Seinäjoki/Pohjanmaa+eläinkaupat!

-kyselijä-

Eli onko Seinäjoella mitään eläinkauppaa, jossa myytäisiin hamstereita? Olen hankkimassa hamsteria ja asun melko lähellä Seinäjokea, joten siksi kyselen.. Tai ylensäkkään löytyyko hamstereita myyviä eläinkauppoja Pohjanmaalta? KIITOS! :)

6

1601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kilppari

      googleta :) sielt pitäis löytyy jos löytyy. :)

    • Toffo

      Seinäjoella on kaksi sellaista eläinkauppaa missä myydään hamsuja. Koralli löytyy samalta tieltä kuin Marilynin elokuva teatteri ja Faunatar läheltä Anttilaa ( samassa rakennuksessa pizzeria valentino, huvikumpu ym. ) Sori kun en noita tarkkoja osoitteita muista. Meillä on syyris ostettu korallista ja kääpiöhamsteri cambpelli Faunattaresta. Suosittelen ehkä mielummin Faunatarta, siel on enemmän ja parempi valikoima, siis lötyy syyriksiä ja kaikkia kääpiöhamsuja, ainakin kun viimeksi kävin siel oli joka lajia =) Ja Faunattaresta saa useimmille hamsuille myös paperit.Kun taas häkit saa halvemmalla Korallista ja voi sieltäkin lötyä hyviä hamsu yksilöitä. Toivottavasti tästä oli jotain hyötyä sinulle .

      • -kyselijä-

        Kiitos Toffo! Oli paljon hyötyä vastauksestasi! :) Vaivaan sinua vielä vähän ;)Paljonko syyrialaiset yleensä siellä maksaa, jos muistat?


      • Toffo
        -kyselijä- kirjoitti:

        Kiitos Toffo! Oli paljon hyötyä vastauksestasi! :) Vaivaan sinua vielä vähän ;)Paljonko syyrialaiset yleensä siellä maksaa, jos muistat?

        ne maksaa 15-20€.


    • Lotta

      Vaasastakin löytyy oikein hyvä eläinkauppa, Vaasan akvaarioliike. Pitäjänä kasvattaja ja voisi sanoa, että melkein aina poikasia. Maksaa 5-10e, ja eri värejä. Itse tykkään asioidä tässä kaupassa, seillä myös aika edullisia häkkejä.

      Lisäksi Vaasassa myös Vaasan Eläinkeskus.

      Kannattaa käydä ainakin kurkkaamassa, jos vain täällä päin liikut.

    • Anonyymi

      Saako mistään esim seinäjoelta tilattua hamsua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      36
      12701
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      629
      3233
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      166
      2228
    4. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      189
      1970
    5. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      105
      1549
    6. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      112
      1389
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      110
      1323
    8. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      336
      1254
    9. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      80
      1228
    10. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      41
      1128
    Aihe