Eihän tämä saabisteille mikään uutinen ole, mutta monelle mollaajalle on hyvä saattaa tiedoksi, että Saabien varaosatuotanto on vaan enemmän turvattu eteenpäin.
Monella tämän päivän säästöpossulla tulee osavajetta ennen Saabia kun nykyään mallia vaihdetaan parikin kertaa vuodessa.
http://www.mynewsdesk.com/orio/pressreleases/orio-acquires-all-the-supplier-based-nevs-tools-for-production-of-spare-parts-for-saab-cars-1100563
Varaosat turvattu kauas eteenpäin
tiedoksi vaan
1
119
Vastaukset
- kiitosta vaan
En usko, että osia tappiolla tehdään. Kun autot vähenevät, osat kallistuvat, tai niitä ei kannata tehdä enää lainkaan. Nyt kuitenkin tärkeimpiä osia vielä on ja se on tärkeintä. Eipä sitä vanhalla Saabilla montaa vuotta ole enää tarkoituskaan ajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22717163Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El445994Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644862MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144795Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843585Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363017S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021