ABS häly päällä.

VM 2011 ave ja abs hälyä pukkaa ja kojetaulu joulukuusena. Ajelin lumessa ja jarrut jäätyivät. Irrottelin peruuttelemalla ja otin luistoneston pois päältä. Nyt tuo absihäly makaa päällä. Miten hälyn saa resetoitua sillä ongelma johtuu vain jäätymisestä.
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tietysti. Vika häipyi eli jää perkele oli syyllinen. Ajattelinkin että ei ave voi hajota vaan lumi ja jää sotkivat. Ajelin syvässä hangessa koko päivän joten jäätä oli kertynyt normaalia enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Avensoija. kirjoitti:

VM 2011 ave ja abs hälyä pukkaa ja kojetaulu joulukuusena. Ajelin lumessa ja jarrut jäätyivät. Irrottelin peruuttelemalla ja otin luistoneston pois päältä. Nyt tuo absihäly makaa päällä. Miten hälyn saa resetoitua sillä ongelma johtuu vain jäätymisestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu