Kysympä nyt tätä kautta, kun DNA:n asiakaspalvelu ei ota puheluja edes jonoon. Olen yrittänyt tässä jo 2 viikon aikana eri päivinä soittaa.
Eli: DNA:n liittymä toimii todella huonosti Länsi-Espoossa, esim Saunalahdessa ja Vanttilassa. Puhelut pätkii ja mobiilidata pätkii jatkuvasti. Puhelimen kuuluvuus vaihtelee yhdestä palkista 5 palkkiin, mutta se vaihtelee koko ajan 10s välein hyppien. Mobiilidatan käyttö puhelimella on lähes mahdotonta.
Sama ongelma toisen käyttäjän DNA-liittymässä myös. Pitää lähteä Kivenlahteen asti käyttämään VOIP-puheluja, ei voi puhua kotona.
Samaa olen kuullut mm. Elisan kuuluvuudesta Laurinlahdessa. Ilmeisesti Länis-Espoossa tässä meren lähellä tulisi käyttää vain Soneraa tai Tele-Finlandia?
Rasittavaa kun joutuu keskellä yötä lähteä pois kotoa puhumaan työpuheluja ulos ja jopa ajamaan paremmalla alueelle.
Mobiilidata ja puhelut pätkii Saunalahdessa, Vanttilassa ja Läns
4
172
Vastaukset
- jokip
kokeile dnan vikapalvelua 0800 300500 ilmaisnro
- minä4567
Sinne olen just nytkin jonossa, jo 30min.
- koopeekoo
minä4567 kirjoitti:
Sinne olen just nytkin jonossa, jo 30min.
Tuota vikapalvelua olen kokeillut useammassakin yhtiössä ja se olisikin hieno homma, jos kaikki muutkin ilmoittaisivat ongelmista. Silloin ottasivat ongelmat tosissaan.
Mutta kyllähän nuo datayhteyksien toiminta tökkii monessa suuressakin kaupungissa pahasti. Oulussa on paikoin esim. soneran käyttö varsin ikävää, kun verkon kapasiteetti on liian pientä ja käyttäjiä paljon. Mutta kotonani dna onneksi toimii hyvin.
Mutta kun oikeasti tarvii noita yhteyksiä ja varsinkin jos joutuu liikkumaan ympäri suomea, niin liittymiä on syytä olla useammilta eri operaattorilta.
Ärsyttävää kyllä, mutta minkäs teet. Mutta onneksi moni operaattori tämän tietää ja purkavat jopa määrä-aikaisia sopimiksia, jos eivät kerran toimi. Ja siinä asiassa auttaa kyllä tuo, että on vikapalvelunkin kanssa yrittänyt ongelmaa selvittää.
- Kuuluvuus_heikkenee
Joo, kuuluvuus katoaa aaltomaisesti. Välillä kuuluu loistavasti ja välillä katoaa.
Minä kuulin hänet, mutta hän ei kuullut minua.
Puhelin ja netti alkavat olla molemmat yhtä epävakaita. Ihan sama vaikka olisi laajakaistat ja kiinteät. Samalaista heilahtelua. Kaikilla operaattoreilla sama homma.
Sijainti on Keravan ja Järvenpään välissä. Vielä noin vuosi sitten, yhteydet oli vakaantumassa, nyt nää on taas menossa huonompaan suuntaan. Mikä tällä alueella mättää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2116188Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1775758Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai154704BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2504287- 2373638
Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1373430Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j673411Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1283249HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212966Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan22429