Tähdenlento!

Hei!

Näet kyllä todella hyvin, mitä tapahtuu.

Sinulle näyttäisi pikkuhiljaa kivut helpottavan, joten tsemppiä vain.

Miten etenee asiat? Olen yrittänyt olla liikkeellä, sen mitä voimat myöten antaa, mutta silti tuntuu että jotain pitäisi tehdä kokonaan toisin. Eräällä ihmisellä oleva eläin hermostuttaa minua kovasti, tiedän kyllä miksi mutta miksi se ihminen ei käsitä, että eläimen nuori ikä ei ole peruste tunkea se joka puolelle muualle? Miksi hän ei ota vastuuta siitä eläimestä, kun kerran tietää sen olevan nuori? Itse en voi sietää sitä että se sontii ja kusee joka puolelle. Olen jopa tehnyt asioita niin, ettei minun tarvitsisi olla tekemisissä kyseisen eläimen kanssa, koska en yksinkertaisesti koe sitä jaksavani.

Uudenvuodenterveisin,
Mies791

1

182

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vain Tähdenlento

      Hei!
      Kyllä tässä näet asian ihan erilailla kuin tämä toinen osapuoli josta kysyit tämän eläimen suhteen. Kun esität asian hänelle niin omakin olosi näkyy helpottavan.
      Ensinnäkin eläimen haltijalla on vastuu opettaa eläin tavoille.
      En näe omistajan oikein muuttavaan koko hoitomuotoa ennenkuin joku toden sanoo päin silmiä. Ihan suoraan järjen kanssa.Näyttää sille että tällä hlöllä ei ole sellaista kokemusta mitä tarvitaan koko asian kanssa.
      Joten sanoma hänelle toisaalta menee kyllä riidan kanssa, mutta silloin asia on sanottu ja suoraan kuten tarve on. Toisaalta voit vältää häntä ja olla poissa näkyvistä, niin kuin tässä näkyykin että et voi todella tuota katsella.
      On kaksi vaihtoehtoa, sanoa suoraan, josta tulee riitaa, tai sitten ohittaa koko hlö ja elukka.
      Muuten näen sinulla olevan kyytipoikaa uusille ajatuksille, joita toivon sinun kantavan nyt mielessäsi, kun on uuden alku ja voimaa siihen, älä siis tuhlaa tyhjäänn siihen mikä ei tuota tulosta. Varsinkaan älä hermostu nyt muista asioista kun omasi on etunenässä tuossa tuloilaan, eli asioita lähtee liikkeelle.
      Lepää ja ulkoile, se onkin sananmukaisesti juuri tarpeen.

      Muuten on minulla olo tuon lonkan kassa parantunut, paitsi että kun komusin keittiössä yläkaapeilla, niin sai kyllä varoa että kipu yllätä.'
      Otin tuossa itsellenin "oman hoidon reikiä" tunnin, siis ihan sellaisen jossa hoidetaan omaa kehoa sadhana musiikin avustuksella. Siitä tulikin jano, jotta vettä aioin lipittää nyt ainakin litran. Siinä käydään läpi kaikki chakrat ja mukava olo on sen jälkeen. Kun hoidin munuaisten kohtaa, niin yhden äkin tuntui kuin jokin olisi vetänyt oikeaa jalkaa pitemmäksi, se tuntui kerrassaan kuin venyisi.
      Ja sitä ennen tuli sellainen vahva rakkauden aalto, minä tunsin että minun pitää tehdä jotain ihmisten hyväksi ja sitten alkoi se "venytys". Jota en tietenkään osannut odottaa. Nyt ristiselkä on kuin kohdillaan ja myös tuo lonkkakin.
      Olen harrastanut reikiä 20 vuotta, ja ollut kursseilla ym...
      Myös tuonpuoleiset tiedot on tulleet esille monessa muodossa.
      Mutta mukavia tämän vuoden loppupäiviä!!!

      Vielä sanon, että tarkista paperit mitä sinulla on ja siirrä syrjään ne joita et nyt tarvitse ensi vuonna, mutta missään tapauksessa älä heitä niitä pois.
      Näen että puhdas kohta siis papereiden siivous auttaa sinua melkoisesti eteenpäin.
      Oikein ihanaa vuotta 2015, iloa tunnen ja sen sinulle lähetän.
      yst. Vain Tähdenlento

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      1981
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      148
      1457
    3. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      176
      1440
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1366
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1156
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      907
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      112
      901
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      62
      724
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      665
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      645
    Aihe