Mistä tuli tänä jouluna hyvä mieli?

Joulumieltä

Otitko osaa jouluapua keräykseen vai kolasitko lumet naapurinkin postilaatikon edestä? Tai tehtiinkö sinulle jotain mukavaa?

Itse lähetin tänä vuonna näitä kumilenkkejä ympäri Suomea jouluavun muodossa :)
http://weheartloombands.fi/

Hyvää Joulua!

7

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolasin

      kolasitko lumet naapurinkin postilaatikosta :-DDDD

    • Apuritonttu

      Pukki oli hävittänyt tonttulakin ennen kierrosta ja kävin viemässä omani just ennen ekaa keikkaa :)

    • Mulla on ollut tapana käydä luovuttamassa verta joulun alla, tosin tänä vuonna olin sen verran nuhainen, etten voinut luovuttaa. Vähän siitä joulumieli kärsi, mutta menen sitten heti välipäivinä.

    • kunnontyöntekijä

      Muistin pienellä lahjalla henkilöä joka teki muhun vaikutuksen aidolla empaattisuudellaan ja halusin nyt häntä muistaa ja jollain tapaa kiittää. Kynnys oli korkeahko (meinas alkaa ujostuttaa ku en ihmistä henk.koht.tunne) mut ylitin jännitykseni.

    • Tyhjää täynä

      Hyvä mieli tulee siitä, kun saa jakaa ja antaa ihmisille pettymyksiä. Lapset pettyvät helposti pakettiensa sisältöön ja aikuisille jaetaan eniten pettymyksiä veikkauksen arpojen ja muiden pelien muodossa. Tänäkin Jouluna on raavittu erilaisa arpoja kynnet verillä, tuloksena haaveiden romahtaminen.

    • Tavis...

      Mulle oli jouluaaton sää oikein unelma sää. Tuli lunta ja sakeena ihana näky, kun istuin katsomassa joulurauhan julistusta. Tuli kunnon valkea joulu. Ainoa mikä varjosti oli se että olin kipeäksi tulossa, eikä ollut hyvä olo. Nyt sitten nenä vuotaa ja rinta rohisee ja yskittää, kuumetta ei onneksi ole ollut ja olen jo flunssan terveemmällä puolella. Joulu 2014 vaipui muistojen joukkoon, niikuin joulut ennen tätä, elämä menee kovaa vauhtia kohti tuntematonta olotilaa. Näin vanhetessa sitä usein miettii just jouluna, jolloin tuntuu että omat jo poissa olevat läheiset olisivat lähellä, niin kuin kauniisti laulussa sanotaan että kuin henkäys ikuisuutta.

      • .........

        Terveyden kohenemisesta. Annoin myös kaksi joululahjaa, toisen työkaverille, toisen naapurille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      25
      2684
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2332
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1308
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1231
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      986
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      967
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      77
      894
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      77
      877
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      803
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      798
    Aihe