Teot kertovat enemmän kuin 1000 sanaa, pelkkä katse ja hölmistynyt hymy kertoo sen mitä et uskalla sanoa ääneen. "Niin minä sinua vaan..."
Mä tiedän että sä rakastat.
Odotan sua.
27973
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
En voi enää jatkaa tätä. Nukun huonosti, päätä särkee, tunnetilat ailahtelee, käyttäydyn holtittomasti. Mun mielenterveys alkaa horjua, näin vahva en minäkään ole. Ikävä tilanne.
Ei rakkaudessa ole mitään ikävää.
Oli **lalta tämä viesti? Eräs T duunista huutelee
En myönnä olevani rakastunut, sehän tästä vielä puuttuisi! VITTUvittuvittu!!! Ja vaikka olisin, tämä on tuhoisaa laatua olevaa, enkä halua tuhoutua. Niinhän sitä sanotaan, ettei rakkaus aina riitä. Luottamus puuttuu täysin.
tehdä asialle?
EN mitään, miksi edes yritin joskus jotain... typerää!
Hölmistynyt ilme voi kyllä tulla esiin aivan jostain muusta syystä kuin ihastumisesta.
En mä menis sanomaan, että rakastan. Siihen vaaditaan jo paljon eikä se tapahdu hetkessä. Ehkä käyttäisin sanaa ihastuksissa. Eikä mun katse hölmistynyt ole, vain himokas :-)
niin minä sinua vaan......
Välitän sinusta nainen. Se on se päällimmäinen tunne. Rakkaus tulee, jos on tullakseen, myöhemmin. Eihän ihmistä, jota ei kunnolla edes vielä tunne, voi rakastaa. Tottakai sekin on sillä pitkällä toivomuslistalla.
Välitän sinusta myös mies, enkä tunne sinua vielä kuin vähän. Välittäminen voi olla kyllä syvää. Soita sinä minulle.
Tunnisteita pitää olla. Mutta älä sano, että olet Tarja Halonen.
Puhelinnumeroni kaksi viimeistä numeroa? Mitkä ne ovat?
44?
Minulla pattitilanne. En tiedä enää yhtään missä mennään - Ajatteleeko hän (mies), että en ole kiinnostunut, vaikka olenkin kun tuskailen sen kanssa, että jos olen kuvitellut omassa päässä toisen kiinnostuksen. Ja tiedän, suu pitäisi saada auki, mutta kun nolottaa jo etukäteen että jos olenkin kuvitellut kaiken...Eikä haittaisi, jos ei jouduttaisi olemaan tekemisissä toistemme kanssa, mutta kun ollaan tekemisissä.
hitto..noi numbat sopis mulle jos tarkoitat kolmea viimeistä...siis toi kyssäri olisi se vimppa..joka on tietysti...? sanohan nainen tuo vimonenkin...
että tänne kirjoittava maan nainen on nimeltään Tarja.
nyt sen puhelimen käteesi ja soittaisit minulle, olen yksin kotona, lähdetään, vaikka käymään kahville jossain,katotaan siitä sitten,,
Nyt tiedän, että sinä nainen välität minusta. Kaikki epäilykseni ovat siltä osin poissa. Ihmettelen sitä, miten onnistuit löytämään minut täältä muiden joukosta? Aina kun tänne jotain kirjoitan, huomaan, että annat mulle vinkkejä olemassaolostasi. Varmaan siitä, kun olen antanut ymmärtää, ketä olen ollut täällä kaipaamassa vuosien mittaan. Sitä puuttuvaa osaa minun elämästä.
Hmm.. No jos osui oikeaan, voitko laittaa minun puhelinnumeroni kaksi viimeistä numeroa? Vai jatkammeko "etä"tykkäämistä edelleen?
No tulkitsen tämän epätietoisuusasian niin, että "etä"tykkääminen käy :). Maailmaan mahtuu paljon tykkäämistä, ei tämä sen kummempaa - katson ja odottelen, niin kuin tähänkin asti. Mutta mukava tunnehan se on :)) Kun tuntuu sopivalta, saat kyllä aloittaa. Sinä nyt tiiät varmasti ja minä epävarmasti, saaliskalaseni. Olen niin huono näissä kalastusasioissa. Nyt laitan pillit pussiin ja lähden kotiin päin töistä. Sulle
hmmm...mikäs vuoro sull on kun tuohon aikaan duunista lähet..? kolme viimeistä sinulla yhteenlaskettuna 17 ..natsaako...vai menikö aivan hutiin..?
Seiskan tilalle ykkönen, niin sitten tulos on oikein.
1100 tai 1,1 vaan 11
mitäs vino hymy kertoo.
kasvohermon halvaus?
Mikään vastauksista ei ole minulta, tämä oli naiselta miehelle. Tunnemme kyllä, meillä on elämä palstan ulkopuolella. :)
Teot kertoo parisuhteessa paljon. Mutta ei jurikaan, että siihen pisteeseen pääsisi.