Melperi1:n profiili

Klikkasin Melperi1:n profiilia ja sain vastauksen:

"Tämän käyttäjän profiili on poistettu.
Suomi24 / Yhteisö / Melperi1
Melperi1"

Onko Melperi1 poistanut profiilinsa tai onko ylläpito poistanut sen?
21178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Poistiko ylläpito vai tämä helluntaipapukaija itse omat n. 15 avausta jotka käsittelivät pääasiassa arkkipiispan homokantoja?

Äänestä
  • Veikkaisin, että ylläpito.

    Äänestä

#Tämän käyttäjän profiili on poistettu.
Suomi24 / Yhteisö / Melperi1
Melperi1#

Onko pannattu totaalisesti vai jatkuuko ilkeily nikeillä?

Äänestä
  • "Onko pannattu totaalisesti vai jatkuuko ilkeily nikeillä?"

    Mellu jatkaa palstalla, mutta ei Melperinä. Vähän vaikuttaisi tosiaan siltä, että hänen rekisteröity nimimerkkinsä on bannattu.

    Äänestä

Johanna Korhosen adventtitervehdys
« Takaisin

12.12.2014

Helsingin hiippakuntavaltuuston puheenjohtajan Johanna Korhosen tervehdys

Jumalalle kiitos, että kirkolla ei nykyään ole tämän enempää valtaa.

Jos kirkko olisi saanut päättää, homot viruisivat yhä vankiloissa.
Jos kirkko olisi saanut päättää, homot olisivat yhä sairaita.
Jos kirkko olisi saanut päättää, homojen parisuhteet olisivat yhä alempiarvoisia.

Jos kirkko olisi saanut päättää, Aaron, Veikka, Ida, Lauri, Helga ja moni muu ihana lapsi puuttuisi keskuudestamme, koska ei olisi saanut syntyä sateenkaariperheeseen.

Kirkkoon kokoontuvat pelokkaat. Se on hyvä, se on kirkon tehtäväkin. Mutta kun pelokkaat pitävät keskenään kokouksia, sommittelevat virkkeitä ja kyhäävät oppeja, pelko tiivistyy möykyiksi, jotka saavat aikaan pahaa jälkeä. Ne osuvat ihmisiin, lyövät, rajoittavat ja loukkaavat.

Kirkko ei ole se organisaatio, joka koskaan olisi ensimmäisenä osannut ihmistä puolustaa. Kirkko-organisaatio puolustaa vasta sitten, kun kirkon ihmiset ovat kirkon taakoista vapaina kasvaneet näkemään, mikä on oikein. Se on Jumalan työtä.

Pyhä Henki ei nuoku kokouksissa, ei väsää tulkintoja eikä nosta yhtäkään virkettä Jumalan asemaan. Pyhä Henki vaikuttaa ihmisissä, jotka näkevät toisen ihmisen, katsovat häntä ja haluavat hänelle hyvää.

Jouluna syntyy Jeesus, Jumalan käyttöliittymä, Jumala ihmisenä ja ihmisessä, jokaisessa.

Ei ole maassa rauhaa eikä ihmisillä sen parempaa tahtoa kuin tavallisestikaan, mutta jos on edes jonkinlainen tulitauko, sekin on jo hyvä.

Jumala ei ole kirkon jäsen, Pyhä Henki ei piittaa kirkollisveroista ja Kristus potkii hajalle pelon möykyt, ihmisten kyhäämät ja hartaasti varjelemat aarteet.

Toivoa on.

Äänestä
  • Helluntailaisten kirjoittama viesti.

    Äänestä

  • vl gay vl kirjoitti:

    Helluntailaisten kirjoittama viesti.

    Yhtä paha oot, mene kaappiin.

    Äänestä

Alkaa vaikuttaa siltä, että profiili olisi poistettu lopullisesti. Tyylistä tunnistaa, että hän kirjoitti tänne eilen vaihtuvilla nikeillä. Viimeksi kun hänen nikkinsä poistumista arvuuteltiin, hän palasi pian takaisin rähjäämään.

Äänestä
  • Olisko siirtynyt omiensa joukkoon tuonne mulkoilijapalstalle?
    Tutkitaanpa.

    Äänestä

  • lets burner kirjoitti:

    Olisko siirtynyt omiensa joukkoon tuonne mulkoilijapalstalle?
    Tutkitaanpa.

    Tyyli paljastaa, että Melperi1 kirjoittelee edelleen vaihtuvin nikein tälle palstalle. Ei ole lähtenyt mihinkään, vaikka rekisteröity nimimerkki vaikuttaa olevan poistettu.

    Äänestä

Edelleen Melperin kohdalla käyttäjän profiili on poistettu. Olisiko paljon pahaa (=Melperi1) poistunut rekattuna nikkinä keskuudestamme?

Äänestä

Melperi1 17.12.2014 21:01

Viimeisimmästä Melperi1-nimimerkillä kirjoitetusta viestistä on aikaa jo yli kaksi viikkoa!

Äänestä

No meneekö teiltä nyt loppuvuosi sitä bannausta arvaillessa eikö mitään muuta ole korvien väliin jäänyt josta jakaa!

jyrsikää kinkunluuta välillä tai polkekaa mopoanne josta on tulppa heitetty ässälle se kun oli väärää merkkiä.

Äänestä

Melperi1 puuttuu edelleen käyttäjistä! Hatunnosto Suomi24:lle, jos viimein kyllästyivät häneen joulukuussa.

Äänestä
  • Eikös täällä uudistuksen myötä menny kaikki nikit uusiksi

    Äänestä

  • Mellulta poistui ennen uudistusta

    Äänestä

  • brutaalii kirjoitti:

    Eikös täällä uudistuksen myötä menny kaikki nikit uusiksi

    Melperi1:n nimimerkki poistettiin kauan ennen uudistusta.

    Äänestä

Melperi sai panetella ja solvata vl:ia kymmenisen vuotta. Arkkipiispa Kari Mäkisen solvaaminen sen sijaan johti bannaukseen. Melperin vihan malja vuosi ylitse ja johti seuraamuksiin, kun hänen uhrinsa oli sellainen, jonka satuttamiseen Suomessa ei ole totuttu kääntämään selkää.

Äänestä

  • "Kastaminen on laskenut neljässä vuodessa 7 prosenttiyksikköä. Viime vuonna kastettiin 72,4 prosenttia lapsista."

    Helluntailaiset eivät kasta lapsia. Kuuluuko nykyisin 27,6 % suomalaisista helluntaiherätykseen?

    Äänestä

Ei kenenkään profiilia voi ylläpito poistaa. Kaikenlaista sotkua ollut sivuilla. Oma profiilini oli sotkeentunut toiseksi sukupuoleksi. Huomasin sen vahingossa kun poikkesin nopeasti Chatissa, muuten käyn erittäin vähän Chatissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lopettanut? kirjoitti:

Klikkasin Melperi1:n profiilia ja sain vastauksen:

"Tämän käyttäjän profiili on poistettu.
Suomi24 / Yhteisö / Melperi1
Melperi1"

Onko Melperi1 poistanut profiilinsa tai onko ylläpito poistanut sen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu