sortuako vai ei?

aloitin 3 päivää sitten tupakkalakon tarkoituksena lopettaa kokonaan mutta sauma missä aloitin ei ole helpoin,nimittäin on kova stressi ja ketuttaa,ei ole helppoa.

nicorette auttaa eikä vieroitusoireita ole paljoa vaikka 10vuotta olen polttanut,mutta tekisi niin mieli sortua kun vieressä poltetaan ja ketuttaa,mikä neuvoksi?
4378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos odotat sitä OIKEAA hetkeä niin saat todennäköisesti odotella sitä jonkin aikaa tai ehkä hautaan asti.

Oikea hetki on juuri tämä hetki eikä mikään muu.

Jos tuntuu, että maailma kaatuu päälle niin käy täällä palstalla ja varmasti täältä löytyy apua.

Äänestä

Itselläni oli "koetus" heti viikon päästä lopettamisesta ,selvisin ja nyt olen ajatellut,että kun sen kestin niin kestän kaikki.
Aiemmat yritykset loppui aina siihen kun tuli vaikeaa,oli syy aloittaa tupakointi uudestaan.
Tsemppiä sinulle ja taistele.

Äänestä

Tuossa jo toinenkin arvuutteli onko oikeaa hetkeä ollenkaan. Minäkin odottelin ja suunnittelin lopettamista 50 vuotta. Sitten vaan yht'äkkiä lopetin juuri niinkuin sinä. Ei mitään suunnitelmaa eikä lupauksia kellekkään. Siihen se jäi eikä takaisin tule.

Älä siis ollenkaan pohdiskele, onko nyt oikea hetki. Olet lopettanut ja asia on loppuun käsitelty.

Äänestä

Hei hyvin se menee älä nyt luovuta!!!!!!!!!!
Käy täällä palstalla lukemassa toisten juttuja se auttaa auttoi ainakin minua=) Kun tiesin että toisetkin on kiemurrellut saman tuskan kanssa=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakkolainen kirjoitti:

aloitin 3 päivää sitten tupakkalakon tarkoituksena lopettaa kokonaan mutta sauma missä aloitin ei ole helpoin,nimittäin on kova stressi ja ketuttaa,ei ole helppoa.

nicorette auttaa eikä vieroitusoireita ole paljoa vaikka 10vuotta olen polttanut,mutta tekisi niin mieli sortua kun vieressä poltetaan ja ketuttaa,mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu