Olen aina luullut, että joulupukki on olemassa. Mutta vasta nyt saata.nan per.kele selvisi, että ei se olekaan olemassa. Olen 40 vuotias mies, ja minua on kalkki nämä vuodet huiputettu luulemaan, että jolupukki on oikeasti olemassa. Voi vitun vit.tu mitä huijausta. Pukki onkin vain ihminen joka on pukenut pukin vaatteet päälle.
Mikä pettymys
5
153
Vastaukset
- Älä välitä!
Hammaskeiju on sentään vielä täyttä totta.
Ja Aapiskukko. - Joulu rules
Onhan joulupukki totta! Mistä muka tulee kuusen alle ne minulle tarkoitetut paketit? En ole niitä itse ostanut sinne.
Olen kuullut huhuja myös saunatontuista ja puutarhatonttuja olen itsekin jopa nähnyt. - pena vaan
Joulun saisi kieltää ja kriminalisoida. Joulu on irvokkainta Jeesuksen halventamista. Koko juhlalla ei ole mitään tekemistä Jeesuksen syntymän kanssa.
- hyvätahto!?
Oletko pena vaan koskaan kuullut, että paimenet veivät Jeesukselle lahjoja !? Jouluna lahjojen antaminen läheisilleen ja ystävilleen on hyvän tahdon ele ja osoitus. Mutta, jos läheisten huomioiminen tapahtuu hampaat irvessä vasten tahtoisesti pakon omaisesti, on se läheisten halventamista...
- pena vaan
Ei se muuta sitä tosiasiaa, että joulu on täysin pakanallinen juhla. Lahjoja voi antaa, mutta miksi hel.vetissä juuri jouluna? Kirkko on se instassi joka hyväksyy joulun vaikka se on pakanuudesta peräisin. Irvokasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417467Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393891Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172178- 421447
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261447- 331362
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7907