Olen lähdössä Thaimaahan. Suomen talvessa minulla on kengät ja takit joita en Thaimaassa tarvitse. Onko Helsinki Vantaalla vaatteiden säilytys paikkaa.
Vastaukset 12
- Kevennä kaappiasi
Kallista lystiä 2 viikon ajalta. Kannattaa ottaa ylle takki, jonka voi survaista roskikseen. Palatessa kaikki kamppeet ylle niin johan tarkenee.
- Kallista?
Kevennä kaappiasi kirjoitti:
Kallista lystiä 2 viikon ajalta. Kannattaa ottaa ylle takki, jonka voi survaista roskikseen. Palatessa kaikki kamppeet ylle niin johan tarkenee.
Kallista? Minusta halpa.
- huivi lämmittää
Aika kova hinta säilytykselle. Ota huppari tai iso huivi ympärillesi. Menee koneessa peittona ja mahtuu pieneen tilaan.
- Kova hinta?
Kova hinta? Minusta pehmeä hinta.
- Hintakin olisi tiede
Saako Helsinki-Vantaalla olla alasti?
- Kysyn vaan
Kengät ja takki sullotaan matkalaukkuun ja otetaan mukaan Thaimaaseen. Mikä tuossa nyt on ongelma?
- Pitäähän sitä näytel
Paksu minkki- tai supiturkki ei mahdu laukkuun kun siihen on jo kotona tyhjennetty vaatekaapit.
- Thaimaaseen
Thaimaaseen...juuri niin.
- en ymmärrä
Oletko menossa kentälle kävelen kun pitää toppavaatteissa mennä.
- järki hoi
Kannattaa huomioida, että matkustajia tulee koko Suomen alueelta, joten moni tulee omalla autolla!!
Autoparkista on matkaa bussille ja bussia voi joutua odottamaan myös takaisintullessa. Sisäparkkejakin on, mutta on niin kalliita, että kaikki ei sinne halua jättää autoaan. Esim. 10min kovalla pakkasella voi tuntua kylmältä kesähepeneissä.
- Maalta tulemme
Tulen Kuopiosta junalla ja bussilla. Siksi talvivaatteet koko perheellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791436
- 851293
- 1041038
- 48859
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40753Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83636Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7626Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30566Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.89543Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532