Fiat stilo 1,2/2002

tytteli5

Ventiilikopan tiivisteen vaihto.Isokin homma??Öljyä tihkunut tulppaonkaloihin.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siantuntija

      vaihda öljyt 'jäykemmiksi'

    • hmmmmm

      Ei välttämättä ole vaikea.

      Fiatin moottorista en tiedä, mutta kannattaa muistaa, että siellä todennäkösesti on sellanen teräslevy alla, joka pitää nostaa kannen mukana. Eli laittaa heti rakoon käsi ja nostaa levy mukana... muuten jokin väliholkki tms. jos sellaisia on, voi tippua moottorin sisään.

      Suosittelisin viemään korjaamolle, vaikka sen voi tehdä itsekin. Hoituu ehkä 30-60 min ja samalla voi teetättää jotain muutakin. Kalliimmaksi se tulee jos itse sössii. :-)

      Netistä katoin, että on sen verran pultteja, että kannattaa ehkä suosiolla viedä korjaamolle, jos yhtään hirvittää...

      • tytteli5

        Kiitoksia vastauksista.Taidan viedä autoni korjaamolle.Ei ole tuota korjauksiin tarvittavaa taitoa vielä paljon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      131
      10538
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5080
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2271
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2088
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1986
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1442
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1061
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      987
    Aihe