Aurinkorasvoista!

punanaama

Ootteko tilannu rasvoja nettikaupoista? Uskaltaako niitä mennä tilaamaan semmosista, kun olisivat paljon edullisempia...Meitä on lähössä iso poppoo tuonne Krabin maaperälle ja rasvaa kuluu loman aikana paljon...Mielipiteitä siis nettikauppojen luotettavuudesta kaipailisin:)

14

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaapista tullut

      Hua Hiniin kun menen niin tilaan liukuvoiteet netistä lady poikia varten. Aurinkorasvat ostan Thaimaasta.

    • rain,rain.....

      Rasvoja saa paikan päältä,on hyvät valikoimat ei kannata roudata täältä mukaan.

    • Ite oon tilannu Englannista Ultrasan merkkistä aurinkovoidetta litran erissä, ku on halvempaa ku suomessa. Itse tykkään ko rasvasta, ku aamulla laitaa niin antaa 10 tunnin suojan. Kestää uimisen, hankaamisen ku kuivaa ihoa ja hikoilun. Alkuvuonna oli samanmoista rasvaa mukana, eikä ainakaan itellä ollu ongelmia ku vaan kerran päivässä ko tuotetta laitto.

    • red1

      Voisitko kertoa mistä olet tilannut sitä Ultrasun aurinkorasvaa? Laitatko linkin? Kiitos ☺

    • Kohta matkaan

      Minäkin kiinnostunut Ultrasun linkistä, Krabille 11.2.15 menossa.

    • kohta matkaan

      kiitos mie2 linkistä

      • kohta matkaan

        Rasvat tilattu ja saatu, olis tullu kotiovelle asti vaan ei mahtunu paku luukusta sisään. Jotta ISO KIITOS sulle linkistä


    • ultrasun
      • Ite tilasin nuita 500ml pulloja, jos Hobby hallista ostaa esim 20spf voidetta litran, niin hinnaks tulee 183,20.Tai jos ottaa 900ml 30.stä niin hinnaks tulee 167,40,Kokonais hinta 350,60. Tilasin litran 20spf voidetta ja litran 30spf voidetta niin postien kanstuli hintaa 186e.Ei nuita pieniäpulloja kannatakkaan tilata.Toi määrä oli siis halvempaa ottaa Englannista,ku suomesta. Eikätarvi ottaa pikkupulloja mukaan=).


      • tiswashumor

        Mitä suurempi on sitä enemmän levityspintaa rasvoille. Normaalikokoisella suomaalaisella siiderivalaalla aurinkorasvaa kuluu yli puolilitraa kahden viikon lomalla.


      • Siiderivalas tai ei =), koin kuitenki et ku meit useempi lähtee niin on helpompi ostaa isot pullot ku pieniä.Tos jää tota rasvaa sen verran,et voi seuraavallekki lomalle ottaa mukaan.


    • valastaja

      Ultrasun on kyllä laadukasta rasvaa! Me ei olla käytetty enää muita aurinkorasvoja.
      Suosittelen!!!

    • kohtamatkaan

      Nyt sitten 11.2 Ao Nangiin ja kokeilemaan miten rasva pelittää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11002
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      41
      8298
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      126
      5277
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3578
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3534
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2529
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2031
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe