Haminan autohuolto oy,,ei tartte toiste sinne viiä autoo huoltoon, kallis, leuhkan tuntusta sakkia siellä töissä, autokaa ei tullu siellä kuntoon, no onneksi ei ole pakko sinne, on niitä muitakin ja parempia. En suosittele kenellekkään...
Huonoa palveluu
26
4628
Vastaukset
- Rata kiree corolla
Aja sitte kotkaan itkemään niin ei tartte täällä dissata paikallisia yrityksiä
Ite hyvää palvelua saanu aina ja käyn myös jatkossa. - toytoy
Aloittaja puhuu paskaa, parasta palvelua ikinä, maksaa toki, mutta eihän se mitään hyväntekeväisyyttä olekaan. Ammattitaitoista ja ystävällistä palvelua, vien sinne vaikkei mulla toyotaa olekaan.
- Kuusinen Veikko
Vaimoni sai myös ikävän maun käydessään tuolla, ylimielistä käyttäytymistä, kymenläänin kovimmat hinnat. Kannattanut Kotkassa käyntiä jo pisemmän aikaa. Minun tojota ei enää Haminan autohuoltoon mene.
- Lilli ja Putti
Jotai ihme ryssii siel pyörii.
- Jasper III
Joo mie tiiän sen porukan jotka sitä ns autohuoltoa kioskia pitää, aikas leuhkaa sakkii..
- Anonyymi
pääasia että hakahuollosta pysyy erossa ,mutta se meni jo nurin
- ???
Ompa outoa,minulla ainakin aivan päinvastaiset kokemukset,hyvä oli palvelu ja auto kunnossa,Kiitokset Autohuoltoon!
- Pösöplösö
Kuka siellä muka on ylimilinen, häh ? Se heppu joka otti työn vastaan oli kyllä itse palveluhenkisin mitä olen pitkään aikaan kohdannut. Kertoi miten asiat on ja kysyi että korjataanko, joo korjattiin. Sitäpaitsi kaikki osat jotka vaihtoivat, saatiin nähtäväksi ne poistetut osat, sitä ei ole tapahtunut missään muussa korjaamossa. Jos siellä nyt joku mutterinpuristelija (kaikella kunnioituksella) nojailee rennosti ovenpieleen, niin ei se ole ylimielisyyttä. Iha paras autohuolto Haminassa. Mii laik !
- Jasper III
Sie taiait olla joku niist pitäjist, tai sit oot antanu niille lempee. leuhkoi ne on koko sakki siit ei pääse minkää. Menkääs ja viäkääs kotkaa ni tiiätte mitä on hyvä palvelu.
- LISBET Pyttis
Hyvin sanottu, antant niille Lempee!!!! JUST JUST
- Pösöplösö
Ei ne siellä meikäläisen lempee kaipaa, mut viedäänpä perheen toinen auto ensi viikolla sinne huoltoon. Eikä ole toyota. Kustannusarvio tuli vaikka ei edes pyydetty. Ovat varmaan joutuneet persaukisten sunny- micra-miesten kanssa hinnasta vääntänään. Työ kyllä teetetään, mut sit ei olla valmiita maksamaan. Kauhee möykkä ja sitten täällä itketään. Viekää ne romunne syrjäkylän nyrkkipajaan, on kuulkaa halpaa.
- Jaspr III
Mielummin sinne syrjäkylän nyrkkipajaa ku tonne ns autohuoltoo, just tollasta aliarviointia micramieste köyhyydestä siel tehhää. Kyl siel kotkaski saa kustannusarvion myös syrjäkyliin nyrkkipajois saa kustannusarvion. sä paljastit ite olevas jotenki ny kytkyis autohuollon leuhkojen kans. Kallista on kallista.
- Pösoplösö
Mä en nyt vaan käsitä, miten niin leuhkoja ? Millä ne muka leuhkii ? Mä en edes mieti tollasta, vttu mua kiinnosta mikään muu kun e että laittavat auton kuntoon. Voin kertoa, että meille se asiantuntemus säästi pitkän pennin kun huomasivat autossa jotain mikä piti korjata vaikka ohjekirja muuta väitti. Ja todistetusti se oli niin. musta on tosi kiva kun ne näyttävät ne osat jotka on autossa vaihdettu. Missään muualla en ole moista palvelua saanut. Menkää krantut Kotkaan ja menkää niihin nyrkkipajoihinne, onpa mulla enemmän aikoja vapaana tuonne niin hyvään huoltoliikkeeseen. Ihan parasta palvelua !
- Jazz8
Palvelu aivan hyvää ei valittamista! Ja huollot tehty hyvin, mutta onha niitä ikuisia valittajia joka kylässä! Menkää kotkaa, siellä ei tomi mikään!!!!!
- mistä noita kumpuaa
Juuri noin kirjoittaa vain tietynlainen luuserireppana.
Tuon kirjoituksen pohjan voi kopioida ja vaihtaa kohteen nimen milloin mihinkin.
Ei käy pään sisältö kateeksi,ei.- Rutkutku
Ja sun "mistä noita kumpuaa" kirjotuksesta ei saa sen vertaa tolkkua, että tietäisi kenelle se on tarkoitettu, tai että mitä mieltä itse aiheesta olet. Pässi !
- Höpöhöpöhöpö
Mielipiteitä ja kokemuksia, sekä myös perusteluita...
- Natsi-Simo
Tuossa kioskissa jää korjaamatta kaikki autot missä on enemmän kuin neljä sylinteriä. Taito riittää Toijota Anjoviksen öljynvaihtoon.
- dolhoi
mistä tiedätte teille. esitetyt vaihdetut osat ovat juuri teidän autosta ?? mietippä sitä,tai sitten olette todella sinisilmäisiä.
- nyrkkisilmä
Sinul on varmaan keltaiset silmä ja ruskeaa seassa. Oli sellainen häräntuotosjuttu ettei paremmasta väliä.
- Huollattaja
Hyvää palvelua aina saatu Haminan autohuollossa sekä Haminan autokorjaamossa.
- nahkojaon
köyhä valittaa!
- Jakohihna
Auto-apu Haminassa se vasta outo paikka on. Aikanaan käytettiin auto aina siellä huollossa. Ja joka kerta sinne piti tilittää kaikki tiedot puhelinnumeroa myöten. Eikö niillä ole edes sellaista asiakastietojärjestelmää jonne ne saa asiakastiedot ylös. Kauheeta ajanhaaskausta. Kun sinne soittaa, aina vastaa se "väärä mies" ja pitää odottaa että just se toinen tyyppi vapautuu ja pääset selvittämään omaa asiaa. Todella rasittavaa, hidasta ja kömpelöä palvelua.
- sakkaako
Siinä tiskillä on mitä miellyttävin ja kohteliain vanhempi herrasmies ikinä ! Miten hel**ssä kukaan voi puhua mitään mistään leuhkasta. Nyt ei varmaan kyllä puhuta saman kaupungin autohuollosta, niin uskomattomia nämä väitteet on. Paras palvelu ja paras huolto, ei ehkä se halvin, mutta ei tarvitsekkaan.
- Anonyymi
En suosittele minäkään.
Tilasin uudet renkaat autoon ,ne oli sitten pari vuotta vanhat .
Törkeää toimintaa.
Nyt löysivät lisää uudesta Toyota huollosta ,miten huolimatonta toimintaa ollut.
Kaikki huolto paperit onneksi tallessa.
Vien ne sinne tutkittaviksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst234882- 2144368
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah1473837Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1413308Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58361828Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.571668Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i191668Sulla on avaimet ja keinot
Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi251415Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta
Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk271368Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas
Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt1271238