Tällästä se on ku palkataan epäpäteviä halpoja juoppoja Puolasta lentämään romukoneita:
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1305911572477
Eräs tuttavani oli tuossa Flyben koneessa perämiehenä ja voi todistaa olleensa kapteenin kanssa selvin päin.
Ryanair ei ole turvallinen
5
341
Vastaukset
- karate Mauri
Mutta olivatko kaikki muut osapuolet selvin päin?
- aa-kerho tallinna
Tallinnassa oli tuolloin ilmeisesti vain kaksi lennonjohtajaa paikalla. Toinen oli sammunut vodkapäissään tornin taukotilan suihkuun ja aiheuttanut vesivahingon. Toinen oli ties missä huorissa. Ehkä siksi Ryanin juoppo puolalainen laskeutui ilman lupaa.
- tiedossa on
Onhan tuo turvattomuus ollut tiedossa alusta asti, kun rynkky tuli Suomeen. Alussa kiinnitettiiin paljonkin huomiota niihin tosiseikkoihin, että Rynkyn koneet tankataan kiireessä ja huolimattomasti. Samoin niiden ennakko- ja ylläpitohuollot ovat paljon suurpiirteisemmät kuin esim. Finnairin. Koneille suoritettavat tarkastukset eivät ole yhtä kattavia kuin Finnairin mekaanikkojen
Itse olen kiinnittänyt huomiota huolimattomiin laskeutumisiin ja nousuihin. Rynkyn koneen lentäjät ottavat tosi aggressiivisesti monesti nousun niin että päähän ja korviin sattuu - samaten laskut ovat usein "töyssähtäväiä"..
Ilmeisesti asenne on sitä että kun kerran asiakkaat ovat halpalennosta maksaneet niin niitä saa sitten kuljettaa kuin karjaa, ei väliä asiakaspalvelulla tai hienotunteisuudella.- näin se menee
Siellä on juopot italiaanot ja puolalaiset puikoissa, laskeutuvat vähän "sinne päin" kun lastina on henkilöstön mielestä pelkkää pask aa, niin tahallaan hutiloivat. Halvalla saa halpalaatuisen kyydin, Ryanair on hengenvaarallista ihmisten hengellä leikkimistä.
- Turbine trip
Lentolöpö taas loppumassa kiire laskuun?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site786015Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574172SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953781Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63512Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi882543SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352399Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452129