Onko posti kulkenut Kaarinaan asti, kun on ollut täysin hiljaista aamu kymmenen jälkeen?
Jos kaivattu kirje on tullut, niin ei täällä ole isompia riemunkiljahduksia kuulu ja se antaa vanakn pojjan epäillä hyviä uutisia. Siis kaikkien muiden paitsi sen yhden kohdalla.
Jos kaivattu kirje on tullut, niin ei täällä ole isompia riemunkiljahduksia kuulu ja se antaa vanakn pojjan epäillä hyviä uutisia. Siis kaikkien muiden paitsi sen yhden kohdalla.
Vastaukset 168
Vanhimmat
te ette tee sillä tiedolla mitään.
Jos päätös on sinulle myönteinen, et pysty olemaan sitä kertomatta. Isoon ääneen ja useasti.
että kusipäille en kerro mitään.
Mutta miksi sitten jatkuvasti mainitset siitä.
Tämä selittikin sen miksi et enää puhu itseksesi
itsekaeen?
Sillä tiedämme mikä lopputulos on. Olen menossa Töölöön ensi vuonna leikkaukseen ja kaikki siellä on ennallaan. Lääkärit on erittäin hyväntuulisia.
on jo uudet lääkärit leikkaamassa. Toivottavasti ovat hyviä kirurgeja.
Kaikki 3 tekivät hyvää työtä. Urologi ja kaks joista toinen vanhempi plastiikkakirurgi. 16.12 leikattu!
lasten seurassa on mahtavaa. Turhaan minä sitä tässä mainostan sillä tottakai te naiset tiedätte miltä omat lapset tuntuvat. Ainahan te mainostatte, että olette oikeita naisia.
Juuri availtiin perheen kesken joulupaketteja.
Juu, tässä juuri vietettiin omien lasten kanssa jouluaattoa. Saunottiin ja syötiin hyvin.
niin olet varmasti myös synnyttänyt lapsesi? Naisillahan on sellainen tapa, että synnyttävät lapsensa.
No et kyllä itsekään ole lapsias synnyttänyt. Sitä paitsi, moni cis nainen ei kykene synnyttämään saatika tulemaan raskaaksi.
olenko synnyttänyt vai en? Melko omituinen väite leikatulta naiselta. Eiköhän jokainen cis nainen pysty synnyttämään. Raskaaksi tuleminen on sitten eri juttu.
Synnytitkö peniksellä vai takapuolella? Vai keisarinleikkauksella?
No et ole synnyttänyt, miehet ei synnyttele. Eikä cis naisilla ole tapana tänne tulla avautumaan asiasta meille. Maailmassa on paljon cis naisia joilta on jouduttu poistamaan kohtu, tai syntyä ilman munasarjoia! Voit mennä nyt muualle sädehtimään "älykkyydelläs"!!!
tiedä miten naiset synnyttävät? Katso vaikka netistä niin sieltä saat varmasti tietoa.
älykkyyttä siinä tarvitaan, jos kysyy, että onko synnyttänyt varsinkin jos ts nainen mainitse viettäneensä Joulun lastensa kanssa?
Koska transnaiset aina ja joka paikassa mainostavat olevansa oikeita naisia, niin onhan silloin oletettavaa, että he myös synnyttävät.
Olethan sinäkin nainen ja leikattu, paitsi ettei sinulla ole pillua ja se vasta sinua vituttaakin.
Älä puhu paskaa, sun kyselys ei sisällä muuta kuin yksinkertaisen henkilön leukojen loksutusta!:D
Käy ottamassa vaikka selvää, mistä transsukupuolessa on kysymys...ennen kuin tuut viisastelemaan!
"Eiköhän jokainen cis nainen pysty synnyttämään."
Ei pysty. Sen vuoksi tuntui todella törkeältä kun krisujen eduskuntavaaliehdokas veti Ajankohtaisessa kakkosessa yhtäläisyysmerkit synnytyksen ja naiseuden väliin.
Kaikki oli ennallaan.
että mistä on kysymys. Jostain kumman syystä olen aina ollut siinä uskossa, että henkilö joka pitää itseään naisena myös on nainen.
Muuttuuko mies naiseksi vain siitä syystä, että miehelle tehdään reikä?
Muistatko eläkeläinen kaks vuotta aiemmin aloittamasi ketjun, jossa kirjoitit sanasta sanaan samalla tavalla? Eikö olisi vaan kannattanut nostaa ketju ylös?
Onhan oletettavaa, että kun ihmisellä on kaksi silmää, niin myöskin näkee molemmilla. Niinhän, noinhan sä just ajattelet?!
miehelle tehdään reikä, niin miehestä tulee nainen. Toisin sanoen, kun menee pilkille ja tekee jäähän reikiä, niin jää muuttuu naisjääksi?
No työnnä se nakkis sinne reikään sitten, en tuomitse sua siitä!
muuttuminen mitään muuta tarvitse kuin reiän tekemisen. Eihän siinä mikään muu miksikään muutu.
Järjen käyttö sallittu:)
Järkeä voisi tosiaankin käyttöö! Minä on äö?
Älykkyys Ösamääräkö?
Mitä tarkoittaa "Minä on äö"? Ai mut aito jänkhähän tai sudeetti savolainenhan se siellä ajatuksiaan yrittää kovasti koostaa sanoiksi.
muuttuminen tarvitsee, kuin reiän teon? Ei siinä AO:tä kysytä. Siinä tarvitaan poraa
myöntää, että naiseksi muuttuminen vaatii vain reiän teon. Ensin käy psykiatrille marisemassa kuinka kamalaa on elää ilman tuota reikää. Sitten psykiatri lähettää lähetteen Töölön sairaalaan reiän tekoa varten ja siinä se,
Todella yksinkertaista ja täällä se saadaan kuulostamaan todella ihmeelliseltä asialta.
Ei ole vaikeaa. Mitä sinä sitten jankkaat samaa asiaa. Ymmärretty sinun pointti
Sulla vissiin poraa käytetty korvien välissä, jos "AO":si on tuolla tasolla.
se, että naiseksi muuttuminen tapahtuu vain reiän tekemällä?
Älä minulta tuollaisia kysele
muuttuminen tapahtuu kirurgin veitsen avulla, niin onko silloin nainen?
Ei ole
Parikymppiset lapset asuvat 65-v isän luona? Kukin tietysti tyylillään...
siinä, jos 20v lapset asuvat kotona? Vain juopot transu nuoret muutavat pois kotoa koska kotona on niin ahdistavaa olla. Kun muuttaa omilleen voi rauhassa ryypätä ja sääliä itseään hame päällä.
Sinähän sen tiedät.
kerro sinä kun asiantuntija olet
On kun on syntymästään asti aina ollut!
Kovasti transut mainostavat täällä kuinka kivaa on viettää perhe-joulua. Ja silti on kytätty netissä yötä myöten ja hyvinkin nopeasti vastattu vittuilevasti muiden vittuiluihin.
Ehkä kannattaisi hankkia elämä ja viettää sitä kuten normaalit ihmiset. Ei ehkä tarvitsisi kytätä jouluyönä netissä sitä onko joku sanonut jotain johon voisi sanoa jotain ilkeää.
Mies ei muutu naiseksi sillä, että häneltä poistetaan sukuelimet ja kaiverretaan reikä jalkojen väliin. Kaipa tämän jokainen tietää. Jos on syntynyt y-kromosomin kanssa, niin silloin on mies, vaikka koko ruho kaiverrettaisiin täyteen reikiä.
tosiaan tämän tyypin epätoivoinen yritys hävittää transsukupuoliset maailmasta.
ovat siinä uskossa, että reiän kaivamalla muuttuu naiseksi. Samat kromosomit siellä edelleen jylläävät.
Tiedoksi ylläpidolla että voisi poistaa näitä asiattomia viestejä.
Et näköjään tehnyt ilmoitusta asiattomasta viestistä. Ylläpito ei lue näitä viestejä (ilmeisesti ei luotsikaan). Kaikki poistot tapahtuu vain perusteltujen ilmoitusten pohjalta (linkki jokaisen viestin lopussa). Kun ilmoituksia kertyy paljon ja useilta lukijoilta, ylläpito voi pistää tällaiselle häiriköivälle kirjoitajalle kirjoituseston.
asiattomia viestejä?
Onhan niitä luotsi poistellut paljonkin. Erityisesti niitä joissa molataan töölön sairaalan henkilökuntaa.
lääkäreistä saisi mitään sanoa?
Esitä todisteet väitteesi tueksi!
tyyliäsi muuttaa.
Olisit paljon uskottavampi jos esittäisit niitä 'kiistattomia todisteita' joita väität sinulla olevan. Varsinkin kun tuollaisen väitteen esittäessäsi oikeudessa toteennäyttämisvelvoite olisi sinulla.
Oikeusasiamiehen päätökset ovat pääosin julkisia. Sieltä voi tiedustella onko ko päätös julkinen ja jos on, sen voi tilata itselleen käsittelykulujen hinnalla.
Oikeusasiamiehen sivustolta löytyy ohje siitä miten kirjaamosta voi tilata päätöksen. Käy kätevästi sähköpostilla.
Tuli laitettua tiedustelu onko päätös julkinen. Vastaus tulee parin viikon sisällä.
Kun sieltä tulee tuhansia päätöksiä, niin miten osasit selittää, että mistä päätöksestä on kyse?
Riittää kun kertoo valituksen tehneen, eli sinun nimesi.
Ja siltä varalta että RA on tehtaillut kymmeniä valituksia, on paikallaan selittää hieman tarkemmin mistä asiasta on kyse. Muuten voi saada isomman nipun ratkaisuita luettavakseen.
niin saman nimisiä henkilöitä on useita. Uskoisin, että vähän enemmän tarkennusta täytyy löytyä kuten esin sotu.
täällä on muutamilla outo tapa jatkaa ainaista vittuilua. Asialliseen keskusteluun tuo porukka ei pysty. Kai nuo saavat jonkilaisen seksuaalisen tyydytyksen tuolla touhullaan. Taitavat runkata samalla mielihyvästä vinkuen, kun kirjoittavat tänne.
Epätoivoista yritystä ja selittelyä.
Moniko suomen Reija Ahti nimisistä henkilöistä on tehnyt valituksen keskeytyneen sukupuolenvaihdos-hoidon seurauksena? Niitäkin lienee maassamme kymmenittäin ainakin jos Ahti itse saa asian päättää.
Mielenkiintoista!
Nyt RA esiintyy taas kolmantena osapuolena.
Luuletko tosiaan, että sieltä saa antaa päätöksiä jotka sisältävät lääketieteellisiä asioita.
Mene nyt runkkaamaan sillä tuntuu, että on otollinen hetki saada mälli lentämään.
Kumma kuinka sinulla taas mieli muuttui!
Hetki sitten vakuuttelit että kaikki oikeusasiamiehen ratkaisut ovat julkisia ja tulevat automaattisesti nettiin. Siitäkin huolimatta että sinulle kerrottiin täällä jotain aivan muuta.
Ja nyt sitten oletkin sitä mieltä, ettei asiaa voidakaan julkistaa.
Mutta niin tai näin, kohta kuullaan onko se päätös julkinen vai ei, turha ruveta arvelemaan.
Eoam:n päätökset ovat julkisia, asiakirjojen julkisuudesta annetun lain mukaisesti. Tällöin on mahdollista, että päätös on osin julkinen, siitä voidaan poistaa tiettyjä osia, koskien esimerkiksi terveydentilaa ja taloustilannetta. Päätöksestä voidaan poistaa valittajan terveydentilaa koskevat tiedot ja julkaista oikeusasiamiehen päätös lääkäreiden toiminnan osalta.
Asia on sinällään ollut valittajan itsensä tuomana julkisuudessa joten se alentaa kummasti julkisuuskynnystä.
Kerrotko esimerkin siitä millaiseen asialliseen keskusteluun olet täällä pystynyt? Kerro vaikka esimerkki siitä mitä olet sen eteen täällä yrittänyt tehdä?
soitin oikeusasiamiehen kirjaamoon. Sieltä sanottiin, että asiakirjaa joka on merkitty salaiseksi ei kanneta julkisuuteen.
on älyn puute ja sen lisäksi naisen puute. Tuskinpa kantelija sille itse mitään voi jos päätöstä ei julkisteta. On varmasti hauskaa kirjoittaa sinä muodossa vaikka et edes tiedä kenelle kirjoitat. Yksistään tuo riittää osoittamaan mikä on älysi taso
Olisit säästänyt vähät rahasi ja jättänyt soittamatta. Ei kenellekään ole epäselvää ettei salaisia asiakirjoja anneta julkisuuteen.
Mutta on myös asiakirjoja jotka ovat vain osin julkisia ja silloin niistä poistetaan ne osat jotka eicvät ole julkisia. Tämän voi vaikka lukea oam:n nettisivuilta.
Kysymys onkin onko juuri tämä päätös täysin vai osittain salainen. Sen päätöksen tekee oam.
Hetki sitten kerroit itse kieltäneesi sen julkaisemisen ja nyt valittelet ettet muka itse voi vaikuttaa siihen julkaistaanko joku vai ei.
Eikä ole pelkoa etteikö täällä tiedetä kenelle kirjoitetaan. Ei täällä ole kun vain yksi noin tyhmä.
on kun täällä tiedetään paljonko kenelläkin on rahaa.
sillä tyhmyydellä itseäsi?
Joko huomenna kuulisi onko päätös julkinen? Kauanko menee itse päätöksen saamiseen sen jälkeen?
ja nyt teidän pitää seurata josko se julkaistaan.
et sitä kerro koska se ei ollutkaan sinulle myönteinen.
Eiköhän asia selviä toiselta osapuoleltakin kysymällä.
Ei ole Ahti enää uskaltanut lääkäreitä nimellä mainiten mistään syytellä koska tietää, että syyte kunnianloukkauksesta ropsahtaa entistä varmemmin nyt kun oikeusasiamies on hänen valituksensa aiheettomaksi todennut.
Seuraavaksi alkaa valitus lehdissä siitä kuinka hänen on pakko myydä omaisuutensa saadakseen leikkauksen ulkomailla.
mutta miksi Ahti sen maksaisi?
että lääkärit antavat salaisia potilastietoja? Voi voi, kun teitä ottaa päähän, kun ette tiedä mitä päätöksessä sanotaan. Kyselkää nyt vain rauhassa sitä eduskunnasta.
Seuraavaksi alkaa valitus lehdissä siitä kuinka hänen on pakko myydä omaisuutensa saadakseen leikkauksen ulkomailla.
* Veikkaanpa vahvasti, että hän ei tule kestämään 5 päivää makaamista sängyssä, näin nuorempanakin, se oli aikamoinen helvetti. Jossain vaiheessa aloin näkemään unta, et sain lähteä kävelemään, palautus silloiseen tilaan oli aikamoinen shokki. Elämäni pisimmät 5 päivää!!!
Ei vois vähempää kiinnostaa!!!
Tyhmä kysymys, ei lääkärit, kuten kukaan muukaan saa julkistaa salaisina pidettäviä tietoja. Mutta kysymys onkin siitä onko eoam:n päätös asiassa täysin vai vaan osin salainen.
Tässä on kuitenkin julkisesti syytetty lääkäreitä, joten siltä osin päätös saattaa heidän oikeusturvan/kunnian kannalta olla julkinen.
Mutta kyllä me sen tiedämme, että jos päätös olisi ollut mieleisesi, olisit sen täällä välittömästi julki tuonut ja kehunut kuinka olit oikeassa ja lääkärit kohta linnassa.
Kyllähän lääkäri saa kertoa omassa asiassaan, joutuuko hän jäähylle vai jatkuuko leikkaukset normaalisti.
Ja ne jotka käyvät töölössä potilaana kyllä näkevät keitä siellä heitä hoitamassa on.
kun teitä ottaa päähän, koska ette tiedä mikä oli päätös. Jos ette tiedä, niin EU alueella pitää saada hoito samaan hintaan kuin Suomessa. Ei Suomi ole ainoa maa missä tehdään sukupuolenkorjaushoitoja.
tälle paskasakille kertoisi? Ei jäteihmisille mitään kannata kertoa. Tämä porukka on kuin raadonsyöjä korppikotkat. Heti aukomassa päätään.
Näkyy kaikilla Ahdin "kostouhon" kohteiksi joutuneilla edelleen olevan valviran tietokannassa oikeudet tallella ilman mitään rajoituksia tms.
Ei taida linna uhata yhtäkään, eikä oikeuksia ole rajoitettu tutkimusten tms johdosta.
Jos minä olen mielestäsi tässä asiassa se korppikotka, niin sitten sinä olet se raato. Olen siis mielummin raadonsyöjä kun raato.
Ethän sinä sitä päätöstä voi kertoa, koska joutuisit myöntämään olleesi väärässä ja siihen ei sinulla kantti riitä. Kun on heikko luonto, niin minkäs sinä sille voit.
Mutta voit sinä valehdella täällä jotain että syyte on nostettu tai jotain muuta vastaavaa, kyllä se uutisiin tulee jos niin oikeasti tapahtuisi.
vähää älyäsi joka sinulle on suotu. Ei sen luulisi noin kovin vaikeaa olevan. Vasta oikeuskäsittelyssä asia päätetään, mutta sitähän sinä et ymmärrä.
Voi voi taas sinua. Ei se oikeus niitä lääkärin oikeuksia poista. Lisäksi lääkärin oikeuksien poistaminen on erittäin harvinaista ja jos sellaiseen on harvoin päädytty on kyse ollut potilasturvallisuuden vaarantamisesta.
Yrität viisastelemalla paikata sen tyhmyytesi jonka olet tämän asian aikana täällä useasti esiin tuonut.
Tiedätkö ettei syyttäjä ole alkanut ajamaan syytettä lääkäreitä kohtaan tässä asiassa? Tottakai tiedät.
Mutta voithan yrittää nostaa syytteen omin voimin.
kuuma linja syyttäjiin. Varo vain että kaivinkone ei katkaise sitä yhtä usein, kuin alkuperäistä kuumaa linjaa aikanaan.
samalla, kun esitit pätevää? Mälli varmasti irtosi helposti.
neropatti sanoi tilanneensa sen päätöksen joten odottakaa nyt vain vähän aikaa.
omaisuus, että voi mennä ulkomaille leikkaukseen. Jokaisella EU kansalaisella on oikeus hakeutua mihin tahansa EU maahan hoitoihin ja maksaa vain saman kuin kotimaassa, Miksi tuosta syystä pitäisi myydä omaisuutta?
Mitä on viisi päivää verrattuna siihen, että on maannut sängyssä kaksi viikkoa? Herää taas painajaisestasi. Monet ovat maanneet paljon pitempään. Olet sinä valtava sankari, kun kestit viisi päivää. Oletko muistanut kiillottaa säännöllisesti sädekehäsi?
Nostettu syyte on julkista tietoa ja sen saa selville kun osaa soittaa oikeaan numeroon. Se numero löytyy helposti netistä jos järki riittää sen löytämiseen.
Saatko sinä orkkua enää muuten kun työntämällä kepakon perseeseesi?
Negatiivisille ihmisille ei kannata kertoa mitään positiivisia asioita kun ne ei pysty käsittelemään vastaanotettua tietoa.
pyörivät transsivustolla aukomassa päätään. Luulisi, että oikeat aidot naiset kiinnostaisivat enemmän. Toisaalta sen ymmärtää, kun ressukat eivät alastonta naista ole nähneet muualla kuin äitinsä saunassa,
Taas on Ahdilla napit sekaisin tai sitten unohti ottaa.
Valtio ei maksa ulkomaille sitä hoitoa joka suomessa on evätty.
Osui ja upposi. Sinulla nuo runkkujutut ja mällit on jatkuvasti mielessä. Olisiko kuitenkin niin ettei sulla enää vehkeet toimi kuin mielikuvissa? Lopeta jo hyvä mies tuo älytön potaskan jauhaminen ja myönnä että takkiin tuli ja raskaasti. Vai meinaatko jatkaa tätä pelle-esitystä vielä pitkään ja osoitat olevasi tyhmääkin tyhmempi?
Kuka tahansa oikea nainen on sinua kiinnostavampi. Enkä haluaisi edes nähdä sinua alastomana, vaikka saisit millaiset leikkaukset ja kauneuskäsittelyt. Oikea nainen on aina parempi kun vanhasta miehestä tehty kasa.
Kun nyt olet niitä entisiä automiehiä, niin voiko kuplan alustalle tehtyä replikaa kutsua porscheksi?
Suomessa evätty?
Sinikka Suomisella, Maija Kolehmaisella ja Erkki Tukiaisella on kanttia haastaa Ahti oikeuteen, niin siinäpä vain haastavat. Rikolliset ovat yleensä hyvin hiljaa.
Vanha sanonta kuuluu että paskakasa haisee jos sitä tonkii.
että karvaperseiset äijät joita kukaan nainen ei huoli käyvät transsivuilla katkeruuttaan aukomassa päätään. Minä olen mitä olen enkä tippaakaan häpeä sitä.
Mutta kerro nyt koska sinä reppana olet viimeksi saanut naista. Todennäköisesti valehtelet asiassa, sillä transsivuilla pyörivää karvaperseistä äijää ei kukaan huoli.
Lapsellisuutesi on uskomatonta. Älä vaan mene tarhan lähelle. kaappaavat sinut vielä sinne, sillä älykkyytesi on lapsen tasolla.
Ei vaan kertoi tiedustelleensa tuleeko päätös julkisena. Julkisen päätöksen voi jokainen lukea oikeusasiamiehen nettisivuilta.
mitä täällä on kirjoitettu: Joku sanoi tilanneensa päätöksen oikeusasiamieheltä
Siitä puhe mistä pula!
Reiska, miehille tyypilliseen tapaan, runkkaisi jos vaan vielä pystyisi, mutta löysän letkun vatkaamisesta ei saa kun väsyneet kädet ja pahan mielen.
Mutta kohta hän kirjoittaa tänne ja kertoo, että edelleen mälli lentää ja kerralla tulee kahvipannullinen.
taidat olla ihastunut minuun, mutta koska en sinunlaistasi tuhkamunaa huoli, niin purat täällä katkeruuttasi.
Ei toivoa että olisin sinuun ihastunut.
Jos mikä on vastenmielisempää kun karvaperseinen mies, niin sitten se on entinen karvapersemies joka on nykyinen nainen. Mutta ehkä sinullekin joku ottaja löytyy, sokeista ehkä jos et avaa suutasi etteivät tunnista äänestä.
Jos vaivautuisit lukemaan, etkä vaan luottaisi lahon pääsi huonoon muistiin, niin löytäisit viestin jossa joku keskustelijoista kertoi laittaneensa oikeusasiamiehelle tiedustelun siitä onko päätös julkinen.
Miksi sinä käyt täällä? Sinähän olet myös karvaperseinen äijä?
ihana, kun pyristelet vastaan. Olen jo pitkään tiennyt, että olen salainen haaveesi.
Eihän se mikään häpeä ole, että unelmoi transnaisesta. Valitettavasti tuhkamunan on turha haaveilla.
uudelleen nuo viestit.
Sinä taisitkin kertoa itsestäsi kun puhuit tuhkamunaisesta joka haaveilee transnaisesta.
Haaveilet olevasi itse jonain päivänä se transnainen ja pallittoma a olet tuhkamuna eunukki. Mutta ei siinä ole mitään hävettävää, voi vastaavassa tilanteessa olevia olla suomessa joku toinenkin.
Jospa lukisit itse. Nyt on jo KAKSI eri henkilöä todistanut väitteesi vääräksi. Eikö silloin olisi syytä luovuttaa tai anna sitten linkki väittämääsi viestiin.
mitään muuta keksinyt? Yritä nyt edes vähän tsempata.
Tuo on vain totuus, ei siinä tarvitse mitään keksiä.
Ei hän osaa tehdä linkkiä viesteihin. Siksi linkityspyyntöihin aina tulee vastaukseksi vain vittuilua.
Ahti luikki palstalta häntä koipien välissä ja ihan kirjaimellisesti. Ei kehtaa täällä naamaansa näyttää, kun ehkä valehtelemassa että sai leikkauksen ja voitti oikeudessa.
Kohta mennyt vuorokausi ettei Reiska ole kirjoittanut mitään.
Bannattiinko hänet pihalle vai tuliko järkiinsä?
noin tarkka kirjanpito siitä, että kauanko joku on ollut kirjoittamatta?
Ei näemmä toteutunut kumpikaan vaihtoehto...
Joka viestissä on päivämäärä ja kellonaika.
isonkin salaisuuden? Joka tapauksessa tuo yksi pitää kirjaa toisten kirjoittamisista.
Aiotko esittää vielä muita tyhmä kysymyksiä?
tavoillesi
Hyvä idea.
Voit jonain päiväna vaikka oppia sanomaan täällä jotain järkevää.
sellaiseen pystynyt?
Sinuun verrattuna hyvin useasti.
ainakaan ole huomannut, joten anna vinkki mistä sen tietää.
Sinä itsekin myönsit ottavasi minusta oppia. Ja kun sinä et ole sanonut täällä koskaan mitään muuta järkevää, niin paremmaksi pistäminen ei ole vaikeaa.
tyytyväinen siihen, että et pysty mitään järkevää sanomaan?
Minulle riittää se, että olen sinua fiksumpi.
Vaikka se ei vielä paljon vaadikaan.
olet todennut
Kuten jo kerran sanoin olet itse kertonut ottavasi minusta oppia. Et kai ole niin tyhmä että ottaisit mallia itseäsi tyhmemmästä?
sinusta oppia? Jos joku niin on sanonut, niin sinä tosikkona vielä uskot sen
"Opettelen sinun
10.1.2015 17:43
tavoillesi"
Eli taas kerran tulit siis valehdelleeksi? Vai oliko se olevinaan huumoria, sinähän olet palstan tunnettu vääräleuka, huumorimies parhaasta päästä.
kuka tuon on sanonut. Lukeehan siellä varmasti sanojan nimikin. Arvaan, että taas tulee vastaukseksi SINÄ.
Kerrankin arvasit oikein, se olet todellakin juuri sinä.
Mutta kuten itsekin sanoit, se oli arvaus eikä tieto!
riittänyt kertomaan sinulle sitä, että sana sinä sopii muutamaan miljardiin ihmiseen. Tämä tuli sinulle varmasti todellisena yllätyksenä.
Näkyy suomenkieli olevan sinulle vieras. Selvisitkö edes kansanoulusta oppikoulun puolelle?
kansakoulusta selvittiin oppikouluun?
kansanoulusta kuten eräs kieltä taitamaton kirjoitt.i
Jopas oli tyhmä kysymys.
Sinne oli pääsykokeet, kuten jokainen täysjärkinen yli 50v ikäinen tietää.
selvitä o-p-p-i-n-o-u-l-u-u-n? Mikä paikka on oppinoulu?
Sitten tartuttiin lillukanvarsiin ettei kukaan huomaisi että oppikoulu on jäänyt käymättä.
Kaikesta päätellen hänellä on mennyt kansakoulukin läpi rimaa hipoen.
Kummalla on jäänyt oppikoulu käymättä? Kirjoitatte kuin identtiset veljekset, näin pitkän ketjun lopussa lukija ei enää erota, kumpi on kumpi. .)
älylliseltä tasoltaan sellaisia, että eivät muuhun pysty.
Sinun älyllinen tasosi on niin korkea, ettei sieltä enää alemmaksi voi päästä.
Kun ei äly riitä kohdentamaan viestiä, niin käytetään muotoa sinä. Pakko on kuitenkin jotain sanoa ja aina uudelleen osoittaa tyhmyytensä.
Luulin että olet täysi nolla, mutta ethän sinä ole edes sitä.
osaa sanoa? Vieläkään älysi ei räättänyt yksilöimään sitä, että kuka on täysi nolla.
Eipä ihme että olet ostanut peruukin. Se taitaa olla ainoa minä enää päässäsi pysyy.
että ketä tarkoitit. Varmasti monikin on ostanut peruukin, mutta pitäisikö siitä saada joku johtolanka?
Se transu älähtää johon peruukki kalahtaa.
jokaiselle naiselle jolla on peruukki siitä marisemaan. Sopii teidän älyllenne hyvin.
Sitä sanontaa käytetään vain silloin kun se sopii tilanteeseen. Kuten juuri nyt.
sopii tilanteeseen?
Voiko joku oikeasti esittää noin tyhmän kysymyksen?
niin sitten varmasti kysyy. Voiko joku tosiaan esttää noin tyhmän mielipiteen?
Ilmankos sinä yhtenään kyselet jotain.