Elikkä ongelmani on vesimies mies johon olen tulisesti rakastunut. Tuntuu ehkä hölmöltä ajatella näin horoskoopin perusteella mutta hänen luonteensa vastaa kyllä täysin vesimiehelle ominaisia piirteitä.
Olemme tapailleet nyt melkein puoi vuotta, ongelmani on etten tunne suhteemme menevän oikein mihinkään suuntaan enkä saa vastausta vesimieheltä mitä hän oikein haluaa. Hän on myös hyvin etäinen jos emme ole yhdessä. Hän saattaa usein jättää vastaamatta viesteihin tai vastaa niihin monen päivän viiveellä. Näemme myös mielestämme turhan harvoin ja hänellä tuntuu olevan kokoajan kiire tehdä kaikkea muuta kuten käydä eri harrastuksissa, nähdä kavereita, viettää aikaa perheen kanssa. Eikä siinä mitään arvostan hänen omaa aikaansa mutta tunnen myös oloni hieman loukkaantuneeksi koska hän vaikuttaa aina laittavan minun näkemiseni tois-sijaiseksi. Olen yrittänyt keskustella asiasta hänen kanssaan mutta vastaukseksi saan aina ympäripyöreän "kyllä mä haluan viettää aikaa sun kanssa". Kun näemme en tunne tätä kylmyyttä ja etäisyyttä ollenkaan, yhdessäolomme on mitä ihaninta, hän on todella huomaavainen ja lämmin ja seksi on loistavaa, vaikka välillä tosin huomaan että hänelle tulee tietyissä asioissa suorituspaineita. En oikein tiedä mitä tekisin. Olen yrittänyt antaa hänelle tilaa ja aikaa mutta sama rutiini toistuu viikosta toiseen enkä tiedä jaksanko enään kauempaa vaikka olenkin tulisesti ihastunut häneen enkä haluaisi luovuttaa joten vesimiehet varsinkin miehet. Auttakaa ! Mitä minun tulisi tehdä? Eikö häntä vain kiinnosta vai onko tämä tyypillistä toimintaa?
Kiitos jo etukäteen :)
Apua Vesimies miehen kanssa
3
148
Vastaukset
- Synastria ja rakkaus
Henriikka hyvä. Astrologia ei perustu aurinkomerkkeihin. Ei yksin, eikä parisuhteessa. Täytyy tarkastella Venuksen kulmat kuuhun pareilla, Merkuriuksen kulmat, Neptunuksen ja paljon paljon muuta. Kyse on laajasta tulkinnasta planeettojen kulmista, yhteensopivuudesta, naisen ja miehen välillä. Kuinka sinun Venuksesi tekee kulmaa parisi kuuhun ja niin edelleen. Aurinkomerkillä ei ole mitään tekemistä onnistuneen, tai epäonnistuneen, parisuhteen kannalta. On ihanaa olla rakastunut. Rakastumisen tunne on taivaallista. Se kantaa kaiken vaikeuden, yksinäisyyden ja toivottomuuden läpi. Mitä sitten, jos miehellä onkin ihan väärä Venusmerkki, jos Mars on aivan väärää laatua ja Merkurius tappaa kaiken, mitä sitten? Sinä huudat täällä miehiä apuun. Kertooko se jotain sinusta. Kun suhde ei toimi, siihen on jokin syy. Syy on jokin kymmenistä, joista valita.
- vditih.fh3oo
Ei siihen astrologiaa tarvita.
Lainaa kirja: Jätä se!
Terv, Astrologi - kissanviikset5
Komppaan edellistä...
Vaikuttaa tod vahvasti siltä,
ettei hän ole kiinnostunut.
Yhtäpaljon kuin sinä, valitettavasti.
Löydät vielä sen, jonka kanssa synkkaa oikeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3024883Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k883136Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383109Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn341601Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2321296- 471219
Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu801088Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.161069Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais521029Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3151017