Seksuaalinen hyväksikäyttö / Voodoo / Jehovien kuulustelut

lark

Tämä Johanneksenpoika.fi -sivustolta nappaamani keväällä tallennettu tarina vetää kyllä vertoja kaikessa karmeudessaan. Jehovantodistajatyttöjä käytetty hyväksi useita, etenkin neitsyitä (koska hyväksikäyttäjän mielestä näin väittyy AIDSilta), raiskaaja uhkaillut uskovaisia tyttöjä VOODOOLLA, vaimo ollut samassa kelkassa mukana. Irvokas on myös kuvaus Jehovantodistajien vanhemmiston kuulustelusta, jossa kysytty yksityiskohtaisesti yleisön edessä, millaista seksiä hyväksikäytetty tyttö harrastanut. Kyseessä on tuon allaolevan sivun viimeinen tarina.

============================

http://johanneksenpoika.fi/oikeuskomitea/kokemuksia_2.html

1

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jossain joo mättää

      Jehovantodistajilla on kahdentodistajan laki. Eli, jos hyväksikäytetty tyttö kertoo, että joku ukko on häntä paneskellut, kysytään asiaa suoraan tältä ukolta, jehovan todistaja vanhimpien alkaessa hoitaa juttua. Jos äijä kieltää jutun, on ainoa, millä hyväksikäytetty tyttö pystyy enää asiaa viemään eteenpäin kaksi silminnäkijä todistajaa tapahtuneelle, jos ei älyä mennä suoraan poliisille.

      Lisäksi tytölle annetaan ymmärtää, että koko juttu kannattaisi jättää j-todistajien sisäiseen selvitykseen, viranomaisten puheille ei siis kannusteta menemään, vaikka ei nyt suoranaisesti kielletäkkään. Eli jos tyttö on voimakkaasti liikkeessä mukana ei ole vaikea arvata mitä tästä pahimmillaan voi seurata.

      Eli äijä esim. kieltää hyväksikäytön, tytöllä ei ole kahta todistajaa ja juttu on siten loppuunkäsitelty. Aika lottovoitto olisi, että kaksi todistajaa löytyisi hyväksikäytölle, eipä niille yleensä silminnäkijöitä ole. Aika pahasti siis mättää jehovantodistajilla koko juttu.

      Veljesseura (jehovantodistajista eronneiden seura) ja Johanneksen pojan (jehovantodistajista eronnut henkilö) nettisivuilla kosolti tarinaa, mitä tämä tässä asiassa kirjaimellisesti noudatettava kahden todistajan laki saa karmeimmillaan aikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8801
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4383
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3934
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3626
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3580
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2385
    Aihe