Ongelmana on radiokanavan säätäminen. Esim. mankka löytää kanavan 107.70 ja painan kerran nuolta, niin se hyppää suoraan 107.90 eli se askeltaa aina 200Hz kerrallaan. Miten sen voi säätää, että tulis 50Hz kerrallaan?
Pioneer DEH-9600 MP
Pärnäsen korjaamo
6824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ainakin 7300 mallissa painettiin funktio näppäin pohjaan kun mankassa ei ollut virtoja päällä tuli sellainen valikko missä värin,taajuuden...ym säädöt oli
Sama lukee ohjekirjassa, mutta ne valikot puuttuu kokonaan sieltä! Paskan möivät!
Soittimesta virrat pois päältä, sitten pidetään funktion-nappulaa pohjassa kunnes valikko avautuu. Valikosta etsitään function nappia painellen FM-STEP asetus, joka siis säädetään 50 hz:iin.
Oon kokeillu, mutta se koko valikko puuttuu. Mankka on saksasta ostettu! Se kait vaatii ohjelmapäivityksen!
Ettet vaan olisi ostanut Jenkkimallia? Worldtronix lähetti mullekin Jenkkimallin, josta puuttui mm. RDS ja ISO liitin mukaan lukien noi taajuudet.
MiXAL
Semmonen se taitaa sitten olla. Aika paska tuuri kävi!!