Tässä talven tullessa yhä enenevässä määrin automaattihuikka toimii, mutta millä tavalla. Korjaamosedän mukaan ei voi tehdä mitään, kun se on tietokone, mikä määrää toiminnan. Starttaat, annat käydä pari minuuttia ja lähdet liikkeelle, vaihtaessasi, kaasu "hirttää/jää päälle" hetkeksi. ( huikka päällä n.1100 rpm, kiihdytät n. 2500 rpm.) Vanhoissa vaijerivetoisissa kaasutinversiosissa autoissa tuollainen oli yleisempää, mutta . . .
Tyyppivika vai asentajan laiskuus?
Miujan yaris
2
1575
Vastaukset
viritä siihen käsiryyppy.
- Toyisti
on tehty tarkoituksella, ja se pienentää päästöjä. Ennenvanhaan kaasari peleissä/ruiskuissa oli semmoinen vaimennin joka hidasti läpän sulkeutumista koska nopea kaasuläpäsulku nostaa jotain päästöjä. Nykyään homma on toteutettu ilman tuota vaimenninta elikä tyhjäkäynninsäätö moottori/solenoidi hoitaa tuon toimminnon eikä sitä halutessakaan saada pois.
Ennen vanhaan tuo omituisuus saatiin pois säätämällä hidastin niin että se ei yletä kaasuläpän vivustoon asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678