Miten eläimet saa rannalle, kun susi ja lammas ei saa olla kahdestaan, koska susi syö lampaan, lammas ja kaali ei voi olla kahdestaan, koska lammas syö kaalin. Miten?
Vastaukset 15
- helppo
Ammutaan susi ja lammas. Sen jälkeen syödään kaali.
- ....
Tehdään lampaasta ja kaalista lammaskaalia ja syödään se suden kanssa.
- Emmu
.... kirjoitti:
Tehdään lampaasta ja kaalista lammaskaalia ja syödään se suden kanssa.
on se, että ensin viedään lammas saarelle, sitten viedään kaali ja otetaan lammas pois ja sitten viedään susi ja lopuksi lammas
- Juha822222
Emmu kirjoitti:
on se, että ensin viedään lammas saarelle, sitten viedään kaali ja otetaan lammas pois ja sitten viedään susi ja lopuksi lammas
näin juuri koska lammas muuten söisi kaalin siellä rannalla joten lammas pitää viedä samantien pois sieltä saarelta. sitten susi kuten mainihit ja lopuksi lammas! näin vältetään se että kaikki säilyy ehjänä (:
toisaalta ite järkeilin sen niin aluksi että jos se kaali piilotetaan sinne saarelle semmoseen paikkaan että lammas ei välttämättä löydä sitä.
ja ensin luulin niin että nää kaikki 3 viedään saarelle enkä ottanut huomioon sitä että ne pitäisi viedä takaisin rannalle mistä lähdettiin viemään saareen. - Anonyymi
Katkaistaan sinun niskasi ja paistataan liveksesi
t. Avaaja.ap
- jkdfjspsp
Siis vastakkaiselle rannalle...
- oot viemässä
Jos oot viemässä niitä Tornionjoen ylitte,niin voit käyttää siltaa,jos onnistut todistamaan tullimiehille,että susi,lammas ja kaalinpää ovat sinun henkilökohtaisia ruokatavaroita.
- ite
AIKA KAALI
- NöFFNöFF
Ratkasu:
-Susi: Ammun suden koska se on peto ja kumminkin syö meidät kaikki
-Lammas: Heitän lampaan veteen, kyllä se uida osaa (routa lampaan kotia ajaa)
-Kaali: Kaalin jätän rantaan, vittuako kaalilla teen, myöhemmin on lammaspaistia kumminkin tarjolla - Juha822222
Susi ja Kaali samaan aikaan ja Lammas erikseen.
jos kaikki samaan aikaan niin susi ja kaali yhdessä ja lammas veteen uimatouhuihin. - Juha822222
. jos ne pitää sieltä toiselta rannalta vielä saada pois toiselle rannalle niin silloin tekisin niin että laittaisin lampaan ensiksi saarelle, sitten kaali ja susi samaan aikaan saarelle ja sieltä saarelta pois samalla tavalla, ensin lammas ja sitten susi ja kaali.
- lolittaja
NO LOL :3
- ibu3
Helppo nakki!
viet ensin lampaan saarille tulet takaisin kaalille otat kaalin ja lampaan pois sitten suden ja lopuksi lammas!!! (:
voiko olla niin vaikeaa?? -.- - noppadon
Eka lammas sitten kaali ja viedään lämmäs taas toiselle puolelle jasitten susi ja sitten lammas
- KAaaaaaaali
Eka kaali sitten susi sitten lammas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606