Finnair lomalentojen viihdejärjestelmä

Moi Kanariaan matkustaneet!
Miten Finnairin uusien 321 koneiden viihdejärjestelmä toimii nykyään?
Heidän sivuilla lukee että 2014 menneessä kaikilla on henkilökohtainen viihdejärjesetlmä niissäkin koneissa...
Onko tämä toteutunut?
11410
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Minuakin kiinnostaa onko tämä toteutunut? Ensi vuoden puolella olisi lento A321 Sharkletilla tiedossa.

Äänestä

Vuokraavat sellaista tablettia jossa on Iltasanomat ja Hesari sekä joitakin elokuvia ja pelejä.

jori

Äänestä

Joo niin vuokraavat, mutta Finnairin sivuilla sanotaan: Kaikkiin uusiin koneisiin asennetaan huippuluokan viihdejärjestelmä vuoden 2014 aikana. Siihen asti koneissa on vuokrattavissa tablettitietokoneita.
Eli onko jo asennettu tämä huippuluokan viihdejärjestelmä?

Äänestä

Aivan sikasiistiiiiiii....saa höylätä luottokorttia ihan UUDESSA kortinlukulaitteessa.Kokolattiamattoliima haisee ja vessan kusiseinä on vielä pääosin valkoinen. Aivan mahtavaa! Uusia koneita, uusia hajuja, mun juttu! Oon laatutietoinen perheenisä! Tarjosin perheelleni LAATUA! Uusi kone, uudet sämpylät!

Äänestä

Onpa tuota körötetty kiinaan,
Meno matkalla päälento emo kielsi,
että teille ei tarjoilla mittään.
Tullessa en etes kusella käyny,
enkä syöny heijään ruokijaan, enkä juonu
etes vettä, etteivät luule, että se ryyppää.
Sama emannuus hymmyili ja kiitteli,
- Onnistuhan se.
Van ei onistu enää, en matkaa.

Äänestä

Pieniä tabletteja vuokrasivat, mutta minä en kelpuuttanut.

Eli jäljessä taitavat olla.

Äänestä

Saat tabletin jos maksat ja siinä kaikki. Edes reittikarttaa ei ole ilmaiseksi näkyvllä.

Äänestä
  • Paljonko tabletin vuokra on/suunta?

    Äänestä

  • hinta kirjoitti:

    Paljonko tabletin vuokra on/suunta?

    Ei taida paljoo maksaa. Jet timen kanarian lennolla 5 egee/suunta.

    Äänestä

  • hinta kirjoitti:

    Paljonko tabletin vuokra on/suunta?

    10 € / suunta.

    Äänestä

Finnairin sivuilta poistunut kokonaan tämä maininta viihdejärjestelmän asentamisesta Sharkletteihin vuoden 2014 aikana. Tästä voinee päätellä että niitä ei ole asennettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lomaa kirjoitti:

Moi Kanariaan matkustaneet!
Miten Finnairin uusien 321 koneiden viihdejärjestelmä toimii nykyään?
Heidän sivuilla lukee että 2014 menneessä kaikilla on henkilökohtainen viihdejärjesetlmä niissäkin koneissa...
Onko tämä toteutunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu