Must on tuntunut jonkun aikaa et eräs nainen on kiinnostunut musta (olen nainen..) En ole varma, mutta aistin sen jotenkin.. sitä on vaikee selittää. Ensin tää ajatus tuntui must tosi kiusalliselta (koska olen ollut aina hetero) mut nyt kun aikaa on mennyt (ja lisäksi vielä epäilyni on vahvistunut) mullakin on herännyt tunteita.. Voiko näissä asioissa erehtyä? Miten saisi kohteliaasti selville mitä hän ajattelee niin että en kuitenkaan mokaisi(jos kuitenkin olen tulkinnut katseet ja eleet ja hermoilut mun seurassani väärin?) Miten jonkun tunnistaa biksi? Olen kokematon (ja olen hämmästynyt tunteistani) ja kynnys kirjoittaa tänne oli korkea. Help me, sisters!!!!!
Naisen katse
Lady
92487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
no ensiks sä voisit tietty jotenki katsoo tätä naista pitempää.jos se katsoo takaisin niin aika varma tapaus.ja sit voisit mennä juttelee?
millainen tää nainen on?
Mäkin mietin just noita samoja asioita! Mistä voi tunnistaa ihmisen biksi jos ei edes tunne henkilöä? Minustakin on tosi outoa, kun luulin olevani hetero, mutta en ehkä olekkaan..
Sitä et saa muuta kuin kysymällä.Olen BI ja nainen.Kirjoitan kokemuksesta.Pongasin työpaikalta naisen,enkä tiennyt onko BI tai?Vaihdoimme katseita,tein tikusta asiaa ja melkein tyrkytin itseäni.Pyysin ulos ja vaihdoimme puhelin numeroitakin.Kaikista eleistä,katseista ja kosketuksista päätellen naisella on tunteita mua kohtaan.Asia on kuitenkin edelleen niin,ettei tie mikä hän on.Minulle ihminen,joka on ystäväni.
ekaks sitä voi tietty ystävystyä kyseisen henkilön kanssa (jos se vaan onnnistuu) ja ihan vaan ohimennen kun keskustellaan syvällisiä kysästä häneltä mitä mieltä hän on bi-seksuaaleista, ja voihan siinä sivussa sanoakin että "mäkin olen miettinyt että ruvetako bi:ksi vai lesboksi, ihan oikeasti" ja huonossa tilateessa vaikka nauraa perään =D
että nainen voi olla bi vain, jos pystyy nuolemaan pinppiä ja nauttimaan siitä.
Sinä et tiedä mistään mitään. Tunne on tärkempää kuin seksi.
että mies on hetero vain, jos tykkää nuolla naisen... Kuulostaako viisaalta?
Tunnustele.Katso takaisin pitkään silmiin.Yms. Flirttaile niin että hän miettii flirttailetko, jos hän huomaa että et ehkä torjuisi häntä, ehkä hän tulee askeleen lähemmäs sinua. Yleensä tällaisissa asioissa intuitio ei petä. Ei mullakaan ole pettänyt yli 10 naisen kohdalla...Luota itseesi!
Itsellä on sama ongelma. Rakastuin ystävääni, tiesin hänen seurustelevan pojan kanssa. Peitin tunteeni häneltä. Hän on ainoa ihminen joka on saanut minut tuntemaan samaan aikaa rohkealta, mutta silti heikolta.
Jonkin aikaa sitten hän alkoi näyttämään minua kohtaan tunteita. Mutta ongelma on se että pelkään että minun tunteeni näkyvät (liian pitkät katseet, hermoilu hänen seurassaan), entä jos hän ei tunne samoin minua kohtaan?
En ole varma hänen eleistää minua kohtaan (hennot kosketukset, pitkät katsee, salaperäiset katseet), yritän aina kun mahdollisuutta antaa vinkejä takaisin, mutta onko kaikki turhaan? En tiedä. Jos vaan tietäisin.
Hän on nimittäin ainoa joka saa minun maailmani pyörimään.