Erityisen salaisen tietolähteen mukaan vielä tällä hetkellä hyvin oudot liikkuvat palaset loksahtavat kohdilleen erittäin järkevällä kaavalla.
Olemmehan seuranneet harmistuneena vt. kaupunginjohtaja Tikkasen toimintaa viimeisen kahden vuoden, sekasortoisen 2013-14 aikana.
Veikko on tehnyt kaiken syvällä tarkoituksella.
Hän on ollut olevinaan "mukana ja auttanut", ikämies kun on jo eikä virkauraa tarvitse jatkaa Pyhäjärven jälkeen. On vaikuttanut vastuulta, mutta kaikkea muuta.
Nyt meidän Isot pojat ( ja muuan tytsi) jäävät kertarysäyksellä kaikki kiinnipelin keskeltä ja saavat mojovan muistutuksen ns. poliittisesta erinomaisuudestaan käräjäoikeuden kautta.
Olemmehan seuranneet harmistuneena vt. kaupunginjohtaja Tikkasen toimintaa viimeisen kahden vuoden, sekasortoisen 2013-14 aikana.
Veikko on tehnyt kaiken syvällä tarkoituksella.
Hän on ollut olevinaan "mukana ja auttanut", ikämies kun on jo eikä virkauraa tarvitse jatkaa Pyhäjärven jälkeen. On vaikuttanut vastuulta, mutta kaikkea muuta.
Nyt meidän Isot pojat ( ja muuan tytsi) jäävät kertarysäyksellä kaikki kiinnipelin keskeltä ja saavat mojovan muistutuksen ns. poliittisesta erinomaisuudestaan käräjäoikeuden kautta.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Erityisen salaisen tietolähteen mukaan! Ootko vähän tyhmä? Ketkä olivatkaan Tikkasen valinnan takana?
Jos vielä hiukkasen kiihdyttää, niin piipottaa paremmin.
Nyt taitaa lagunaveljien Polikarpov lentää jo niillä lakikorkeuksilla, missä siipien alta loppuu noste. Hiukkasen vielä, niin eiköhän kohta rytise.. Muuten onnistuneekohan missään muualla Suomessa tälläinen kepulisuhmurointi verojaan maksavia kaupunkilaisia/kuntalaisia kohtaan? Todella surullista seurattavaa. Olisikohan seuraavassa valtuustonkokouksessa jo syytä vaihtaa osaavampi ja yhteistyökykyisempi hallitus seuraavaksi kahdeksi vuodeksi? Olisi varmasti 99.9% Pyhisläisten toivomus.
Tajuatko mitä 99,9% tarkoittaa? Ootko oikeasti tyhmä vai mitä tarkoitat? Nykyhallinnon takana on valtaosa kansalaisista, ei ehkä 99,9%:sti mutta lähes kaikki kuitenkin!
Eihän siitä ole kysymys, ketkä olivat Tikkasen takana, On siitä kysymys, että hän petti meidät niin Ollintuokion juhlapuheessa kuin tullessaan haastattelutilaisuuteen ja keskustellessaan kaupunkilaisten kanssa erityisesti siitä rehtiydestä asioiden hoitoon nähden, mitä häneltä odotimme ja mitä hän antoi Ollintuokion juhlapuheessa ymmärtää, sekä vieraillessaan Matti Korhosen luona Hunningolla, kun taistelimme itsenäisen kunnan puolesta. Saimme sen käsityksen ja ehkä Mattikin, että Veikko oli "legenda eläessään". Todellakin
hän on pettänyt täysin , mutta ei tietysti menetä muuta kuin valitsijoiden kunnioituksen pois luikkiessaan.
Mikähän tuossa aloituksessa on uskomatonta paljastusta? On nuo Proolaiset vähän outoja!
Niin juoni sovittiin Hunningolla vuonna 2008.
Olin mukana kärpäsenä katossa, kun hän paiskasi kättä Matin kanssa. Käytännössä he sopivat sen että Homma hoidetaan tavalla tai toisella lopulliseen tulemaan ; Jukka, Tarmo, Paavo, Kimmo ja piipottaja ym tulevat kyllä sen totisesti tuntemaan.
Minun mielestä Veikko on hoitanut hyvin työnsä.. kaikista ei voi sanoa samaa?
Voi, voi teitä piipottajat, ettekö ole jo tajunneet mikä satu-setä tuo Tikkanen on.
Sieltähän sataa liturgiaa kuin turkin hihasta. Juttua tulee kuin Markus-sedältä ja
kun loppu häämöttää niin kiire tulee piipin kautta p****lle!
Asia itsessään jää taka-alalle, se siitä Veikosta veljineen.
Kidutustahan tämä, mutta mitä sitten? Perehtykää v. 2007-08 kirjoituksiin "yieistä pohjois-pohjanmaalta" niin aloituksen kirjoittaneen palapeli saa konkreettista pohjaa. veikko tietää kuinka pulunshakki tulee vaiheeseen...
Katsokaas vaan, näin homma toimii. Kokeneet uskottelevat vielä olevansa kiinniottamattomia ja ylivoimaisia konsteillaan.
Vt kaupunginjohtaja V. Tikkanen aloittaa esipuheensa Rinnevaara asiassa v.2015 ensimmäisessä hallituksen kokouksessa; Tähän aikaan viime vuonna olimme jyrkänteen reunalla. Nyt olemme valmiita ottamaan ison hyppäyksen eteenpäin.
Ennen kuin Tikkanen aloittaa:) Jukka asentaa piipin työkuntoon.
Hälykellon kuntoon saatto hetken kestää. Apupoika Anterot vierellä sihtaa,
vihanlieskat silmissään leiskuu. Puunuija pöydällä pakkasta napsaa.
Hetken kestää vielä....!
Aah jospa Pron porukan tuosta seinustalta jouten saisi, ulkoruokintaan
ja puolukkajäkälälle. Hetken kestää uni, totuus kuin lieska revontulet räjäyttää.
Veikko unohtunut himaan Reino-tossut jalassaan, Tarmo nukkuu talviunta
pesässään, Jukan mylly piipottaa, akku tyhjyyttään tussahtaa. Ne muut unohtakaa!
Nyt Pro juhlitaan, on aikamme armas ja autuas, pois tuska ja kiusa.
TOTUUS EI PALA TULESSAKAAN.
Se olen minä vain, pikkuinen pukki-mikko!
Vt kaupunginjohtaja V. Tikkanen aloittaa esipuheensa Rinnevaara asiassa v.2015 ensimmäisessä hallituksen kokouksessa; Tähän aikaan viime vuonna olimme jyrkänteen reunalla. Nyt olemme valmiita ottamaan ison hyppäyksen eteenpäin.
..ja entistäkin lähempänä. yksi, kaksi....
NUOLE SINÄ MINÄ PYLLISTÄN vai NUOLENKO MINÄ JA SINÄ PYLLISTÄT!
Tätä ovat KAIKKI suomi24.fi kirjoittelut Pyhäjärvi osastolla!
Pyhäjärven mielikuvituksettomin keskustelujen kärkäs päivystäjä suomi24 =HoLoPoPPoo.
Veikkaan että ko. henkilö on Pyhäsalmen Keskustan p.o. johtokunnan jäsen.
On kyllä mahtavaa:Pro Pyhäjärvi on saanut kirjeen suurelta yleisöjoukolta joka kertoo, että
jaksakaa
olette oikeassa
tuemme teitä.
Kiitos Kirjeestä
vt. Veikko nTikkanen
Epäonnistunut
Tikanmäen ja Rapon perässä juoksija
Turhien pykälien
kirjoitaja vuodelta 1900 ja jotain.
Typerä vanha äijä-.
Hirvittää, missä-mennään???
Mitähän tarkoitetaan Tikanmäen ja Rapon perässä juoksijalla? Eikös Jukka Tikanmäki saanut ylivoimaisen luottamuksenosoituksen edellisissä vaaleissa? Kaupunginjohtajan täytyykin olla samoilla linjoilla kun johtavien luottamusmiesten! No, tämä perusdemokratia ei tosiaankaan tunnu olevan kaikille ihan selvää!
Mites ne aikojen saarossa suurimmat äänimäärät saaneet valtuutetut ovatkaan olleet edustettuina johtopaikoilla?
Muistelen että osaa on "potkittu päähän" ja pihalle kuten sanonta kuuluu.
Ei silloin herroilla oo välähtännä että korkeimmat paikat ääniharaville kuuluu?
Vai ootteko samaa mieltä. Ei Tikanmäki mikään sen kummempi oo kuin muutkaan valtuutetut, jotka isoilla äänimäärillä ovat tulleet valituiksi.
Tasapuolisuus asioissa ja rehellisyys lienee niitä arvoja jotka seuraavat nyt ja aina on oikein että asiat selvitetään.
Niin on, miten on äänestetty, ja tuha sitä on jälkikäteen marista. Pitäisi jokaisen
ottaa asiosta selvyys,ettei tule tehtyä virhe ratkaisuja.Kyllä täällä 24 on hyvä jauhaa potaskaa vaikka ei olisikaan asioita ollenkaan tietoinen,olen lukenut näitä juttuja ihan mielenkiinnolla ja todennut että monikin on ihan hyvällä asialla,mutta varmaa ja pitävää tietoa puuttuu.On pitkiäkin kirjoitus ketjuja ilman oikeaa tietoa.
suattaapi ollakki välähtännä. can you.
NUOLE SINÄ MINÄ PYLLISTÄN vai NUOLENKO MINÄ JA SINÄ PYLLISTÄT!
Tätä ovat KAIKKI suomi24.fi kirjoittelut Pyhäjärvi osastolla!
lyhykäisyydessä tämä meidän hallinnon toiminta.
Tuosta aloituksesta kun löytäis paljastuksen niin vois alkaa arvioimaan onko se uskomaton!