Ahdistaako

Opiskelija ampui kaksi nuorta, vauvan ja 4 vuotiaan äiti kuoli...
Netistä löytyy mm.kuvia vauvojen raiskaamisesta...
Uutisissa kuvia kuolleista lapsista Irakissa...
Ahdistaa elämä.Uskallanko lähteä ulos vai tapetaanko mut siellä? Entä lapseni, kuinka saan heidet aikuisiksi, ettei kukaan sairas käytä heitä hyväkseen, tapa heitä tai jotain muuta. Kuinka saan parisuhteeni pysymään kasassa ilman pettämistä, kun KAIKKIHAN pettää nykyisin. Miksi kaikki paha on muotia nykyisin. En kestä tätä maailmaa.
2347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikään hyvä ei myy, kuitenkin suurin osa elää ihan tavallista turvallista elämää. Media on täynnä pienen sairastuneitten ryhmän tekosia.
Pienellä maalaisjärjellä pärjää kyllä, ei ole pakko lähteä Tallinnan syrjäkujille umpihumalassa, lompakko takataskussa eikä asematunneliin lauantaina klo24. Lapsesi saat aikuiseksi terveellä opastuksella, pumpulissa, ilman vastoinkäymisiä kasvatetut ovat enemmän vaarassa. Ei todella kaikki petä, hoida parisuhdettasi hyvin, ei se sen kummempaa ole.
En usko, että paha on muodissa vaan sillä tehdään rahaa. Suurin osa ihmisistä haluaa ihan tavallista elämää. Mieti, kuinka monta tuntemaasi ihmistä on, raiskattu, tapettu, insestin uhri, kidutettu. Elämisen pelko pois ja maalaisjärki tilalle.

Äänestä
  • Totta... joku nykänen saa hirveät jutut aikaiseksi sellaisilla säälittävillä tempauksillaan. Aivan kuin ei Suomessa olisi tuhansia muitakin samassa tilanteessa olevia juoppoja ... ärsyttää kun ihmiset töissä kahvitunnilla lukevat jostain seiskasta nykäsen toilailuja .. että kuluttavat aikaansa mokomaan!!!
    Mielestäni on morsaalisestri hiukan edesvastuutonta edes kirjoittaa noin.

    Jotkut saavat käsityksen että tuommoiselle kuuluukin nauraa ja että se on coolia.

    Minä en enää edes lue lööppejä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kirjoitti:

Opiskelija ampui kaksi nuorta, vauvan ja 4 vuotiaan äiti kuoli...
Netistä löytyy mm.kuvia vauvojen raiskaamisesta...
Uutisissa kuvia kuolleista lapsista Irakissa...
Ahdistaa elämä.Uskallanko lähteä ulos vai tapetaanko mut siellä? Entä lapseni, kuinka saan heidet aikuisiksi, ettei kukaan sairas käytä heitä hyväkseen, tapa heitä tai jotain muuta. Kuinka saan parisuhteeni pysymään kasassa ilman pettämistä, kun KAIKKIHAN pettää nykyisin. Miksi kaikki paha on muotia nykyisin. En kestä tätä maailmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu