Näitäkin ketjuja näyttää olevan olemassa, mutta ajattelin järkeviä mielipiteitä kysyä omalle kohdalle.
En ole homo, olen naisista seksuaalisesti kiinnostunut hetero. Parisuhde on muutaman vuoden ajan koettu, joten ei mitään kokemattomia juttuja.
Ongelma on, että minua ei kiinnosta parisuhde tai irtosuhteet. Parisuhdetta olen muutaman vuoden etsinyt ja on ollut mahdollisuus muutaman kanssa, mutta puolen vuoden sisään tullut tunne että ei kiinnosta seurustella vaikka sinänsä haluaisin.
olen aika kiireinen, minulla on monia asioita saavutettavana ja tunnen että seurustelukumppani olisi vain tiellä, paitsi jos hänellä olisi samat näkemykset. En enää ihastu ulkonäköön vaan ajatuksiin.
Naisille uskallan jutella ja muuta, ja naiskavereita minulla on monta. Naisten seurassa tuntuu että minun pitää nauratella heitä, koska perusjutattelu on jotenkin tylsää. Tuntuu että kaveeraan naisten kanssa mielellään enemmän kuin miesten. varattuja naisia tai naiskavereita on jotenki mukavampi nauratella, koska tiedän että ei tarvitse yrittää mitään.
Välillä tuntuu että naisilla olisi jotenkin kriteerit joiden kanssa voisin olla. En oikeastaan jaksa riitelyä ja vain oleskelua, koska haluan keskittyä tavoitteisiin, koska niiden avulla saan merkitystä elämääni.
Mielestäni olen fiksu ja komea fyysisesti. Ei ole siis mitään epäröintiä ulkonäöstä.
Alkaa tässä "kiire" tulla koska mummo käskee naimisiin menemään :D
Naiset eivät kiinnosta?
20v
1
396
Vastaukset
- nuoruudenkaipuu
Siis oletko kaksikymppinen?? Ihan kakara vielä! :-D
Täysin luonnollista että juoksuaika on päällä vielä muutaman vuoden. Älä ihmeessä sitoudukaan jos sille tuntuu! Kenenkään painostusta ei pidä kuunnella.
Tulee aika sitten kun tulee ja jos tulee, kun haluat jotain enemmän ja syvempää. sitoumusta kenties.
Mutta ennen sitä, ennen kuin olet täysin varma, pidä siivet selässäsi! Ukon-päiville ehdit vielä moneen moneen kertaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1921368
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52761- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä320614Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584