Vi hade risgrynsgröt igår och det blev kvar en del.Litet mjöl,ägg och mjölk blandade jag med gröten till lämplig smet.Det blev riktigt gott.Uppmicrad risgynsgröt är inte så väldigt god och bort ids man ju inte kasta god mat.
Risgrynsgrötsplättar.
hallonsylt
4
150
Vastaukset
- grötälskare
Iprincip kan man använda rester av vilen gröt som helst.
- :-)
Längesen man åt "Päregröd" :)
- på öarna
Jag antar att du menar potatisgröt,det var en läckerhet i SIBBÖ.
- går fort
på öarna kirjoitti:
Jag antar att du menar potatisgröt,det var en läckerhet i SIBBÖ.
Det har skrivits mycket de senaste dagarna om hur hälsosamt det är med gröt om morgonen tex.havregrynsgröt.Min mage mår åtminstone bra,jag äter gröten med antingen en liten smörklick eller lingonsylt. Jag lagar gröten i micron,litet lat om morgonen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark874683Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv2034608"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1063066Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m223057Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p962980Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1382268Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.332167- 892143
- 202112
Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi371909