Tunkin uusi päivitys, mutta ei edelleenkään kuvaa

Johanna Mia Tukiainen
4 min ·
Ensimmainen aamuni Honolulussa, kuulin ensimmaisena merenpauhun. Kun saavuin lentokentalle eilen, suoraan edessani oli ulos tullessani jarjettoman suuri kaksinkertainen sateenkaari. Menin heti kuvaamaan sita, ja vasta sen jalkeen muut ihmiset huomasivat sen ja alkoivat myos kuvaamaan sateenkaarta. Katsoin lentokoneessa "NOAH" nimisen elokuvan jossa on Oscar voittajat Russell Crowe ja Jennifer Connelly ja se oli UPEIN LEFFA jonka olen nahnyt viimeiset 3 vuoden aikana!!!!!! Minun elamallani on taalla joku suuri tarkoitus, mutta en tieda mita Jumala tarkoittaa. Sateenkaari.......tiedan mita se tarkoittaa, ja leffa vahvisti sen, etta taivaaseen pelastutaan perhekunnittain. Eli koko perheemme: Marja Tukiainen, Markku Olavi Tukiainen, Jasmine Tukiainen, ja Joel Tukiainen ovat pelastettuja. Ja Julia odottaa meita taivaassa. Huh huh......onpas raskasta tekstia, mutta sain jonkun sanoman etta tama pitaa kertoa. Ja lisaksi: Suomen presidentti Sauli Niinisto EI PELASTANUT THAIMAAN TSUNAMISTA SATTUMALTA VAAN JUMALAN JOHDATUKSESTA. Hanet oli tarkoitettu Suomen presidentiksi.
58963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 58

Vanhimmat

En tajuu miksi se aina lisää tuota omaa/perheensä sukunimeä jokaisen nimen jälkeen.

Äänestä
  • Kato taivaan porttivahti lukee näitä sen päivityksiä ja jokaisesta kerrasta kun on nimi mainittu kokonaan tulee merkintä niiden rekisteriin. Sitten kun ne tekee ylöstempaistavien haun niin nää törpöt on keulapaikoilla kun tsekataan mainintojen kertoja.

    Siks ei saa sanoo Tuksu tai vastaavaa. Ei näy googlates eikä muissakaan tilastoissa. Menee hyvät maininnat ihan hukkaan.Mi

    Äänestä

  • Nuo taitaa olla linkkejä heidän Facebook-sivuilleen, eli niitä mitä FB itse ehdottaa kun alkaa kirjoittaa nimeä. Se näyttää hassulta näin normitekstissä, mutta ihan normaalilta siellä luettuna.

    Äänestä

Onneksi tietää kuka on Suomen Presidentti, joten ei taida olla ihan pihalla ?!?

Äänestä

Oli iltapäivä, kun T kirjoitti tuon. Silti puhuu aamusta.

Äänestä

Ei laittanut kuitenkaan ko. kuvaa sateenkaaresta....

No ei sitä tähän aikaan vuodesta kyl tukholmassa olekaan.

Äänestä

Johanna Mia Tukiainen Niin siis, Jumala antaa nyt mulle profetoimisen armolahjan nahtavasti, huh huh........mita viela!
11 min

Äänestä
  • Kukaan ei ole profeetta omalla maallaan.

    Äänestä

  • Johanna profetoi jälkikäteen, että Niinistöstä tulee presidentti? Onhan se lahja, ja suoraan jumalalta tietenkin kuin tuksusta kyse. Ei tuksu asioi alempiarvoisten kanssa.

    Äänestä

Johanna Mia Tukiainen Treffit olivat heti ekana iltana, ei yhtaan paha......
26 min

Äänestä
  • Tunkki on parhaillaan illallistreffeillä Honolulussa (alkuilta paikallista aikaa):

    "OMG, miten UPEITA kuvia talta matkaltani tulee, 7 Days olisi pitanyt ehdottomasti olla taalla mukanani, jokuhan jo netissa vahvisti, etta Heli Karonen olisi mukanani taalla, mutta kun ei harmi vaan ole.....!

    Olen menossa illallistreffeille, vaihdoin asken vaatteitani hotellihuoneessa. Minulla on mukanani jotain Julian kauneimpia asuja. Otin ne mukaan muistoksi, en ajatellut etta ne mahtuisivat paalleni.

    Mutta asken: kokeilin paalleni Julian lempihametta, pitkaa valkoista puoliksi farkkumekkoa, jonka koko on pieni (ei todellakaan mennyt paalleni viime vuonna.....!) Puhuin itsekseni aaneen, etta etta ihana mekko mutta ei tama rakas Julia kuitenkin paalleni mene. Ja SIIS SE MENI!!!!!

    Minulla on juuri talla hetkella se paallani, koko on jotain samaa luokkaa kuin Julia oli hoikimmillaan!!! Siis mita taalla tapahtuu????"

    Äänestä

  • Illallistreffit kirjoitti:

    Tunkki on parhaillaan illallistreffeillä Honolulussa (alkuilta paikallista aikaa):

    "OMG, miten UPEITA kuvia talta matkaltani tulee, 7 Days olisi pitanyt ehdottomasti olla taalla mukanani, jokuhan jo netissa vahvisti, etta Heli Karonen olisi mukanani taalla, mutta kun ei harmi vaan ole.....!

    Olen menossa illallistreffeille, vaihdoin asken vaatteitani hotellihuoneessa. Minulla on mukanani jotain Julian kauneimpia asuja. Otin ne mukaan muistoksi, en ajatellut etta ne mahtuisivat paalleni.

    Mutta asken: kokeilin paalleni Julian lempihametta, pitkaa valkoista puoliksi farkkumekkoa, jonka koko on pieni (ei todellakaan mennyt paalleni viime vuonna.....!) Puhuin itsekseni aaneen, etta etta ihana mekko mutta ei tama rakas Julia kuitenkin paalleni mene. Ja SIIS SE MENI!!!!!

    Minulla on juuri talla hetkella se paallani, koko on jotain samaa luokkaa kuin Julia oli hoikimmillaan!!! Siis mita taalla tapahtuu????"

    Puvun takasauma on ratkennut. Mulle kävi kerran niin, että luulin laihtuneeni rajusti, mutta tajusin että housut olivat ratkenneet persiistä aikas paljon.

    Äänestä

  • luonnollinen selitys kirjoitti:

    Puvun takasauma on ratkennut. Mulle kävi kerran niin, että luulin laihtuneeni rajusti, mutta tajusin että housut olivat ratkenneet persiistä aikas paljon.

    Kannattas pukeutua lateksiin, se joustais paremmin

    Äänestä

On tää eeppistä. Kiitos JOhanna, kiitos mamma, kiitos liivetsöördiläisyys, kiitos Seiska!!!!!

Äänestä

Onkohan se Johannan deitti joku sikäläinen sumopainija?

Äänestä

Jenkeissä näyttää olevan huonosti toimiva netti, kyllä muualta maailmalta voi kuvia lähettää vaivattomasti.

Äänestä

Wau. Täti on pahemmin seonnut, kuin olen osannut kuvitellakaan. Viimeksi kommentoin Tallinnan sekoiluja, nyt ollaan tultu vauhdilla niistä ajoista suoraan aina profeetaksi saakka!

Hänelle mahtuu nyt yhtäkkiä siskovainaan mekko ajalta, jolloin tämä oli hoikimmillaan??? Jep...... Ok. Uskotaan.

Äänestä

JOS paxukainen nyt yleensä olisi Honolulussa (ja kun ei itse mitään kuvia laita)
jos matka on seiskan kustantama niin jos on kuvia itsestäkin ko. paikalla
voisi ne olla kirveslehden paperiversiossa?

Äänestä
  • On. Uusi vuosi, uusi elämä. Toivottomimmillekin.

    Tämä enää myy ton kaikilla elämänalueilla epäonnistuneen pösilön kohdalla: ihme.

    Äänestä

Tunkki lähteny Havajille saakka leffoja katteleen, oishan noita voinu Albertillakin katoo,

Äänestä
  • Pitkien lentojen viihdykettä.

    Äänestä

Ja silloin alkaa vasta kunnon ryminät. Vielä menee nosteella mutta romahtaa kohta.

Äänestä
  • Matkavakuutus? Kierrokset kasvavat ja vauhti kiihtyy Honolulussa…
    Muistiko Tunkki ostaa matkalle vakuutukset?

    Äänestä

tuksun fb-kamu ei takuulla ala maksaa tunkille. suuren maailman tyyli on toinen kuin kampin räkälöissä.

Äänestä
  • Voi olla melkonen makkara Julian mekossa. Hyvähän niitä mekkoja on matkailuttaa jos vaikka vahingossa päälle mahtuis. Ei varmaan muuta puhdasta vaatetta ollut matkaan.

    Äänestä

on nähnyt sateenkaaren ja kuunnellut merenpauhua oahulla. siinä kaikki!

Äänestä
  • Olen etsinyt koko päivän sateenkaaren päätä, koska olen kuullu että siellä on äärettömästi rikkaita. En ole löytänyt muutakuin homojamiehiä. Kaikki sanoo olevansa homoja, kun kysäsen kelpaisko pyöree kinkku. Toin siis helsingin stokkalta oman kinkun mukanani ja söinkin kyllä siitä jo matkalla puolet. Kummallaisia nama honulilaiset homot kun ei kinkku kelpaa.

    Äänestä

Onkohan sillä niistä simpukkatasseista tehdyt liivit mukana? Sopis hyvin tuonne ympäristöön?

Äänestä

juttu on se että puhelin varastetaan ja kaikki tuhannet lxuslomakuvat menetetään... eikä tunkki pääse edes hotlan koneelle niitä lataamaan ennen sitä....

Äänestä

Kuvat tulee viiveellä, sanottiin, jospa jo juhannukseksi saisivat ne aikaseksi, kaikki ei aina mene kuin Trömsöössä.

Äänestä
  • Vähän hirvittää mitä yksin matkaavalle tunkille voi tapahtua kaukomailla, kun se ei Suomessakaan osaa mitään tehdä ilman muiden apua. Toivottavasti tajuaa lentokentälle lähteä oikeaan aikaan..

    Vai onko kenties tarkoitus jäädä kyydistä, odottaa tietty että löytää elättäjän ja jää honoluluun eikä tarvi tulla oikeussaleihin ja velkoja maksamaan.

    Äänestä

Kuvat tulevat kuulemma Seiskaan myöhemmin ja omaelämäkertaan ensi maanantaina; Tunkki kirjoitti 7L:ssä 25.12.14:

”Niin sitten matkakertomukseeni......:) En laita tanne nyt kuvia, vaan saastan ne Seiskalle erikseen. Kuvia tulee paljon myos kirjaani."

Äänestä

Halppislennolla kävi euroopassa lentokentällä pyörähtää, siinä oli reissu. Nyt vejetään jemmassa tanniineja ja suolletaan paskaa näädille, jotka ostaa vihoissaan kaiken.....ja Tunkki nauraa....
Ensimmäistäkään tositetta mistään homolulun reissusta ei ole EIKÄ TULE !

Tunksi-näätylit, 6-0.

Äänestä
  • Kuka muka uskoo? Näädäthän on ollut alusta asti sitä mieltä että kaikki on valetta.

    Äänestä

usko tuoxun havaijisissa oloon. Kuvia on napattu netistä ja nekin on todettu olevan muualta kuin Havaijilta. Yhtään ihmistä ei näy yhdessäkään kuvassa.
Meneillään tukiaaninen näätävedätys. Ei ole tunkki hehkuttanut kuinka upea olikaan hänen deittinsä tarjoama illallinen. Ja mitä se sisälsikään. Niinkuin yleensä hehkuttaa.

Lentokenttä kuvat Arlandasta. Atlantan kentältä ei yhtään kuvaa. Eikä Havaijista yhtään tuksu kuvaa.

Tunkki on mamman luona.

Äänestä
  • Tuksu, joka laittaa kulmakuppilassa nautitusta makaroonilootastakin kuvan heti seiskaan, ei laita upeista ja glamourisista honolululaisista aterioista yhtäkään kuvaa, jotta näädät ratkaisi kateuteensa?

    Tuksu kertoo haaveistaan ja siitä millaista elämää haluaisi elää. Todellisuus: rangaistuksia, väkivaltaisuutta, ulosottovelkoja, päihderiippuvuutta, köyhyyttä, läskiä, rumuutta.

    Äänestä

Rannalle taruili menevänsä naatiskelemaan....
Tunkio mahtaakin olla siellä ainoa, sen verran kehnoa keliä ovat luvanneet ihan Joulupäivän ylikin.....

Tunkiolle:
Tarkasta seuraavan kerran valehtelukohteen säätiedot, et jää valheistas HETI kiinni....

Ja niitä vuosia vanhoja kuvia matkaltas on sit turha edes yrittää syöttää uusina :D

Äänestä
  • Lisäys:
    Valitat, ettei ole varaa ostaa edes sandaleita....
    Mitä/mitkä ne on?
    4 ällän ylioppilas ei osaa kirjoittaa edes SANDAALEJA oikein.
    On olemassa sandaalit ja sitten on olemassa SANDALETIT.
    Tokko edes tiedät, minkälaiset viimeksi mainitut ovat......

    Äänestä

  • sandaleita, onko nii kirjoitti:

    Lisäys:
    Valitat, ettei ole varaa ostaa edes sandaleita....
    Mitä/mitkä ne on?
    4 ällän ylioppilas ei osaa kirjoittaa edes SANDAALEJA oikein.
    On olemassa sandaalit ja sitten on olemassa SANDALETIT.
    Tokko edes tiedät, minkälaiset viimeksi mainitut ovat......

    Tunkki 25.12. aamuyöllä (Suomen aikaa): ”Aiti, en voi nyt nauttia Lindan takia, nyt ihan oikeasti lue sun tekstarit!!!!! Mulla ei ole rahaa ostaa edes sandaaleita!”

    Äänestä

Tunkki (25.12. FB)::

”Ja Seiska Live blogissani kirjoitan paivittain matkastani, kuvat tulevat sitten kun palaan Suomeen. Tosi komean miehen nimelta Adam tapasin eilen, tama paikka on taynna mahdollisuuksia kuten USA yleensa ja tunnen vihdoinkin ELAVANI, enka olevani jossain ihme koomatilassa vain nukkuen.”

Äänestä
  • Tunkki kertoili The Royal Hawaiian –hotellista (FB 25.12.):

    ”Pinkissa linnassa jossa kaikki ovat pinkkia, kukkia ja aurinkovarjoja myoten, matoista joulukuusiin asti......!!! Royal Hawaijian pinkkihotelli, josta Julia haaveili aina, mutta han paasi onneksi kokemaan elamansa aikana enemman kuin monet ihmiset 80-vuotiaana!

    Luen rannalla kirjaa: Fredik Wisloff kirjailijan "Taivas", suosittelen kaikille, ja taallahan olen nyt maanpaallisessa taivaassa, mutta kaikkein tarkeinta on paasta kuoleman jalkeen paratiisiin.”

    Äänestä

  • Waikiki kirjoitti:

    Tunkki kertoili The Royal Hawaiian –hotellista (FB 25.12.):

    ”Pinkissa linnassa jossa kaikki ovat pinkkia, kukkia ja aurinkovarjoja myoten, matoista joulukuusiin asti......!!! Royal Hawaijian pinkkihotelli, josta Julia haaveili aina, mutta han paasi onneksi kokemaan elamansa aikana enemman kuin monet ihmiset 80-vuotiaana!

