meinaan nyt myytävässä mallissa, ostaja olisin, farkkua ja automaattia katselen bensakoneella.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9575318
vieläkö ovet jäätyvät ja pullistelevat
16
450
Vastaukset
- winner takes it all
Uusissa volkkareissa on kaikki korjattu, ja näin ollen samalla korjaantui kaikissa käytetyissäkin kaikki viat, joita niissä oli.
Eläköön!!! Nyt ei volkkareissa (käytetyissäkään) ole enää mitään vikoja. Ei nyt, eikä tulevaisuudessa!!!- Suuri kiitos
"Uusissa volkkareissa on kaikki korjattu, ja näin ollen samalla korjaantui kaikissa käytetyissäkin kaikki viat, joita niissä oli.
Eläköön!!! Nyt ei volkkareissa (käytetyissäkään) ole enää mitään vikoja. Ei nyt, eikä tulevaisuudessa!!! "
Oujee. Nyt mun harraste-kupla on lämmin talvella ja tuulilasi sulaa heti kun kone lähtee tulille. On tämä nykytekniikka ihmeellistä.
- Lahjafööni
30€ hiustenkuivaaja sekä 10min puhallus oven alasaranaan.
Ja ei muuta kun ajoon. - Kotka Das
Korjasivat täysin ilmaiseksi(takuun piikkiin) vaikka Golf oli 6 vuotta vanha.
Asensivat jotkut ohjurit,ettei vesi valu..........................ja jäädy sarannan alaosaan.
Lisäksi kaikki maalaustyöt,kynnyskoteloa myöten hyvin ja huolellisesti. - keskeneräinen
Eikös noi tuollaiset jutut pitäisi tehdä jo tehtaalla uuteen autoon?........
- Kokeiltu on
Vitoskopan ongelma. Tietynlaisella kelillä auto kerää jäätä etuoven alakulmaan ja ovi ei avaudu kunnolla. Jos siinä tilanteessa käyttää reilusti voimaa niin oven alakulman pelti taipuu. Vaatii sen verran voimaa ettei se vahingossa tapahdu, olen kokeillut leasing-autolla kun oli kiire.
Korjaantuu vitoskoppaisessa sitä varten tehdyllä korjaussarjalla, ei maksa paljon mitään. Kutos/seiskakopassa ongelmaa ei ole.- elämäntapanagolf
Mene merkkiliikkeeseen he kuvaavat vauriokohdat ja viikon kuluttua saat tiedon,milloin sinulla on korjausaika. Näin ainakin Kaakkois-Suomessa toimittiin.
- lumisadetta
Varaston ovi jääty,kun oli tuiskannut lunta ovenväliin
- kyl valitettavasti
Rakenne on ennallaan. Älä anna veden kertyä kynnykselle.
- Ilman rahaa.
Jäätyivät ja pullistelivat. Korjattiin eli kunnostettiin ja laitettiin ohjurit(en tiedä tarkallen mitkä)mutta kaikki tehtiin takuutyönä,vaikka auto oli yli 6 vuotta vanha.
- osssss
Oliko vitsi?
- 100% totuus
osssss kirjoitti:
Oliko vitsi?
Ei missään tapauksessa. Tapahtui Kymenlaaksossa. Jälkimarkkinointi tutki vauriot ja noin kuukauden jälkeen autoni kunnostettiin,ovien alareunat oijottiin,kynnyskotelot maalattiin sekä laitettiin jotkut ohjurikumit.
- Loppui leikki
PH hiustenkuivaaja hinta 19,90,siinä ratkaisu kun vähänkin epäilyttää ovien kiinnijäätyminen.
- vaan mistä sähkö?
Akkukäyttöinen tukankuivain? Töpsöli puuttuu.
- Enosta
Ei saisi olla autossa uutena tuollaisia suunnitteluvirheitä mutta Volkkarissa on!
- ovetaukeaa
Ei ole enään. Ohjurit on asennettu uusin malleihin. Myös jakopäähän on tullut hihna.kuulemma.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4382507Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142320Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521465Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821129Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621046Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4131022- 153905
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41898- 56859
- 79845