Hei tietääkö kukaan että onko mahdollista että inkeroisissa olisi villisikoja? Entä mitä ne tekee ihmisille?
villisikoja inkeroisissa
21
464
Vastaukset
- on joo
Ne syö kaikki ja sit ne käy ostoksilla lidl:isä joka päivä
- homo
Tyhmää tollee pelotella!!!
- ellinooran oma
Nopeaa vastausta
Villisiat ovat laumaeläimiä. Niillä on vain yksi kiinnostuksen kohde, saada masunsa täyteen. Villisikakarjut ovat laumansa pomoja. Niitä ei kannata häiritä, ovat aggressiiviakin joskus.
https://www.google.fi/search?q=villisika&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=b4OdVNazDYnuUO_mgpgL - Sillivika
Älä häiritte villisikaa nii ei tartte huolehtii.
- piavo
Syö kasvimaan ja tekee tarpeet terassille
- ErnestiP
syö terassin ja nusauttaa muijaas
- Mustikkaanko?
Onhan Inksa lähellä itärajaa suurin piirtein ja sieltä niitä pukkaa villisikoja, susia, pesukarhuja eli supeja ja muita ötököitä. Villisikoja ei paljon metsästetä ja ne saavat isoja pahnueita elikä isoja porsasmääriä.
Itse pelkään villisikoja ja kesyjäkin karjuja. Se on vahva peto, jos päälle käy ja saattaa pärjätä karhullekin isoine torahampaineen massallaan.- Arto Aalto
Oletko tyhmä?
- niinku ja tolleen
Supikoira l. supi on ihan "pikkuisen" eri eläin kuin pesukarhu (ei kuulu suomen lajistoon).
- pesuKARHUkoira
Supikoira on inglissiks raccoon dog.
- Latailija....
Supikoira ja supi, täysin eri eläimiä. Supikoiria on suomessa, mutta supeja ei.
- SupiPahkaSikaKoira
Onko pahkasika ja pahka sama eläin?
- Oikeasika
Villisikoja ylimetsästetään afrikkalaisen sikaruton pelossa, joka saattaa saapua niiden mukana rajan yli.
- sikavale
höpöhöpö... mettästäjät mettästää niitä ku ne tykkää mettästää, eikä niitä jänskätä mitkää sikarutot ja kupat yhtää. sä vaan uskot ku sua koijataan.
- ArtoAalto
Siko nähty ihan Elimäentien sillalla pyörimässä ja örveltämässä. Joku sais siivota pois ja asuinalueen taso nousisi takaisin.
- HyökyAalto
Jos karja-vaunu kippais teidän kylällä ja kaikki siat juoksentelis ympäri pitäjää, ni asukasluku ja älykkyyosamäärän keskiarvo nousisi teilläpäin välittömästi.
- kaban
Ei villisiat tee mitään eikä ne tuu ihmisen lähelle luonnostaan. Villisika voi tulla perunapellolle ja kaivaa perunat ja syödä kaalta ja juureksia ja mitä vaan. Kerran villisikalauma oli joutunut heikoilla jäillä veden varaan ja kyläläiset yrittivät mennä pelastamaan pitkien salkojen avulla. Villisiat hurjistuivat ja purivat ne salot poikki eivätkä tulleet jäälle. Keväällä joesta löytyi hukkuneita villisikoja koko lauma. Tarhavillisiat ovat kesyjä mutta voivat pahalla päällä ollessaan purra, eivätkä päästä irti. Voihan kiltti kotisikakin purra jos hermostuu tai suuttuu kun härnätään tai on vaiks kipee.
- Lukionmäki
Jättäkää Inksan demarit edellä kerrotun perusteella omiin oloihinsa. Ei kannata mennä ärsyttää.
- W.T
Ovatko lähestyvät eduskuntavaalit yhtään rauhoittaneet Inksan villisikoja? Näin yleensä tuppaa käymään.
- myp
Mylsällä o paljoki sikoja,osa on aika villejä
- rauli73v
Haulii hattuu villisioille!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2954804Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.111036Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781011Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981