Auraaja aloittanut uuden vuoden vieton aikaisin kun jättänyt pyörätien auraamatta,
Eli kenelle kuuluu pyörätie oulujoen sillan idänpuoleinen tie joka menee
entisen typpi tehtaan ohi?
Aamulla ennen seittemää auraamatta
typeltä eteenpäin oli aurattu ruskontielle ,
Kysymys mikä on yritys jolle kuuluu tämä pätkä?
Oli auraamatta vielä klo 15.30 kun tulin töistä.
nukkuuko yrittäjä humalaansa ja nauttii meidän maksamista
töistään.
Pois tälläiselta yrittäjältä hommat.
auraaja
8
136
Vastaukset
http://www.ouka.fi/oulu/kadut-kartat-ja-liikenne/alueurakat
Katoppa tuolta, siellä pitäisi olla lista urakoitsijoista. Yhteydenotto urakoitsijaan on varmasti tehokkain tapa vaikuttaa, mutta uskoisin, että eilinen lumisade laittoi kaluston ylivoimaisen tehtävän eteen, että kaikki tiet olisi saatu auki yhtä aikaa. Ainakin minun piti juosta lenkkini auraamattomalla tiellä illalla kello 19 korvilla.- pyöpyöveli
joo,mutta autotiet joutaa aurata viimeksi
autolla pääsee ajamaan jos on kaksikymmentä senttiä
tiellä lunta
ajonopeus vain tilanteen mukaan
Ensin aurataan pyörä ja kävelytiet
- Tarvo menemään vain
On kärsimätöntä porukkaa.
- Kulkijainen
Viikonlopuksi on taas lunta luvassa, saapa nähdä, miten aurauskalustoa on liikenteessä.
- Oleelliset asiat kun
On sitä liikenteessä jos lunta tulee. Sunnuntaina on korkeampi kynnys taloudellisista syistä johtuen. Suomessa kun asutaan ja ilmasto on mikä on, niin välillä joutuu hangessa kahlaamaan. Laittakaa Oulussakin lestat kuriin ja syntyvyys kohtuulliseksi (väestörakenne), niin säästyy veroeuroja ja tällaiset peruspalvelut toimii paremmin.
- tylsä elämä
no, mene sinne tievarteen vartoomaan ja raportoi sitten meillekin!
- Julkiseksi
tylsä elämä kirjoitti:
no, mene sinne tievarteen vartoomaan ja raportoi sitten meillekin!
On se vaan tyhmää maksaa kiinteistöveroja ja asua laiskan auraajan alueella ,tottakai pitää ilmoitella ja tarvittaessa vaikka juutupeen kuvaa jos ei työ maistu.
- Suomessa tarvotaan
Julkiseksi kirjoitti:
On se vaan tyhmää maksaa kiinteistöveroja ja asua laiskan auraajan alueella ,tottakai pitää ilmoitella ja tarvittaessa vaikka juutupeen kuvaa jos ei työ maistu.
Kyllä ne hommat hoitaa, kunhan ehtii. Ei mitään järkeä lähteä auraamaan muutamaa senttiä. Olisi luonnon tuhlausta.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5314448Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183561Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842312Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762179Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.871517- 1571383
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1041346Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641291- 651234
- 841144