Onko tämä sama kuin Nikolex Oy ?
Mikä on Riafi Oy
50
2321
Vastaukset
- Fredalla on
On ainakin samassa osoitteesa Fredalla
- Halpaa myyntiä
Matti Kärkkäisen firma, Fuengirolassa on samassa osoitteessa kun Nikolex
tässä tietoa Matti Kärkkäinen toiminnasta:
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2011/04/11/halpaa-puhelinmyyntia-kasikirjoitus - Kirsi Fast
joo, ja Kirsi Fast mukana toiminnassa...
- tsemppiä ääliöt
Minäkin laitan alle viiden minuutin sisään vastauksen!
Koittakaa nyt edes YRITTÄÄ vähän vähemmän läpinäkyvämmin....
Voi sen uuden vuoden viettää noinkin.... - ei liksaa
p..ka paikka duunis olla, Matti masa huohottaa niskaaa... eikä maksa palkkoi
- Huijari firma
Matti Kärkkäisen uusin huijaus, verot se jättää aina muiden maksettavaksi ja liksoja ei maksa koskaan... syyttelee vaan muita.... täysin vastuuton tyyppi
- 2015....
Poliisille vinkkiä kunnianloukkauksesta...
- 23232323
nim 2015 ei lainkaan haittaa vinkkiä tosiaan poliisille totuuden saa kertoa aina ja kaikkialla.
Poliisi on hyvä instassi tällaisia ratkomaan tosiaan. Alalla on valtavasti ongelmia ei pelkästään tämän yrityksen kanssa
- Siideri kossulla
Mitä tämä Riafi myy?
- kolmen konkan matti
Onko matti taas dokaamassa? ihan juoppo ja seko äijä, koska maksaa liksat?
- jäipystyyn
Omistajalla useampi konkurssi takana josta jäänyt palkat maksamatta! Varoitus kaikille!
- MI1
Olen ollut kyseisellä 12 vuotta töissä ja aina olen palkkani saanut:)
- nbnbnbn
MI1 kirjoitti:
Olen ollut kyseisellä 12 vuotta töissä ja aina olen palkkani saanut:)
taitaa olla itse omistaja!!
- zgjkklkjh
MI1 kirjoitti:
Olen ollut kyseisellä 12 vuotta töissä ja aina olen palkkani saanut:)
Niin omistaja kun ķertoo.
- MISSÄSEPALKKAVIIPYY
Tänne se palkka !!!!!!!!!!!!!!!!! TILILLÄ PITÄISI OLLA!!
- huhhuh1
Lopettakaa hyvät ihmiset toi paskan jauhaminen ja toisten ihmisten panettelu!!!!!!!
HAKKIKAA ELÄMÄ. JOS TEILLÄ on siihen vielä mahdollisuus.
Mitä siellä valitat jos olet jotakin vailla miksi täällä valitat ota yhteyttä suoraan henkilöön joka jätti palkkasi olevinaan maksamatta?????
Vai mikä on ongelma ,missä vika,onko kossu loppu. SÄÄLITTÄVÄÄ - dbbkfg
huhhuh1 kirjoitti:
Lopettakaa hyvät ihmiset toi paskan jauhaminen ja toisten ihmisten panettelu!!!!!!!
HAKKIKAA ELÄMÄ. JOS TEILLÄ on siihen vielä mahdollisuus.
Mitä siellä valitat jos olet jotakin vailla miksi täällä valitat ota yhteyttä suoraan henkilöön joka jätti palkkasi olevinaan maksamatta?????
Vai mikä on ongelma ,missä vika,onko kossu loppu. SÄÄLITTÄVÄÄNiin huhuh taitaa olla itse omistaja asialla kolkuttaako omatunto vai onko sitä ollenkaan?
- hämäräätoimintaa
Olin töissä en suosittele tarkistakaa omistajan taustat niin selviää kaikki
- KM1
Tarkistin piruttain ja omistajalla
puhtaat luottotiedot?
- Mattiex
on, on... ja Matti Kärkkäinen valehtelee ja jättää palkat maksamatta
Minulla on tuttu joka alalla toimii yrittäjänä, hän kertoi että alalla on porukkaa jotka perustaa firmoja liukuhihnalta uudella nimellä, aloittavat ja lopettavat toiminnan suht nopeaan. Palkkoja ja veroja jää maksamatta. Sitten vain siirrytään uuden firman perustamiseen uudella nimellä jne.
Jos hakee näihin puhelinmyyntihommiin niin kannattaa olla aina varovainen , ottaa firman taustoista selvää. Moni menee hypetykseen mukaan kun luvataan isoja palkkoja - sehän on helppo luvata, ne maagiset huippumyyjät tienaa aina 3500-5000e/kk. Lupaus pohja / takuupalkasta ei kerro mitään ellei asiaa ole paperilla. Ja sekään paperilla oleva aina riitä kun palkat voidaan vain jättää maksamatta.- Hamizz93
Tuleeko palkat vai tökkiikö vieläkin?
- jokuvierahat
Tökkii nyt pahasti, Matti juoksee koko aja karkuu ja selittelee kaikkii mukamas kiirei ja lupailee maksaa, kuuneltu pari viikkoa jo selityksiä.
Useilla myyjillä on saamisia Matilta kump. - Zimpi
jokuvierahat kirjoitti:
Tökkii nyt pahasti, Matti juoksee koko aja karkuu ja selittelee kaikkii mukamas kiirei ja lupailee maksaa, kuuneltu pari viikkoa jo selityksiä.
Useilla myyjillä on saamisia Matilta kump.Moikka
Olen ollut Matilla töissä koko Riafin ajan ja aina olen palkkani saanuta ja yleensä pari päivää ennen virallista palkkapäivää.
- arja45
missä toimisto?????????
- mitämyyyyyyy
Mitä myyvät tällä hetkellä? eikai huonomaineisia tuotteita?
- samako
?? oliko sama?
- onkosamameininki
Miten täällä nykyään menee???
- Nuoripoeka123456
Ittellä olis tarkotus maanantaina aloittaa kesätyöt riafilla. Palkaksi luvattu 8e/tunti provikka. Olen siis 15v. Kävin tällä viikolla tapaamassa Kalasataman toimipisteellä sen toimipisteen esimiestä joka otti töihin totesi että maanantaina koulutus ja tiistaina tai keskiviikkona tehdänn työsopimus.
- Justiinsajuu
Mikä nikolex oy on?
- Ninininiii
Maksetaanko tänäpäivänä palkat?
- petosonse
arvaas!!
- petettyolo
täällä ihan sama kokemus sain vain murto osan palkasta mitä luvattiin
- Kesätyöläinen
Tein myös kuukauden töitä. Tähän mennessä kaikki sujunut aivan sovitusti ja lainmukaan. Työn alottaessa annettu työhönottovahvistus työsopimus ja työn loppuessa sain työtodistuksen. Palkkapäivä on 21 päivä joten ens kuussa nähdään tuleeko palkka sovitusti. Noin 700e pitäisi tulla palkkapäivänä. Matin kanssa muutaman kerran nähnyt toimistolla ja ihan rehdiltä kaverilta vaikuttanut, tähän mennessä ei ole ollut valittamista työstä.
- gjlm
Joopa joo rehti edessä mikä takana?
- joulutuleeheti
höpö höpö
- wqeqweqwewqewq
Hyvä yritys Matti, maksahan palkka ny ensin kun kehuskelet täällä yritystäsi!
- jkjlkjljlkjlkb
mitä myyvät?
- Mievaapi
Koulurauhaa nimistä lehteä KLR Kustannuksen puolesta
- Nikolex
liksat aina maksamatta, murusia tilittää myyjille... Masa on
sama Matti Kärkkäinen joka touhus Nikolex oy.llä
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2011/04/11/halpaa-puhelinmyyntia - karkuun
Taas jätti maksamatta, juoksee karkuun koko ajan eikä vastaa puhelimeen
- verotta
Selvisi nyt tämänkin yhtiön tarina, Nikolex konkurssiin maksamattomista veroista ja uudella yhtiöllä markkinoille
- tassutitassu
on kyllä räikeesti erilainen näkemys. Olin Tammikuusta Helmikuuhun, myin 4 päivässä about ja palkkaa tippu rehdit 79,20€ koko kuukaudelta. Antti Ruuskonen eikä Kärkkäinen enää vastannut puhelimeen, eikä avannut ovea minulle.
- kaateissa
onks tää jo vangittu palkatki on taas myöhäs
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14000378/riafi-oy-omistajalla-vankeutta - Vaijeii
Onko järkee vai eiiii
- saamattaa
mikä tilanne nyt oon
saako enää porukka palkkoi- vituttaaaaa
ite sain reilusti alle sen mitä piti saada, viimekuussa sama... kerroin siitä hänelle ja hän lupasi maksaa puuttuvan määrän ensi kerralla. no eipäs maksanut. juoksee muutenkin kokoajan tämmösiä palkkaasioita karkuun....
- K1235
Moi. Olen ollut pari vuotta riafilla töissä, ja olen ollut tyytyväinen. Joustavat työajat ja sopimuksenmukainen tuntipalkka tilillä palkkapäivänä. Tuotteet ovat olleet laadukkaita, enkä ole kertaakaan kokenut "kusettavani" asiakasta.
- plaaapliiii
Onko firma enää pystys?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136955Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1054680L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa483932TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133324Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6721987Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2221348- 661328
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962