Koskaan aiemmin en ole toivotellut hyvää joulua vankilaan. Mutta tänä jouluna siihen on erityinen syy. Olen kuullut, että Vantaan vankilan suljetulla lusii tutkintavankeutta todella "iso kala" eli oikea lipeäkala. Joten hyvää joulua hänelle. Varmaan maittavaa on vankilan jouluruoka veteen keitettyine riisipuuroineen ja valmis eineksineen. Ehkäpä hän on aavistanut tulemansa ja tehtaillut rahakätkön jopa vankilaan. Jos niin on, hänellä ei ole mitään hätää, voi tilata vaikka hotelli tason sapuskat.
Hyvää Joulua Vantaan vankilaan.
Hieno on joulu.
9126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jos kinkusta ja kankusta on ollut pula Vantaan vankilassa niin kakkua onneksi luvassa sitäkin rutommin. Myös tuleviksi vuosiksi.
Aivan oikein. Vaikka olisi varaton, kakkua riittää yltä kyllin.
Upeeta
Krp:ssä kaikki ovat täynnä kiveä (17.12.2014)
Anneli Auer? Ai sieltä Ulvilasta vai?
Kaikuu Kuin Kuuroille Korville. Maassa maan tavalla. Turha tehtailla missään maassa. Kaikuu Kuin Kuuroille Korville.
Aarnio pääsee tänään eritysluvalla Tapanin tansseihin, mutta vartijat ovat varmuudeksi mukana.
Jartsa oli kuulema tilannut itselleen ihan uuden hameen tapanin tansseja varten.
Saa nähdä käykö flaksi?
Mitä asia kuuluu tänne mitenkään. Ei kiinnosta edes kysyä. Toivottele sinne vankilaan jollekin suljetun osaston ilmeisen vakiasukkaalle joka oikein suljettuun selliinsä jo olisi hommaillut ja tehtaillut rahakätköä. Oletko täysin järjissäsi vai olisiko sinunkin ehkä parempi olla siellä suljetussa kopissa. Onko kaltaisella sairaalla persoonalla mitään itsekunnioitusta jos täytyy täällä vonkailla jotain sääliä jollekin niin sairaalle joka viettää elämänsä ilmeisen kerta toisensa jälkeen suljetussa kopissa. Minkään maan lakien mukaan kukaan ei tee tällaista. Kaikuu Kuin Kuuroille Korville.