    Luen rannalla kirjaa: Fredik Wisloff kirjailijan "Taivas", suosittelen kaikille, ja taallahan olen nyt maanpaallisessa taivaassa, mutta kaikkein tarkeinta on paasta kuoleman jalkeen paratiisiin.”

    Miksei tunkki laita kuvan kuvaa upeasta hotellistaan, ei maisemista, eikä yleensä mistään? Ainoastaan netistä kaapattuja esitekuvia. Siksi koska Havaijin matka on samaa laatua kuin Tunkin tilaama Bemari. Asioita mitä han haluaa, mutta ei saa.

    http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Johanna-Tukiainen-Ostin-Bemarin-ja-hankin-tatuoinnin/1031908

    Ei vain muistanut olla johdonmukainen: välillä Bemari oli itse ostettu, välillä miljonääri-udin lahja. Tatskasta ei mitään kuvaa, vaikka leveilee koiranruuallakin.

    Ainoat kuvat tunkerosta ja ympäristöstä mitä on saatu, on lentokentällä flyygeliä pimputtamassa kauhtuneessa villatakissa. Ja muisti pätkii tässäkin: välillä matkaan on käytetty 32 h ja aika muutenkin menee sekaisin, ei tiedetä onkoi ilta vai päivä. Jos on Havaijilla, tietää taatusti mikä vuorokauden aika on. Ei kerro mistään paikallisista olosuhteista ja havainnoista.

    Raportit kertoo vain kuinka upeaa kaikki on, keskitytään Julian viimeisiin sanoihin ja vaatteisiin. Jos ihminen olisi oikeasti tuollaisessa ympäristössä tulisi kuvaa palmuista, rannoista ja karismaattisista miehistä. Näin on Tunkero itsekin tähän asti tehnyt: on riittänyt, että joku karvainen manne makaa sängyssään munasillaan - sekin on ylittänyt uutiskynnyksen.

    Mielikuvitusreissuista onkin vaikea antaa mitään pitävää todistetta. Tunkki ei ole päässyt Pohjoismaita kauemmaksi rikosrekisterinsä takia, tämä on vaan fakta vaikka Tunkki uskottelee muuta. Usaan hän ei ole voinut päästä rikosrekisterillään ja persaukisena pummina.

    On tuo jotenkin säälittävää, että ihminen on alkanut pitää omia haaveitaan totena, ja kertoo niistä tosiasioina.

    Äänestä

  • Tunkki Facessa 25.12.:

    ”Nyt kello on 19.00 illalla paikallista aikaa [to 25.12. klo 7 Suomen aikaa] taalla Honolulussa, olen suurten, siis jattimaisten upeiden kuusien ymparoimana jotka ovat koristeltuja pinkeilla kristalleilla jne. vieressani solisee suhkulahde, kavelin juuri suuren altaan ohi jossa on taynna sateenkaarenvarisia kaloja, joulumusiikki soi jokapaikassa ja pastorit puhuvat Hawaijin kaduilla ihmisille Jumalan sanaa. Olen kokoajan pyortymaisillani, mutta en nyt pyorry yhtaan mihinkaan, PARADISE HAS AN ADDRESS INDEED!!! omg!!!!!”

    Äänestä

  • Tunkki Facessa klo 19 illalla paikallista aikaa [to 25.12. klo 7 Suomen aikaa]:

    ”Tassa on siis paikka, jossa vietan jouluaaton tanaan. Kaikki on myos sisapuolelta pinkkia, sopiii minulle paremmin kuin hyvin.......!!!! http://aijaa.com/IvcRPu ” (kuva otettu netistä)

    Äänestä

  • Tunkin jatkopostaus:

    ”Ja tassa on yksi joulukuusista taalta pinkista palatsista, jonka edessa minua valokuvattiin eilen!!!! Tanaan laitan jouluaaton kunniaksi iltapuvun paalleni ja orkideoita hiuksiini! MERRY CHRISTMAS AND BLESSED NEW YEARS-2015!!!!!!
    Johanna Tukiainen http://aijaa.com/2NCIC7 ” (kuva otettu netistä)

    Äänestä

  • The Royal Hawaiian kirjoitti:

    Tunkki Facessa klo 19 illalla paikallista aikaa [to 25.12. klo 7 Suomen aikaa]:

    ”Tassa on siis paikka, jossa vietan jouluaaton tanaan. Kaikki on myos sisapuolelta pinkkia, sopiii minulle paremmin kuin hyvin.......!!!! http://aijaa.com/IvcRPu ” (kuva otettu netistä)

    Saakohan sitä toiseen hotelliin niin vaan mennä norkoileen jos asuu jossain halvemmassa?

    Äänestä

Eiköhän se nainen ole kotonaan tai äitinsä luona kopsamassa netistä kuvia " matkakertomukseensa" ja nauraa ihmisille jotka uskovat hänen tarinoitaan.....
sääli.....kaljarahat ovat loppu ja yrittää pummia killinkejä hyväuskoisilta ihmisiltä.....

Äänestä

kommentoi enää mitään Johkin liikkeistä. Sekin todistaa et on sollentunassa arestissa ja äiti tukee ja vaatii perhettä vaikenemaan koska nyt tunkilta on mennyt se viimeinenkin toivo: usaan muutto.

Äänestä
  • Älä avaa tuossa alempana olevia piilomainontalinkkejä. Ne voivat sisältää virusuhan koneellesi! Ylläpito poistaa linkit kohtapuoleen.

    Äänestä

Kuva, joka on Tunkin 7L-postauksen yhteydessä 26.12.14: http://aijaa.com/2NCIC7 (kuva on otettu netistä hotellin sivuilta).

Äänestä

Tunkki lienee "Kellokosken prinsessa" -vaiheessa! On mielisairaalassa, mutta itse uskoo olevansa Hönölulussa. Etsii netistä valokuvia jotka todistavat hänen olevan siellä.

Äänestä

  • Tuon Instagram-kuvan kommenteissa siis lukee:

    “I'm not sure but it looks like you have seen very sad finnish "glamour" person Johanna Tukiainen. She is trashy and mentally ill b-class celeb on Finland. She trade sex for money and she owns like 50 000 dollars to nation for unpaid taxes.”

    Äänestä

Kuva olis kiva nähdä.

Äänestä

manipuloitu kuva

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hönölulusta kirjoitti:

Johanna Mia Tukiainen
4 min ·
Ensimmainen aamuni Honolulussa, kuulin ensimmaisena merenpauhun. Kun saavuin lentokentalle eilen, suoraan edessani oli ulos tullessani jarjettoman suuri kaksinkertainen sateenkaari. Menin heti kuvaamaan sita, ja vasta sen jalkeen muut ihmiset huomasivat sen ja alkoivat myos kuvaamaan sateenkaarta. Katsoin lentokoneessa "NOAH" nimisen elokuvan jossa on Oscar voittajat Russell Crowe ja Jennifer Connelly ja se oli UPEIN LEFFA jonka olen nahnyt viimeiset 3 vuoden aikana!!!!!! Minun elamallani on taalla joku suuri tarkoitus, mutta en tieda mita Jumala tarkoittaa. Sateenkaari.......tiedan mita se tarkoittaa, ja leffa vahvisti sen, etta taivaaseen pelastutaan perhekunnittain. Eli koko perheemme: Marja Tukiainen, Markku Olavi Tukiainen, Jasmine Tukiainen, ja Joel Tukiainen ovat pelastettuja. Ja Julia odottaa meita taivaassa. Huh huh......onpas raskasta tekstia, mutta sain jonkun sanoman etta tama pitaa kertoa. Ja lisaksi: Suomen presidentti Sauli Niinisto EI PELASTANUT THAIMAAN TSUNAMISTA SATTUMALTA VAAN JUMALAN JOHDATUKSESTA. Hanet oli tarkoitettu Suomen presidentiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu