Nainen jolle

elämä on ollut rankkaa on sydämeltään viisas ja muutenkin. Haluan painaa pääni semmosen syliin ja olla ikuisesti kanssaan,ja olla hyvä hänelle.
21489
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Voi

Äänestä

Säälistäkö?

Äänestä
  • Ei vaan hän haluaa sen hyvyyden sellaiselta sitten.

    Äänestä

  • Sääliä kun hän on voittanut vaikeudet.

    Äänestä

  • Yhdessä siitä eteenpäin.

    Äänestä

  • Jyystämisen iloa.

    Äänestä

Miten se rankka elämä oikein näkyy?

Äänestä

No miksi et ole, jo nyt?

Äänestä
  • Olen ujo ja tykkään olla olemattomissa,siksi en ole.

    Äänestä

  • sanonpahanvaan kirjoitti:

    Olen ujo ja tykkään olla olemattomissa,siksi en ole.

    Mitä jos kuitenkin olisit nyt ja laittaisit tuon kauniin viestin suoraan hänelle

    Äänestä

sille naiselle, niin osuu oikealle ihmiselle.

Niinkun huomaat tuossa nuo ylempänä olevat änkesi heti sitä perinteistä ymmärtämättömyyttään nakkelemaan.
Miksi? En ymmärrä.

Äänestä

Nämä sanat haluaisin kuulla hänen huuliltaan. Näin hänet tänään. Ei kukaan toinen mies tee minuun sellaista vaikutusta kuin hän.

Äänestä

ihana!!! oispa tommoinen mies

Äänestä

Äitylin huomaa poika tarvii ei muuta.

Äänestä
  • kateus.

    Äänestä

Hyvää Uutta Vuotta ja toteutuvia toiveita sinulle.
Jäin jumiin tähän viestiin, tiedä miksi, mut sun kanssasi olisi varmaan helppo painaa
päänsä syliin.
Molempien.

Äänestä

Sydän kasvaa sykkimisestä ja turhuuden karsii koetut tunteet. Näin ymmärrän ehkä ajatuksesi :)

Äänestä

Kaunista. Sano tuo hänelle itse, suoraan.

Äänestä

mutta raskaita taakkoja olen kantanut, surua ja murhetta, laidasta laitaan, ja nyt yrittänyt jo vuosia saada itseni kasattua, siihen kuosiin mitä olin silloin, ennenkuin kaikki koettelemukset alkoivat.
Olin rikki, todella kuin pöydältä pudotettu hienoin pikari hajoaa, mitä ei kukaan voi enää ehjäksi saada. Nyt elämä ollut jo muutaman vuoden minun hallinnassani, oikealla tiellä ja sillä tiellä pysyn.

Hyvää ja antoisaa vuotta 2015, ja ota se yhteys Häneen ketä kaipaat, niin elämäsi on sen jälkeen sitä mitä kaipaat.

Äänestä

Jarmo?

Äänestä

Sä et oo varmasti niitä lisännyt kun noin kauniin viestin kirjoitit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanonpahanvaan kirjoitti:

elämä on ollut rankkaa on sydämeltään viisas ja muutenkin. Haluan painaa pääni semmosen syliin ja olla ikuisesti kanssaan,ja olla hyvä hänelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu