Niin on kuin Neuvostoliitossa jonot asiakaspalveluun, melkein ulko-ovelle asti. Hanurista, asiakasta kyykytetään.
Osuuspankin per.sejonot
asiakaspalveua???
11163
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ne on varmaan Nordean asiakkaita, jotka sai tänään tietoa että käyttäkää vakavaraista pankkia.
Tai sitten "asiakkaidensa omistaman" (jumlauta mikä vitsi) pankin järjestelmät ei vieläkään toimi.
Nalle Wahlrooshan sanoi "asiakkaiden" tuovan vain kuraa pankin lattialle joten mitäs menette kuraamaan pankin lattian.
Älkää valittako. Kokeilkaapa saada vaikka DAnske-pankista asiakaspalvelua tiskiltä. Ai niin. Eihän se ole kuin hetken auki keskellä päivää.
Voisi laittaa tiskille enemmänkin kuin kaksi palvelijaa. Jopa Lidlissä kuulutetaan heti lisätyövoimaa kassalle kun alkaa muodostua jonoja.
Pankki ei halua että mummot tuleevat jonoon vaan tarkoitus on että repiivät rahansa automaatista ja jättävät laskunsa maksupalveluun. Kukaan ei käske tulemaan jonottamaan,ihan oma valinta. Kassapalvelut on karsittu joka pankissa minimiin juuri siksi,etteivät ihmiset jaksaisi siellä jonottaa vaan siirtyisivät sähköisiin palveluihin. Äänestäkää jaloillanne.
Köyhä on Osuuspankki, kun ei ole varaa palkata työvoimaa asiakkaita palvelemaan.
teidänlaistenne persaukisten palvelusta hyötyy? Ei mitään. Rahaa teillä ei ole ettekä velkaa saa joten pelkkää harmia teistä pankille vain on.
Teikä niin köyhä että persekii kahesta puolikkaasta.naurettavia tyhjätaskujen juttuja.velkaa saa ja jos maksamatta jätän muut asiakkaat maksaa.omaisuus hävinny vuosien varrella.
No, ei yhtikäs mitään. Pankki tienaa lainanannolla ja sijoituspalveluilla. Niihin se panostaa.
Siirtäkää euronne s-pankkiin,siellä ei tarvitse jonottaa monot vinossa tuntitolkulla. Kauppareissulla hoituu rahan nosto.