Jälleen Poliisi otsikoissa!Että viinan himossa kehtaa murtautua toisen kotiin!!!Eikö partio kaverit huomaa tälläisen juopon konstun luisumista alamäkeen!!Ja pitäisi olla esimerkkinä!Nämä poliisien otsikoihin päätyneet jutut lienevät vain murto osa sekoiluista!!Hävettävää toimintaa!
Poliisi otsikoissa!
Partiolaiset
51114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihminen se poliisikin vain on.
Just joo ! Olet just niin tampio kuin kommenttisi !!!!Onhan tuo paska juttu ja duunit varmaan lähtee alta pois, mutta kyllä poliisit edelleen ovat rehellistä porukkaa. Jokaiseen ammatikuntaan mahtuu mustia lampaita.
Joo voi olla et duuni lähtee mut sit ei tartte enää porata täällä miten joutuu pienellä palkalla hengensä kaupalla "kuskaamaan paskaa" ja muuta semmosta.Elikkä hyvin kävi.
Ei ennen vanhaan näin sekopäisiä poliiseja ollut!Tässä sen huomaa sisäinen valvonta ja kontrolli puuttuu!Humala tila ei ole mikään puolustus ja kyllä tuollainen konstu on jo selvinpäin luonnevikainen!Eikö työ kaverit huomaa tälläistä!!?
Ihan voin kertoa että kirjoituksessasi ei ole kuin muutama kirjoitusvirhe. Kun menet takaisin äidinkielentunnille, kysy opettajalta mitkä ne olivat.
Hyvää peruskoulun loppua sinulle.