Pyhä Henki on sitä, että Herra Jeesus antaa suuhusi oikeat sanat, oikeaan aikaan, jotta sinun ei tarvitsisi tappaa päällekävijää. Tässä tiivistettynä koko "Joutsenpolulla"- novellini. Amen.
Sami F-37 Haukkuva Haukka.
PYHÄ HENKI
2
249
Vastaukset
- Cuthalu
Olen siis selkeästi juuri pyhän hengen vaikutuksen alaisena väitellyt uskovaisia vastaan satoja kertoja ja todistanut, ettei "Jumala" ole kaikkivoipa tai etenkään kaikkihyvä.
(Aikuisten oikeastihan pyhä henki on oman pään sisäinen asia, tunnetila; ei liity mikään oman pään ulkopuolinen, "Jumala" etenkään.)- Sami
Sinä et ole todistanut yhtään mitään. Laitapa
vastaus ja lukumäärä monesko sadas väittelysi tämä on. Yksi sana Jumalalta ja sinä saat aurinkoa lämmittämään ettei tarvi olla avaruuden pakkasessa absoluuttisessa nollapisteessä. Siellä on sen verran kylmä että tarvitaan ainakin tumput (käsineet) käteen vaikka ollaankin niin kovia tyyppei eikä pipoa käytetä paitsi jos se ei vaan satu olemaan muotia.
Vai oletko kenties niitä ihmisiä jotka uskoo vuorenvarmasti että esi-isänsä söivät osmoosin avulla. Kerropa kaikki kehitysvaiheet.
Yksi sana Jumalalta, sinä saat anteeksi kaikki mahdolliset pahat tekosi. olet vain turvautunut omaan ymmärrykseesi, kuten minäkin valitettavan monta kertaa. Jos olisin kuunnellut Jumalaa, olisi mennyt moni juttu helpommin. Yksi sana Jumalalta ja aikasi loppuu vaikka salamaniskuun ja sinua ei enää ole. Kuten ei ollut yhtä ystävääni joka tuosta vain kuoli aineisiin. Häntä ei enää yhtäkkiä alle kolmekymmentävuotiaana vain ollut!!!!!!!!!!! Jos olisin edes kerrankin aikoinani rikkonut konservatiivista käyttäytymis-etikettisääntöä toisen kotona, kaverini voisi olla elossa.
Silti Jeesus sanoo aina viimeisen sanan. Et sinä, etkä minä. Oli pakko ottaa taiteilijanimi jotta saisin olla vapaalla jalalla ja oma itseni!!!!!!!!!! Jumala kasvattaa ja kurittaa minua, niin kuin lapsiaan yleensä. En suostu tämän maailman muottiin, en voi tietää millaiselta ystävästäni nyt tuntuu, siis siltä kuolleelta.
En vaadi sinua vastaamaan. Haluan vain sinun miettivän asioita vähän eri kantilta. En minäkään tiedä, milloin tulee aikani lähteä, vaikka en kovin vanha vielä olekaan. eräässä leffassa tyyppi sanoi toiselle: "et ole jumala". toinen vastaa" mikset paina liipasinta ottaaksesi selvää"
Olin ottanut vuosikausia henkisesti turpiini, koska en halunnut satuttaa toisia. Sen jälkeen kun keitti yli, niin keitti yli totaalisesti.
Joku päivä sinä olet viimisellä tuomiolla , kuten minäkin. Toivottavasti minä pelastun edes vaivoin. Sinä voit, jos uskot, olla korkea-arvoisempi vieras ns. Karitsan häissä, juhla-aterialla. Minulle on yhdentekevää olenko pelastuneista viimisellä sijalla vaiko sijalla 5797830904589890007 arvoasteikossa ja ilman kirkkaita palkintosijoja rohkeuskokeen jälkeen. Sitä uskollisuus-ja rohkeuskoulua käydään täällä maan päällä viimeiseen hengenvetoon asti. Kaikki samalla viivalla. Jeesus sai kultaa. Minulle pääasia että tyyppejä pelastuu. Saatana saa lättyynsä, ou jeeeeeeee!!!!!!!!!! joka ainut kerta, kun joku ottaa Jeesuksen vastaan.
Jumala käyttää siksi tällaisia "ateria" ja -"hää"- termejä,koska me ihmiset olemme ajatuksinemme rajoittuneita muurahaisia, ja Jumala haluaa kommunikoida kanssamme. Legolas-juliste "Sormusten herrasta" oli ihan kiva seinällä aikoinaan, mutta koska sitä tyyppiä ei oikeasti ole olemassa, minä opinkin Jeesuksen opetuksesta soittamaan ja ampumaan. Jeesus on totta. Olen saanut myös hieman lahjoja taivaasta, toivottavasti saan lisää.
Jeesus siis otti murkun hahmon. Kristus kantoi syntimme, nousi ylös ja tulee lopettamaan sodat sekä tuhoamaan saatanan lopullisesti. Silloin se joka ei ottanut armoa vastaan ON TODELLAKIN KUSI SUKASSA JA PASKAT HOUSUISSA !!!!!!!!! puhuinko tarpeeksi ymmärrettävästi????
Sami S.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1437815Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007300Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317192Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216748Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736361Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236024Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1125742Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht25706Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835368