Muistetaanhan nuo nelijalkaiset karvaiset ystävämme, eikä paukutella niitä raketteja ennen sallittuja aikoja?
Kiitos, ei mulla muuta.
http://www.rahinaryhma.com/
Uusi vuosi lähestyy!
2
258
Vastaukset
- qwerty4
lemmikit voi rauhoittaa jos niitä ei voi viedä kauemmas asutuksesta ja villieläinten sietääkin pysyä kaukana keskustasta.
- ei paukkuja
Eipä niitä lemmikkejä voi rauhoitella 5 päivää ennen ja kun meillä päin ainakin löytyy näitä lukutaidottomia, jotka paukuttelevat heti kun niitä paukkuja vaan saa ostaa eli 27.12. lähtien paukkuu!!!
Miksi niitä paukkuja täytyy saada jo 27 pvä????? Ihan varmasti ne jotka niitä haluaa voisivat käydä hakemassa ne aattona vasta.
Mielestäni vois olla semmoinen järjestelmä, että ilotulitteet myytäisiin tilausjärjestelmänä. Teet etukäteen tilauksen ja maksat noutaessasi tuotteet tietyistä paikoista uudenvuodenaattona vasta. Tästä olisi sekin etu, että kun ajoissa tilaa niin ei myydä eioota ja vastaavasti myyjätaholle ei jää myymättä tuotteita, kun tilataan vain tarvittava tuote. Sitten vaan henkkarit esille ja kukkaronnyörit auki tuotteita hakiessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun644606KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643532Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642913- 1492871
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492694- 241923
- 241811
- 301656
- 1741630
- 421342