Pitkästä aikaa

lillunlallu

Pitkästä aikaa ajattelin (itsekin ylipainoisena) lukea meidän lihavien juttuja tältä palstalta. Kuvittelin että saan kivoja vinkkejä miten aloitetaan taas se laihis joulun jälkeen yms.
Vaan mitä löysinkään. Niin sanonut normaalit, omien sanojensa mukaan normaalipainoiset, täällä mellastelee ja haukkuu meitä läskejä. Minkä ihmeen takia ylipainoiset kiinnostaa niin paljon, että pitää tulla tänne palstalle suoltamaan ilkeitä asioita. Vai saako ns. normipainoinen jotakin tyydytystä siitä, että voi nimettömänä arvostella toisia ? Hyvää Uutta Vuotta kuitenkin kaikille, ihan tasapuolisesti joka kehon kilolle :)

11

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TAAS

      teitä ylipainoisia pitää näköjään tulla hieman "rohkaisemaan" myös meidän normaalipainoisten, koska ette ominpäin kykene sitä painoanne hallitsemaan ja täten muiden yhteiskunnan jäsenten on puututtava asian. Tässä on nyt aika pitkään katseltu sivusta teidän lihavien edesottamuksia ja mikä on tulos? Lisää läskejä ihmisiä.

      Jos haluat "kivoja" vinkkejä laihikseen, niin on aivan järjenköyhää kuunnella sellaisia ihmisiä, jotka eivät edes hallitse sitä omaa syömistään. Sama kun menis kyselemään juopolta neuvoja raittiina pysymiseen, ei mitään järkeä.

      Kun sä kyselet toisilta lihavilta ja itsekurittomilta "miten aloitetaan taas se laihis" niin saat nimenomaan huonoja neuvoja, koska ne neuvojat itsekin retkahtelevat lihoamaan edestakaisin ja joutuvat sitten TAAS aloittamaan sen laihiksensa uudestaan kertatoisensa jälkeen, kunnes TAAS retkahtavat. Kysele nyt herrantähden niitä vinkkejä sellaisilta ihmisiltä, jotka ovat onnistuneet pysyvästi hallitsemaan sitä painoaan, eikä miltään heikkomielisiltä läskeiltä.

      • kuritonläski

        Kyllä sinä "TAAS" olet sitten hiaano ihminen, oikein kateeksi käy sinun viisautesi.


      • TAAS

        Olen täälläkin pumassa kokemuksesta. En vain pysty elämään omaa elämääni. Näen koko ajan vaivaa muista. Minulla on vastaus kaikkeen, kysykää pois vaan.


    • homo-info

      öö
      mä luulin että vain homoja ja suomenruotsalaisia haukutaan
      tällä tavalla, mutta näköjään läskejä vielä enemmän...

    • muista lääkkeet!

      Kyllä lihava saa parhaan vertaistuen toiselta lihavalta. Liikasyöminen on alkoholismin pikkusisko ja alkoholismia hoidetaan samalla tavalla, keskustelemalla toisten päihdeongelmaisten kanssa. Tämä älytön haukkuminen mitä täällä näkee, ei ole rohkaisua eikä siitä ole apua kellekään, haukkuja on hoidon tarpeessa.

      • omsdiuyoigufd

        Niinpä. Jos haukkuminen olisi lääke lihavuuteen, niin maailmassa ei lihavia olisi enää lainkaan.


      • tietäjä.
        omsdiuyoigufd kirjoitti:

        Niinpä. Jos haukkuminen olisi lääke lihavuuteen, niin maailmassa ei lihavia olisi enää lainkaan.

        jos läskien ihmisten keskenään lässyttäminen olisi lääke lihavuuteen, niin ei mailmassa olisi lihavia enää ollenkaan. Tietäkää vi_tun läskit tämä.


      • tietäjä.
        tietäjä. kirjoitti:

        jos läskien ihmisten keskenään lässyttäminen olisi lääke lihavuuteen, niin ei mailmassa olisi lihavia enää ollenkaan. Tietäkää vi_tun läskit tämä.

        Anteeksi taas. Olen vasta oppinut kiroamaan ja minusta on kiva kiroilla, tulee niin ylpeä olo uudesta taidosta.

        Mutta muistakaa myötätunnolla tällaista entistä läskiä, joka haluaa jakaa kokemuksensa.


      • ohi meni.....
        tietäjä. kirjoitti:

        Anteeksi taas. Olen vasta oppinut kiroamaan ja minusta on kiva kiroilla, tulee niin ylpeä olo uudesta taidosta.

        Mutta muistakaa myötätunnolla tällaista entistä läskiä, joka haluaa jakaa kokemuksensa.

        sinä tarvitset siis myötätuntoa?


      • tietäjä.
        ohi meni..... kirjoitti:

        sinä tarvitset siis myötätuntoa?

        Tottakai. Minäkin tarvitsen myötätuntoa ja rohkaisua. Tällä hetkellä en osaa oikein nostaa itseäni muuten kuin polkemalla muita.


    • tsemppistä meille...

      Samaa olen minäkin miettinyt. Näille ihmisille on omat nimityksensä eri viitekehyksissä. Koulumaailmassa he ovat niitä koulukiusaajia, työpaikoilla yksiselitteisesti kiusaajia. Tuntuu siltä, että he etsivät itselleen kohteita, joihin purkaa omaa huonoa oloaan. Usein naivisti selittävät käytöstään halulla auttaa, nämäkin yrityksensä asiaan kuuluvasti aloittavat usein esimerkiksi sanoin: "vitun läski" ja muuta vastaavaa, mistä voi taas paljon päätellä kommentoijan mielenlaadusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      202
      2784
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      162
      2483
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1162
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      889
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      879
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      99
      870
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      305
      865
    9. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      739
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    Aihe