Hei, olen menossa ensi kesänä elokuussa naimisiin eikä meillä ole vieläkään paikkaa! Asumme Tampereen lähellä ja haluaisimme hääpaikan esim. Pirkanmaan suunnalta tai Keski-Suomesta. Vieraita on tulossa n. 50-60 per päivä.
Kriteeräjä ovat koko viikonlopun ajaksi vuokraaminen sillä haluamme järjestää kaksipäiväiset juhlat. Muita kriteerejä ovat majoitusmahdollisuus n. 20hengelle, omien ruokien ja juomien tuominen (eli ei A-oikeuksia paikalla) sekä paikka järven läheisyydessä. Kauhean vaikea löytää hakemaamme paikkaa mistään!
Auttakaa ja kertokaa ihmeessä jos tiedätte tai keksitte kyseisen paikan! :)
Hääpaikka hakusessa
Hääsuunnittelija
2
178
Vastaukset
- 6+1=7
Kakkaramäki sijaitsee Keski-Suomen rajan tuntumassa, mutta Etelä-Savon puolella. Tällä juhlapaikalla ei ole a-oikeuksia eikä omaa pitopalvelua, eli omat juomat ja ruoat ovat sallittuja. Keittiökin on tilava ja siellä voi osan ruoasta valmistaa. Majoitustilaa on vajaalle 30 henkilölle. Olisiko tämä sopiva? http://kakkaramaki.blogspot.fi/ on osoite paikan blogiin.
- ei löydy
Ei kukaan vuokraa pelkästään tilojaan ja anna siellä rymytä ilman valvontaa juomineen ja ruokineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824777- 1842083
- 1321782
- 1741400
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161281- 351096
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj161077- 78993
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh300977- 52966