Hitto että

kaipaan sinua..sitä ylimääräistä h:ta puheessas, ja paljoa muutakin. Ja kyse ei oo lappalaisesta, vaan ihan naisesta...ikävä!!!
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olla mulle sitten, en lappalainen, mutta ylimääräisiä h-kirjaimia puheessani kyllä on, joista huomauetaankin,,

Äänestä
  • hänellä h tulee yleensä h-alkuisen sanan eessä, vähän kuin änkytyksenä..mutta söpölle se mun korvissa kuulosti, en siitä hänelle koskaan maininnu...

    Äänestä

.Se lämpöaalto, joka sinusta virtaa kehooni, varmuus, Kaikki sinussa.
Hyvä kun sain hetken olla siinä lähellä. Ikävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vvv. kirjoitti:

kaipaan sinua..sitä ylimääräistä h:ta puheessas, ja paljoa muutakin. Ja kyse ei oo lappalaisesta, vaan ihan naisesta...ikävä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu