Kyllästyttääkö väkinäinen perhejoulu? Kismittääkö ylenpalttinen jouluvouhotus? Jouluyönä ei tule lämpöä eikä joulupiparia, vaan sekin kuluu jouluriidan merkeissä? Samaa teeskentelyä ei millään jaksaisi joka vuosi ja haluat vaihtelua? Vältä siis joulukiukku 2014 ja tartu tilaisuuteen:
Miesten perinteinen joulusauna järjestetään taas tuttuun tapaan jouluaattona Käyräsaaren ylärannassa. Ne, jotka haluavat viettää joulunsa miesten kesken hyvällä meiningillä saavat jälleen mahdollisuuden nauttia täysinäisesti miehuudestaan ilman akkojen nalkutusta ja pakollista jouluteeskentelyä. Kukapa teistä ei olisi salaa haaveillut tästä?
Luvassa on siis klo 18 jälkeen kuumia löylyjä ja testosteronin katkua. Paikalle on tosin suotavaa saapua jo aiemmin. Lauteilla otetaan miehestä kuin miehestä mittaa! Mukaan voit tulla niin miehisellä kilpailuhengellä kuin ihan silkasta nautinnon tarpeesta. Joulupipari ei näihin kekkereihin kuulu, joten puolituiset miehet ja akat jääkää kotiin! Miestä väkevämpää saa mielellään ottaa mukaan ja onkin suotavaa tunnelman luomiseksi. Myös tonttulakit ovat plussaa! Yöpyminenkin on usein ollut suosittu vaihtoehto, ja tilaa on lauteiden jälkilöylyssä useallekin urhealle urokselle. Myös tänä vuonna meillä on paikanpäällä viime vuodelta tuttu palju! (Se on korjattu nyt). Saunakin on lämpimänä taas pitkälle yöhön.
Miesten joulusauna on järjestetty nyt kolmena vuotena. Määrä lähes tuplaantui vuodesta 2011 vuoteen 2012 ja vuonna 2013 rikottiin jälleen ennätys saunojamäärässä. Suosio siis vain kasvaa. Tehdään tästä joulusta vieläkin ikimuistoisempi ja rikotaan ennätyksiä!
Kooste vuodelta 2013: http://www.mikseri.net/artists/nor-miskyyr/miesten-joulusauna-2013/550521/
Vuoden 2012 kooste: http://www.mikseri.net/artists/nor-miskyyr/miesten-joulusauna-2012/529644/
Kooste ensimmäisestä saunastamme 2011: http://www.mikseri.net/artists/nor-miskyyr/miesten-joulusauna-2011/529532/
Vielä kerran, tervetuloa kaikille! :)
Vaihtoehtojoulu: Miesten perinteinen joulusauna 2014
1
146
Vastaukset
- Nor Miskyyr
Ja tarkempaa infoa tässä. Mikäli et ole autolla tulossa paikalle, on osa porukasta (minä mukaanlukien) ainakin kohtaamassa Kouvolan keskustassa n. 17:00 aikoihin Bar Café Columbian edessä. Sieltä on tarkoitus ottaa kimppataksi sitten saunalle. Voin vakuuttaa että ei tule kustantamaan paljoa kun on useampi mukana jakamassa hinnan. Ja muistakaa sekin, että saunailta itsessään on ilmainen!
Tässä siis kohtaamispaikkamme vielä kartalla. Pitäisi olla helppo löytää, millä kulkuvälineellä sitten ikinä saavuttekaan:
https://www.google.fi/maps/place/Bar & Café Columbia/@60.866448,26.703837,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0xb8943d2950f86fe3
Ja jos kysyttävää tulee, voit aina laittaa privaa tai viestiä mailiini, joka on [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-226656Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite935859Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1023870- 1263832
- 1331633
- 571517
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301432- 381249
- 451223
- 271207