Olen ollut Volkswagen mies mutta nyt ostin Citroen c3 picasson 1.6hdi ja voipi olla että seuraava autonikin on Citroen.... Onkohan muilla samoja kokemuksia???
citroen c3 picasso
6
1278
Vastaukset
- ----
milainen ahdin siinä on?
- Boost overdrive max
Garrettin muutuvageometrinen ahdin, jonka avulla normaaliajossa tuotetaan 240Nm vääntö, mutta kaasupolkimen painuessa nostetaan 270Nm. Lähtee kuin hauki raketin piipusta!
- ahdinpalstanNolot
Vaikka väärälle palstalle kirjoitatkin, niin tuskin toista Citikkaa koskaan hankin kunhan huomaat kuinka onneton Citikka on viimeistelyltään ja paikat alkavat kitisemään ja kaikkia pikkuharmeja pukkaa jatkuvasti.
- hdi-man
Itsellä samoja myönteisiä kokemuksia PSA dieseleistä. Ovat tehneet uudet bensakoneetkin ja ne kiinnostavat kovastikin.
- harkitseva
Kenelläkään kokemusta automaatti dieselistä?
- hyvät_kokemukset
Minulla on C5 Hdi163 automaatti. Mittarissa on nyt vähän reilu 100.000km, ja hyvin kulkee. Todella miellyttävä auto ajella. Konehan on sama yhteistyömoottori, kuin Fordilla ja Volvolla, joten tuskin mitään ongelmia on jatkossakaan. Vaihteisto Aisinin 6-vaihteinen, joka löytyy noin 50:stä muutakin autosta.
Tätä ennen minulla oli yksi bensa C5 ja Xantia. Hyvät muistot noistakin jäi. Näitä ennen taas oli japseja ja sakuja, joista muistot eivät ole niin ruusuisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310308Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-739867Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056859Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2145302- 1735009
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1634182- 822691
- 1702651
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662491- 592321