyllä Ameriikasta suapi hyvvii aatoja halavalla. Melekkein viissattoo hevosvoemmoo. Veikkaaminen kannattaa. Elämä voep muuttuva. En kuitenkkaa suosittelis käittömille tämmöstä "talviajovaunua". Hauskkaa piissaa.
Ostin Pontiacin.
3
89
Vastaukset
- telaketjut
Ne on Suomen talveen huonoja ne tehokkaat takatuupparit. Eikä takavetoisen tartte olla edes kovinkaan tehokas, kun se on jo talvella paha ajaa. Vanha karvalakki BMW, 100 heppanen 1,6 l kone, surkeet nastat alla ja kunnon pääkallokeli, niin saa ajella kylmä hiki otsalla.
- kähäääh
Käytä otsapantaa ettei valu hiki silmiin, näkee ajella sillä vähätehoisella pemarilla. Tai paina se karvalakki tarpeeksi syvälle.
- SeOnJoAikaaEntistä
kähäääh kirjoitti:
Käytä otsapantaa ettei valu hiki silmiin, näkee ajella sillä vähätehoisella pemarilla. Tai paina se karvalakki tarpeeksi syvälle.
Ei tarvita otsapantaa. Mä en oo Bemarinrimppalalla ajanut enää kymmeneen vuoteen. Helpommalla pääsee, kun ei oo mokomaa riippana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801937
- 1241620
- 1321176
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161101- 351046
- 78943
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848