pikaista apua?? (menkat)

Eli mulla ei toimi mikään muu asento kun jalat seinään ylöspäin sillee et perse on kiinni siin, mulla on tässä alavatsan pääl lämpöhaude mutta onko viel jotai helppoja neuvoja miten saisin kivut kuriin ku tekisi mieli vain itkeä kipujen takia.
2175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ootko puhunut äidillesi? Se voi auttaa sua. Mulla tohon auttaa hieronta:):):)

Äänestä
  • - Lämpöhaude
    - Alavatsan kevyt hierominen
    - Särkylääke, esim Burana
    - Psyykkisiä keinoja: kuuntele lempibiisiä ja ajattele jotain ihan muuta, jotain kivaa:) kun et mieti koko ajan että "sattuu sattuu sattuu", pystyt ehkä unohtamaan kivun ees hetkeksi?

    Ja muista että kipu ei kestä kauaa! Kun kärsit muutaman päivän niin olo helpottaa :) itellä oli aina se menkkojen eka pv hankalin ja kivuliain, lepäsin koko pvn sängyllä tuskissani, mutta seuraavina päivinä ei sattunu enää yhtää :) ehkä tän asian muistaminen helpottaa, vaikkei Burana auttaisi:)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


helpp?? kirjoitti:

Eli mulla ei toimi mikään muu asento kun jalat seinään ylöspäin sillee et perse on kiinni siin, mulla on tässä alavatsan pääl lämpöhaude mutta onko viel jotai helppoja neuvoja miten saisin kivut kuriin ku tekisi mieli vain itkeä kipujen takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu