Ette päässeet minusta vielä, kuten minäkään en päässyt Jussista.
Kissa on taas entisessä kodissa ja sisällissodassa vietetään jonkinsortin asemasota vaihetta, urahdellaan, varotaan, huidotaan tassua. Ohitukset olkkarissa sujuu metrin etäsiyydellä, kun koiraa pidetään aloillaan, pannasta tai käskyllä. Kissa asuu edelleen yöt vierashuoneessa ja päivisin koira on juoksulangassa jos kissa on tarhassa.
Siis se uusi Jussin mamma ei kestänyt kissaa kahta viikkoa, vaan oli vienyt sen äidilleen joka pkolmen vuorokauden kuluttua soitti, että tule hakemaan kattisi kotiin, koska sepudotteli valokuvat kirjahyllystä, särki maljakon, repi veskipaperit yms jussimaista askartelua yökaudet, kun ei päässyt ulos.
Jotgen, jos Jussi ei asetu ja anna koiran olla rauhassa, niin se on haulikkorauhoitus. Hauta on jo kaivettu, kaiken varalta.
terve taas
4
83
Vastaukset 4
- aikaa voi viedä
Komenna koiraa varomaan kissaa.Kyllä ne asettuu, kun et luovuta.Mulla oli koiriin tottumaton kissa, otin kuitenkin myös koiran.Elivät yhdessä, ei kavereina.Mutta molemmat suvaitsi tilanteen, alkuun kissa sähisi ja murisi.
Vaatii joskus aikaa paljonkin.
Kyörääkö koirsi kissaa? Jos komenna, tai jos raapaisee oppii siitäkin, ettei kannata.Tietysti on loukkaantumis riski.Meillä parin raapaisun jälkeen, kun viellä oikein voivottelin raapaisujen päälle, koira jätti kissan rauhaan, ja alkoi varoa sitä ;) - järkeä saa käyttää
Jussin mamma, Ota se haulikko esiin ja päästä Jussi kissojen taivaaseen.
On parempi kaikille teille. Ei kissan takia tarvitse kenenkään hermojaan menettää ja perherauhaa sotkea.
Jussi on nyt niin häiriintynyt eikä tiedä enää paikkaa missä sillä olisi hyvä olla.
Hyvää joulua Sinulle ja kaikille palstan lukijoille.- Jussin mamma
nyt eletään tarkkaa vartiotua yhdessäoloa, siis pennun suhteen. Vanha koira ja Jussi ovat kavereita edelleen. Sängyssä oli hieman ahdasta kun Jussi ja vanhus tunkivat viereen, pennun pomppiessa sängyn laidalla, kunnes komennosta asettui.
Tunnin verran pyörititin ja vahdittiin v alvoen, klo 11 vein kissan nukkumaan toisessa rakennuksessa olevaan vierashuoneeseen.
Nenäkkäin ovat pennun kanssa haistelleet, kun olen pentua pitänyt valjailla kiinni, ettei pääse näyhkkimään. Sihinä ja urina on pudonnut puoleen entisestä, ukon kiroilu vähentynyt 1 % verran, ehkä.
Uusi suunnitelma. pentu kiinni sängynjalkaan, jotta kissa saa kuljeksia öisin vahtimatta ympäri taloa. Pennun nykyinenkin nukkumapaikka on söngyn vierellä, joten hihna estää vain kuljeskelun muualle, kun makkariloukossa ei ole ovea, eikä koko asunnossa muuta ovea kuin vessan ovi ja huusholli on peräti 42 neliötä.
Toinen mahdollisuus, koppiin lämpö suuremmalle ja kissa yöt ulkona, jos vieraita tulee ja vierashuone tarvitaan muuhun käyttöön.
Jos on ideoita sovun rakennukseen, otetaan ehdotuksia vastaan
- Haulikko takaperin
Työskentele täysillä, kuten valtion virkamies.
Sinä saat sovun aikaiseksi kunhan yrität, minulla meni neljätoista vuotta.
Siksipä Hänen ikävänsä onkin suurin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741216
Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔821127Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen241085Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t129955Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6908- 60844
Mihin Asiakirjat ovat voineet kunnasta kadota???
LUE kuinka verorahoja haaskattiin Yle: Ähtärin pandalaskelmat salattiin ja hukattiin - Satakunnan Kansa https://share.73714Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok132672Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast50652Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.80632- 48537
Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua90530- 25512
- 36495
Suomen 4. seksikkäin mies Miika Nousiaisen tilalle - Pitääkö olla huolissaan palaa tv:seen
Suosittu keskusteluohjelma tekee paluun. Tällä kertaa panelistina ei jatka enää Miika Nousiainen, vaan hänen tilalleen t11480- 109480
- 43467
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää40438- 19436
On kyllä tosi surullista
jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais68397